питанка за климатик???

  • 728
  • 5
  •   1
Отговори
Случайно някои да има климатик който се вгражда в окачен таван.
Въпроса ми е дали е по ефективно от стенния тип ,за всяка стая ли трябва външно тяло или с едно достатъчно мощно външно може да се отоплява апартамент около 85 кв.м

# 1
  • Мнения: 734
Аз лично не бих си взела такъв по една основна причина - по-трудно можеш да го насочиш накъде да духа.....Особено лятото като бълва студен въздух все ще бие в нечий гръб. Докато на обикновения климатик вътрешното тяло може да се насочи да духа нагоре, после студеният въздух пада надолу и няма схванати гърбове и вратове. Топлата струя също не е полезно да е насочена директно към телата на живущите....

# 2
  • Мнения: 1 925
Да, може да се направи и определено е най-добрият вариант. Прави се вентилация, която ти вкарва пресен въздух, но ако искаш да е марково ще ти излезе около 15 000 лв. Мултисплит системи с касетъчни вътрешни тела, които се вграждат в окачения таван - това професионални изпълнения и са скъпички, но са перфектен вариант. Този тип климатични системи са класи над стенните.
Касетите духат в 4 посоки, т.е. няма да има такъв момент -
по-трудно можеш да го насочиш накъде да духа.....Особено лятото като бълва студен въздух все ще бие в нечий гръб.
Почти всички американски апаратаменти и къщи са с такава климатизация - това е най-доброто, но за съжаление в БГ малко хора могат да си го позволят.

# 3
  • Мнения: 734
Да, може да се направи и определено е най-добрият вариант. Прави се вентилация, която ти вкарва пресен въздух, но ако искаш да е марково ще ти излезе около 15 000 лв. Мултисплит системи с касетъчни вътрешни тела, които се вграждат в окачения таван - това професионални изпълнения и са скъпички, но са перфектен вариант. Този тип климатични системи са класи над стенните.
Касетите духат в 4 посоки, т.е. няма да има такъв момент -
по-трудно можеш да го насочиш накъде да духа.....Особено лятото като бълва студен въздух все ще бие в нечий гръб.
Почти всички американски апаратаменти и къщи са с такава климатизация - това е най-доброто, но за съжаление в БГ малко хора могат да си го позволят.


Един въпрос - къщите не са ли с по-високи тавани? Аз си представям в един стандартен апартамент с таван на 2.60м...накъдето и да духа - все тая... newsm78

# 4
  • Мнения: 1 925
no_name, не знам как си го преставяш, че ще духа в гърба ?  newsm78 Направен е така, че да не духа и си се монтира в обикновени апаратаменти Peace

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
по принцип - става в апартамент/къща, които са с по-висок таван. Примерно към 2.80-3-3.50м.
Трябва да има възможност за монтирането на окачения таван и над него, да се полагат тръбите на касетките. Но е много скъпо, както Stra4iatela споменава.

Общи условия

Активация на акаунт