Рецепти за гювеч?

  • 1 400
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте мами-кулинарки. Преди седмица ми подариха гювеч, досега нямах. Сега съм в голяма чуденка какво да сготвя. Нищо не намерих в книгата с рецепти.
Вкъщи имам кисело зеле и се чудех, ако купя пиле и го напълня мога ли да го изпека върху канапе от кисело зеле в гювеча?
А и нещо не ми е ясно - с този вид посуда на каква температура и колко дълго се готви.
Ще съм благодарна, ако помогнете.  bouquet

# 1
  • Мнения: 22 867
Пилешката фантазия на Лео. Става и с домашно зайче.

Пиле с картофи.

Рецепти за гювеч.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 11:36 от labrex

# 2
  • Мнения: 5 001
Всичко можеш да готвиш.
*Както имаш кисело зеле сега,може да си купиш пиле или свинско и да го наредиш вътре,ред месо ред зеле,дафинов лист черен,червен пипер,водичка и печеш.
*боб може да се направи
*гювеч с месо или без месо...Както ти харесва..
и т.н.
Много хубав вкус придобива готвеното в пръстен съд....
ВАЖНО!!!
Винаги трябва да слагаш съда в студена фурна и тогава да включиш.Като почне да ври-намаляваш .
Когато го вадиш вече не се слага върху студена повърхност.
 Това се прави за да не се спука....
Честита придобивка и много вкусни манджички   bouquet   bouquet   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Много ви благодаря момичета  bouquet
Проблемът ми е по-скоро, че не мога да преценя колко вода да наливам в гювеча и температурата на печене, защото нали не мога да го отварям, докато се пече? Или мога?

# 4
  • Мнения: 22 867
Много ви благодаря момичета  bouquet
Проблемът ми е по-скоро, че не мога да преценя колко вода да наливам в гювеча и температурата на печене, защото нали не мога да го отварям, докато се пече? Или мога?

Разбира се, че можеш, само че много внимателно, за да не се опариш или изпуснеш капака. Embarassed А в повечето рецепти си пише колко водичка да сипеш.

# 5
  • Мнения: 5 001
Както е казала Лабрекс,може да си го отваряш разбира се  Hug
Аз никога не го замазвам така ,че да си го контролирам вътре съдържанието отвреме навреме...Ще свикнеш като направиш 1-2 готвения да си преценяваш колко течност да си слагаш....  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
labrex    bouquet Много благодаря на всички ви момичета! Ще се отчета като сготвя

Общи условия

Активация на акаунт