Конско месо?

  • 7 535
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 747
Дадоха ми 3 пакета конска кайма. Аз пък не се и сетих да попитам дали е само конско или е смесено с друго, но утре ще попитам.
Никога не съм готвила конско, та ако някой има опит и ги разбира тези неща да помогне! Praynig
Значи знам, че е сухо месо. Как е подходящо да се приготви? Дали да го смеся с нещо друго, да речем свинско, за да стане по-мазно, ако е за кюфтета да речем?
Абе приемам всякакви идеи и съвети за това месо! Peace

# 1
  • Мнения: 117
аэ не бих го яла и неэнам Thinking

# 2
  • Мнения: 25 603
аэ не бих го яла и неэнам Thinking

Защо? Това е най-чистото месо, конете не се хранят с какво да е, т.е. - не ядат боклуци, за разлика от другите животни. Не са прости италианците, че правят световноизвестните си колбаси с конско месо.  Laughing
Пина, каймата едва ли е само от конско месо, най-вероятно е смес със свинско, т.е. конското замества телешкото. Готви си я както си готвиш каймата по принцип.
Но, ако все пак са ти дали чисто конско, по-добре е да го смесиш със свинско. Жалко, че каймата ти не е повече, стават страхотни луканки. Grinning

# 3
  • Мнения: 11 747
Мерси много, зарЕзана! Grinning

Така си и мислих! Като я гледам е доста тъмна на цвят и това ме навежда на мисълта, че може да е чисто конско, но ще питам. Аз конски и магарешки луканки съм яла, хубави са! Peace Не съм готвила, обаче ще се справя!

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Преди няколко години не забраниха ли колянето на коне? Бях чела някъде, че даже вече унгарския салам ще е с говеждо.

# 5
  • Мнения: 25 603
Преди няколко години не забраниха ли колянето на коне?

Съмнявам се. Доколкото знам, продължаваме да изнасяме коне за месо за Италия.  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 352
Горките кончета, за мен това са най-красивите и благородни животни Sad.

# 7
  • Мнения: 25 603
Кон с жестоко счупен крак не е много красива гледка. Или със счупен гръбнак...

# 8
  • Мнения: 502
Аз съм яла суджук в който има конско месо. Но незнам за готвене.

# 9
  • Мнения: 11 818
pina, аз също съм яла луканка и кюфтета, но каймата беше смес.
Ето тук обаче попаднах на рецепта по Пиер Дюкан, явно е от книгата му за отслабване - http://bg.wordpress.com/tag/%d0%a0%d0%b5%d1%86%d0%b5%d0%bf%d1%82%d0%b0-baci/ има и снимка като цъкнеш.

# 10
  • Мнения: 11 747
Мерси Сисии! Peace
Помня и аз, че в Дюкана имаше конско месо, но не знаех, че някой го е приготвял! Ще направя и аз.

# 11
  • Мнения: 764
Наяй-чистото месо е конското,както и магарешкото,не се притеснявай,сготви си го!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 271
Преди няколко години не забраниха ли колянето на коне?

В България има вече 2 лицензирани кланици за конско месо ( не колят само коне де, но и за тях имат разрешително) от EU.
Конското месо е много чисто - конят се храни само с трева, за разлика от свинята, която дори и изпражненията си яде Sick.
На времето готвех доста конско и магарешко - то е като телешкото, готви се по същия начин. Месото е мнооого сухо, доста по-сухо и от телешкото. Затова, ако правиш кюфтета сложи повечко сланина.

Общи условия

Активация на акаунт