СПЕШНО! Варицела 5 ден и висока температура

  • 5 694
  • 4
  •   1
Отговори
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Дъщеря ми е на 2 год. Вече пет дена с варицела. През първите три дена вдигаше ниска температура - 37-37,4. Вчера нямаше никаква температура. Междувременно от вчера  няма нови пъпки. Днес гледам, че са стъргнали да завехват. Уж върви на добре...Но слетобед вдигна 38.4. Дадох и Нурофен към 15 часа. Преди малко вече беше с 39 градуса. Понеже няма минали 8 часа от Нурофена и сложех Свещичка Ефералган. Но от какво може да е според вас тази температура чак сега, когато няма нови пъпки? Какви усложнения да очаквам. Много лошо се получи - неделя вечер - сами едни дежурни лекари, на които им нямам хич вяра.

# 1
  • Мнения: 1 942
След Варицелата направих Пневмония. Лекарката ми каза, че било често срещано след варицела. Дано не е при вас това. Може и грип да сте пипнали, след като и е паднал имунитета на мъничката.
Давай само температуропонижаващи и утре да ви види лекар. 

# 2
  • Мнения: 4 150
При установена варицела не се смьква Т,освен ако детето наистина не се чувства много zле.
Обикновено усложненията идват от смькването на Т и zаболяването вместо да иzбие добре,отива навьтре.

# 3
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Мисля, че всички пъпки са избили, защото от два дена няма нова пъпка. От вчера е с висока температура, даже снощи вдигна 39. Все ми се струва, че е нормално да има температура ама първите дни, а не първите дни малка, а на петия - шестия ден висока. Иначе док я гледа днес и кза, че няманикакви индекси за пневмония и не и предписа нищо. Само повече вода и понижаващи темп.

# 4
  • Мнения: 1 902
Когато моята дъщеря беше с варицела вдига температура 5-6 дена.Нашата лекарка нибеше казала да не прекаляваме с температуропонижаващите медикаменти за да не стопира болеста.За да вдига още значи има още пъпки да избиват.

Общи условия

Активация на акаунт