Разреждахте ли пюрето с мляко при захранване?

  • 2 951
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Тъй като скоро ще започна да захранвам бебето, ме интересува в самото начало- там когато давахте на бебето по 2-3 лъжички пюре, дали го разреждахте с АМ, за да стане по- рядко самото пюре или давахте както си е Rolling Eyes Blush

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, не съм.

# 2
  • Мнения: 199
Повечето не съм ги разреждала, но има някои на Хип(аз полазвам тази марка) като крем зеленчуци или тиквички с картофи, те са много гъсти и бебка се задавяше и не искаше да ги яде, ако не съм ги разредила с малко преварена вода или мляко  Grinning Grinning Grinning

# 3
  • Мнения: 674
Аз - не. Въпреки, че четох тогава тук във форума, че някои мами разреждат, а освен това така вкусът бил по-познат на детето и то е по-слонно да си хапва пюренце! Laughing

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Завиди от гъстотата на пюрето. Разреждала съм.

# 5
  • Мнения: 745
зеленчуковото го разреждам с ам.на хипа са много гъсти някои,та няма как.

# 6
  • Мнения: 1 212
И аз не съм разреждала.
Ако кърмиш след твърдата храна предлагаш гърда, ако не - необходимото количество АМ .
Така детето не се лишава от необходимото му мляко и в същото време започва да се нагажда към вкуса и консистенцията на новата храна :това е и целта на захранването - приучаване към храни различни от млякото .  Peace
Ако все пак детето упорито отказва да приема чисто пюре, тогава вече можеш да прибегнеш до трика с разреждането   Wink

# 7
  • Мнения: 5 940
В началото не разреждах. Сега ми се случва от време на време, защото синът ми понякога не иска да пие вечерното мляко и се страхувам, че млякото му е малко.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 216
Аз давах само домашни пюрета и винаги ги правех с кърма или АМ.
Моята педиатърка ми препоръча в началото на захранването пюрето да е с консистенция на гъста боза, така че първите пюрета, които правех на Иво бяха по-редки. Постепенно ги сгъстих.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не съм разреждала.

# 10
  • Мнения: 238
Разреждах само гъстите пюрета в началото на захранването. Например на Хип броколи с ориз.

# 11
  • Мнения: 69
Много ви благодаря, мамчета Hug
Ще захранвам с готови пюрета на Hipp. Ако беба не ги яде в този им вид тогава ще пробвам да ги разредя, наистина някои зеленчукови ми се виждат доста гъстички Thinking
 
 bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 266
Ако пюрето е гъсто,съм разреждала,защото бебка не искаше да яде.А съм чувала че така е по хранително,като има от АМ

# 13
  • Мнения: 508
не съм го разреждала-давах първо пюрето после АМ

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Не съм разреждала, после нали дохранвам с мляко.

Общи условия

Активация на акаунт