Какво пиете при менопауза?

  • 2 539
  • 2
  •   1
Отговори
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравейте! Майка ми се оплаква от потене непрекъснато /на всеки 2 часа, по 1 час се поти/. Ходила е на разни лекари, дали са и хапчета /ще я питам какви, че им забравих името/ и са и казали, че ще започнат да и помагат след 3 до 6 месеца. Питам се това нормално ли е? Знаете ли нещо дето наистина помага за по-лекото преминаване през този период. Какви хапчета трябва да се пият, кои от тях помагат? Тя е на 49 и от една година няма месечно течение, но сега се е появило това потене, независимо дали е будна или спи, дори през нощта продължава.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами да, майка ти си е в класически, макар и доста ранен климакс.
Да се обърне към подходящия специалист, който ще й назначи ХЗТ (хормонално-земестителна терапия).
Майка ми бе 10г. на такава, като постепенно премина към фито-препарати.

Но да искаш ние във форума да й кажем, какви хапчета да пие е повече от смешно. Става дума за прием на изк. хормони, не за витаними, все пак.

# 2
  • Мнения: 286
Здравейте! Майка ми се оплаква от потене непрекъснато /на всеки 2 часа, по 1 час се поти/. Ходила е на разни лекари, дали са и хапчета /ще я питам какви, че им забравих името/ и са и казали, че ще започнат да и помагат след 3 до 6 месеца. Питам се това нормално ли е? Знаете ли нещо дето наистина помага за по-лекото преминаване през този период. Какви хапчета трябва да се пият, кои от тях помагат? Тя е на 49 и от една година няма месечно течение, но сега се е появило това потене, независимо дали е будна или спи, дори през нощта продължава.
Категорично "не" на хормоните! Може да взема Ремифимин. не е скъп , пие се до 6 месеца. Също Феминорм Дуо.

Общи условия

Активация на акаунт