предпазен колан и бременност?

  • 9 410
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Лъжа ли се или бременните жени не са длъжни да носят предпазен колан,когато се возят или шафират?ако има нещо вярно в това,от кой месец може да  не слага колана? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 27 524
И аз така знам, не съм слагала през бременността си, по закон тук е разрешено.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 663
Разрешено е да се возиш или шофираш без колан, но за мен е прекалено рисковано.По-добре да те стегне колата около корема(диагонала над корема, долната част под него-така се возят бременните с колан) отколкото примерно да  удариш рязко и доста силно корема във волана, ако не дай Боже...моля се да не се случва никому
Съвета ми е да си караш с колан!
Аз лично и през двете си бременности карах нон стоп и винаги с колан

# 3
  • Мнения: 252
Да така е не са длъжни.
 Бях в началото на 9 месец бременна когато с мъжа ми катастрофирах ме,  аз бях на предната седалка без колан. Изобщо тогава не знаех задължително ли е или не, просто корема ми беше огромен и не ми беше удобно с колан. Удъра беше доста силен щом счупих с главата си предното стъкло. В спешното където бях отведена с линейка лекарите ми казаха- добре че си била без колан, защото с бебето щяло е да се случи най -лошото.
Слава богу бебето беше добре а аз въпреки удара се разминах само с  натъртена глава.

Таа, моят съвет е да не слагаш колан щом си бременна.

# 4
  • Мнения: 367
И аз мисля,че е по-добре без колан.Ако случайно се ударят рязко спирачките,дори и да не е в катастрофа,а да се избегне рисков момент,колана може да се вреже със сила в корема и тогава.....????какво?!...ясно е,че е рисковано.Мен и сега ми пречи,дори при най-малките дупки ме притиска!Не знех дали е разрешено от закона и в кой период от бременността.

# 5
  • Мнения: 1 586
Разрещено е без колана, на мъжът ми брат му е полицай и той ми го каза, мисля,че от четвърти месец но не съм сигурна.Аз не слагах когато шофирах.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Разрещено е без колана, но на мен ми бше удобно с него Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 946
Разрешено е без колан още от първите месеци.
Все пак можеш да го слагаш по 'бременския' начин - да не ти минава през корема. Поне за по-дълъг път аз така правя.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 262
може без колан, но е доста опасно особено, ако шофираш ти  Rolling Eyes по-добре колана да те спре, вместо да удариш корема си във волана  Peace

# 9
  • Мнения: 554
Не го слагах преди да забременея, не го слагах и докато бях бременна, слагам го откакто родих.

# 10
  • Мнения: 7 640
Разрешено е без колан още от първите месеци.
Все пак можеш да го слагаш по 'бременския' начин - да не ти минава през корема. Поне за по-дълъг път аз така правя.  Peace

е как е другия начин през корема Shocked- едното рамо минава между гърдите, а хоризонталното- под корема, друг вариант аз не знам.
Бременна или не- без колан не сядам в кола.
Имам преки впечатления от резултатите на подобни глезотии, отделно краштестове из нета- бол.
Не бъдете безотговорни, момичета!

# 11
  • Мнения: 93
Разрешено е да се возиш без колан.
Но за шофиране????? /знам че темата не е такава/но много от вас са писали за шофиране освен за колан.
Не съм много сигурна, но мисля че от края на 2007г. има поправка в закона и има забрана за шофиране за бремени жени.
Аз си карах до края на деветия. От 2 месец нататък не съм слагала колан.
В малките месеци когато бебето е ниско долу изобщо не се чувствах комфортно да ми се врязва колана -после отвикнах а и ми беше по удобно.

# 12
  • София
  • Мнения: 627
По закон е разрешено без колан, но не знам от кой месец. Едва ли ако те спре полицай ще ти иска медицинско за да ти види кога е термина  Mr. Green или по размера на корема ще разбере в кой месец си. Ако пък въобще нямаш още корем трябва да си носиш по един тест за да доказваш, че си бременна. Лично на мен ми пречеше колана и не го слагах в по-късните месеци. В началото долната част на колана си я слагах на коляното и така избягвах притискането на корема.

# 13
# 14
  • Мнения: 258
както са написали и други те мами, не е задължително да се слага колан, НО аз винаги съм слага, дали от навик, не знам ... истината е че, не е толкова неудобно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт