Яслата/5/ :)

  • 13 033
  • 281
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 11 703
Пу първа в Новата Тема!
Представих се в края на старата тема,да го направя и тук!
Имам дъщеря на почти 2.8 години.От април миналата година ходи на ясли.Адаптира се сравнително бързо 1-2 месеца при положение,че не е ходила непрекъснато през този период и беше залепена за мен.
И сега си ходи с кеф в смисъл не реве,има само претенции какъв тоалет да сложи сутрин  Wink.
А за перилните препарати Ариела го купувам от тук,но опаковката му е съвсем различна от масовите,цената също!Омекотителя също е от тук.
Пожелавам на всички ни да се радваме на здрави дечица!

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 11:35 от Ме4тателка

# 2
  • Мнения: 394
Пу втора че Мечтателката ме изпревари! Stop Ние си подготвяме документите -изследванията и да края на месеца трябва да сме в яслата за да не си изгубим мястото. Но мие много притеснено както и на всяка майка тук като за първи път посещение в яслата! А притесненията ми са че много боледуват и плачат и дали ще свикне -което разбира се с времето ще си покаже! Но ви следя старата темичка и виждам че има и свикнали дечица и им е по добре сред другарчетата от колкото затворени в къщи! А и нали при вас има и Пловдивски майки -или са в друга темичка?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 260
В тази тема сме майки от цялата страна, а дали пловдивчанки си имат отделна тема не знам. Hug

# 4
  • Мнения: 1 808
хайде и аз да се запиша  Simple Smile
Ще взема да го потърся този Ариел.

Ме4тателка, кажи ми само колко гк. е, на каква цена и как изглежда?
Ако можеш снимай го и пусни снимка  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Бре каква темичка,къде съм спала.
Дребния от септември миналата година е на ясла(като изключим октомври и ноември ),много добре се чувства там.Бързо свикна,само дето аз още не съм свикнала.Бързото му свикване основно се дължи на сестрите в яслата,защото той по принцип е доста плахо дете и реве дори от поглед от непознат.Много съм доволна,сякаш имам друго дете.Стана толкова самостоятелен,почна да говори,дори си от сервира чинията след храна Joy.
Е това е хубавата страна,а лошата вие я знаете-вируси,грипове,болести Close

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 13:50 от Глухарче

# 6
  • София
  • Мнения: 11 703
Разфасовката е 4.750 кг,а цената е 50 лева.Дават го,че е за 50 пранета,обаче в магазина са ми казвали,че се слага 1/2 доза и реално се получат към 100 пранета.
Пускам пералня почти всеки ден /без да преувеличавам/ и го ползвам вече 9 седмици,може би ще ги докарам към 12 седмици,не знам...Снимка евентуално вечерта.
Иначе праха го има при нас в един магазин за перилни препарати.Вероятно и в други специализирани, които не продават само традиционните прахове.

# 7
  • Мнения: 4 970
Записвам се в новата темичка Hug
Аз пера ДАри от новородена с тео бебе и съм доволна Peace.Омекотител не слагам.А иначе дрехите никога не са й миришели на хлор Rolling Eyes.Аз я водя последна и я взимам първа, та може и заради това да е.... newsm78 Все пак мият сутрин рано и се отмирисва.А иначе  новият дезинфектант, с който почистват  мирише много приятно и всички са доволни Hug

# 8
  • Мнения: 2 237
Калина вчера е прекарала хубав ден в новата ясла.Само дето не е спала.Но днес.....Кошмара беше пълен ! Като разбра къде ще ходи,такива писъци и рев настанаха,че още ми кърви сърцето..... Cry
Все си повтарям,че е за добро,че така трябва,че ние все пак трябва да работим....Искрено се надявам тази сутрин това да беше рев от типа "Аз ще се тръшкам пред мама и тати,пък ако мине номера..." .
Със сигурност днес цял ден в ушите ми ще кънти гласчето и "Мамо,искам с теб,не искам ясла !"
 Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused

# 9
  • София
  • Мнения: 11 703
А защо не се обадиш да провериш как е?Сигурна съм,че се е залисала.И по принцип първия ден не е толкова труден,колкото следващите няколко.

# 10
  • Мнения: 219
И на нас ни предстои отново тръгване в яслата. През есента направиха 2 последователни пневмонии, а сега през март ще се пробваме отново. Адаптация и да сме имали, вече сме я забравили и те, и аз. Някак си не искам да се повтаря историята отново. През този период се опитвах да ги укрепвам с витамини, с по-силна храна, ама какво съм постигнала, не знам. Знам, че през периода, в който не посещавахме ясла, не сме боледували нито веднъж. Няма дежурни хреми и трудно отзвучаващи кашлици. Спят, хранят се нормално. Не може ли да е така и като ходят там. Отговорът си го знам - не, не може, въпреки че ми се иска.
Да ви питам давате ли имуностимулатори? Аз попаднах на няколко, които ми направиха добро впечатление - Есберитокс, Ехинацея, Бронховаксом и Ескимо кидс. Знам, че има много теми за тези препарати, но, ако имате предпочитания или впечатления, моля да споделите. Аз давах за известно време Есберитокс, който не беше добре приет от децата, защото трябва да се дава по 3 пъти на ден, а той им горчи и предпочитат Саностола.

# 11
  • Мнения: 5 393
Дъстин- аз давам Есберитокс.Доволна съм. Пие едно шише и после правим почивка около 10 дни.Слагам го в сока и Иво го харесва.Иначе наистина е гаден на вкус.тделно давам и Саностол сироп-витамини.

Близначе- дните след първия ден са по-тежки.Дано да свикне бързо.Кураж и здрави нерви Hug

Мечтателке- ще дадеш ли снимка на този прах за пране, стана ми интересно Simple Smile

Спящата красавица- мисля, че няма отделна тема за градовете.

# 12
  • Мнения: 2 237
Благодаря за успокоителните думи, Мечо Пух !  Hug
Проблема при нас е,че Калина ще ходи в новата ясла само тази седмица,колкото да се води че е там на ясла.После отново се връща в провинцията,в старата градинка,в първа група. (неофициално разбира се,тъй като официално вече е записана в София) През март отново ще дойде в тази ясла за няколко дни,и после пак ще се върне в провинцията.И така,докато най-сетне не получим акт 16 и не си я вземем за постоянно тук.Е това разкатаване на детето ме убива ,но за съжаление друг начин няма.....
Ако изобщо някой ми схвана мисълта де....  Blush

Иначе аз имуностимулатори не и давам,освен витамин С на таблетки.

# 13
  • Мнения: 5 393
Близначе- детската психика е много по-гъвкава от тази на възрастните.Особено в тази възраст.Не се притеснявай от това местене.Няма да и се отрази, особено след като в края на седмицата ще се върне в групата, в която както ти казваш се е чувствала добре и е била весела.Ще забрави за нула време Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 11 703
Аз давам Бронховаксом,сашети за деца.Досега е минла един курс,остават още два.
Иначе е пила AD Liquid Kids и май няма особен ефект.И Есберитокс е пила.
Понеже сме с възпалена трета сливица,мисля да започнем отново с облепихата,руска билка, която я слагаме в носа.На сина ми чрез нея му се размина махането на третата сливица.
След малко ще Ви кача снимката на Ариела...очаквайте включване!

http://good-times.webshots.com/photo/2331713840092988838IPQRBc

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 11:26 от Ме4тателка

Общи условия

Активация на акаунт