Ами децата, които обичат да си похапват?

  • 2 533
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 174
Не зная дали точно такава тема е обсъждана наскоро, но ще ви бъда много благодарна ако се включите с мнения или съвети.
И така, дъщеря ми направо обожава да си похапва и е един малък лакомчо.
Но не защото някой я е научил на това, а още от деня на раждането си.
Кърменето в прекия смисъл на думата се оказа не особено добра идея, защото като бебе беше в състояние да суче докато изцяло напълни тумбачето си, след което повръщаше и искаше още.  Rolling Eyes Поради тази причина прибегнах до услугите на помпата за кърма. С много усилия и труд постигахме максимално време за хранене 7 минути с възможно най-малката дупчица на биберона. А че ядеше повече мляко в сравнение с другите бебета, се примирихме. Все пак се роди доста едричка.
Цялата тази история продължава до ден днешен. На годинка и близо 5 месеца, тежи 12,5 кг.
И определено хапва доста (няма да изреждам примерни менюта  Mr. Green).
Всички опити от наша страна да смалим дори една идея количествата, водят до революция.
Разбира се, детето не е грозно дебело, а пухкавко, с доста гривнички. В същото време много енергично.
И аз съответно малко започвам да се притеснявам. Знам, че докато расте нащата могат 100 пъти да се променят. От друга страна навсякъде пише, че е добре да се създават отрано добри навици на хранене. И не ми се ще да бъде дебеланка един ден (за протокола аз съм била нещо подобно като малка, сега съм дребна и слаба; но пък съпругът ми е едричък, така че изобщо не може да се каже чии гени има детето).
Мога и трябва ли нещо да направя според вас?

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
  Grinning Аз не разбирам много от таблици - маблици, но ми се струва, че килограмите не са много. Моето дете също има огромен апетит, още от раждането си, а сега иска всичко и по много, засега не е дебела, 10 кила е, но и аз съм се чудела ако така яде по-нататък какво ли ще стане... Записвам се да следя, дано някой по-научно разясни какво се прави с лакомите деца Grinning.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Според мен, много си е в норма детето. На 1г. и 5м това тегло не е много. Моят син също беше толкова, но изглежда по-слабичък, няма гривнички, защото е много висок (все пак мбаща му е 2м.)

Големият ми син също беше много лакомо бебе - свършеше ли млякото в шишето изпадаше в ужас, пиеше доста повече мляко от нормата и съответно повръщаше. Захраних го рано, защото след шишето с АМ искаше и плодово пюре.... на 8 месеца мина на преходна храна, защото ня търпеше някой да се храни пред него, на 1г. вече беше на обща. На 1г. и 6м. се хранише абсолютно сам.
Никога не е бил дебело дете, а много по-висок и едър от другите (а се роди 2950гр).
Ако сега го видиш, почти 7години - "това не ям", "това не обичам", "месо не искам"...а преди никога не се е мусил на храна, явно е мода сред приятелчетата му.
Сега е пак 1 глава над другите, мускоулест и здрав, но доста слабичък... Хич не се притеснявай!
Пък и нали не даваш болкучава храна, сладки, шоколади, чипсове и подобни.
Между храненията давай плодове или морков или краставичка, създай този полезен навик.

# 3
  • Мнения: 1 049
Ако детето е активно и достатьчно подвижно не виждам за какво да се притесняваш. То и за големите важи, че не е важно да се правят диети и да не се яде, а просто да се спортува достатьчно и храната да се изразходва Wink Бих се притеснила, ако детето е от по-ленивите и мьрзеливите, които не се помрьдват много много ... но предполагам не е така .   Laughing При нас има специални групи за деца от 1,5 до 4 год., кьдето ги занимават сьс спорт. Провеждат се в различни спортни зали с батутчета да скачат, да се катерят и специални други уреди, пригодени за вьзрастта им. Незнам има ли в БГ такива курсове, но опитай се с нещо такова да я занимаваш... иначе само можеш да я ограничаваш сьс сладкото и много мазното, те за никой не са полезни. Прьчици или разни други "дреболии" между основните храненета сьщо не бих давала . И я оставяй сама да вьрви навьн като излизате и да изкачва сама стьлби кьдето се налага, по-малко я носи или вози с количката  Peace

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 15:50 от Ciao_bella

# 4
  • Мнения: 581
 Според мен единственото, което можеш да направиш за сега е много да внимаваш какво яде, да не се тъпче с тестени храни и сладкиши.От една страна детето ти е много малко за драстични ограничения, от друга обаче хранителните навици се възпитават от рано.

# 5
  • Мнения: 4 371
На моя син му викахме циганска торба като беше малък, защото каквото видеше за ядене, веднага го искаше, независимо дали е ял преди това или не. Когато го хранех, докато бръкна с лъжицата за следващия залък, той вече отваряше уста в очакване. Имаше коремче, гривнички и беше пухкав.
Сега е едно диване, което не седи на едно място, храни се само когато е гладен и последните две години стои все около 15 кг.
Детето само си определя от какво и колко има нужда Peace

# 6
  • Мнения: 46 437
Килограмите на детето ти са нормални newsm78 колко е висока?

София е от децата, които ядат Laughing бях спокойна, защото обича здравословна храна - супички, манджички, плодове и зеленчуци. Хапва доста, никога не съм я ограничавала, никога не е излизала извън нормите.
След като стана на 3 г. даже вече е под средното за ръста си.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Моята дъщеря също не страда от липса на апетит. Капризна е и обича определени неща, но си има апетит. Всичко, каквото хапне обаче й се лепи и е пухкава. През лятото беше даже дебеличка, но като тръгна на градина поотслабна.
Когато се налага я ограничавам. Ако сметна, че количеството, което е изяла е достатъчно, а ми иска още от лакомия, отклонявам искането...Сладки неща й давам, не я лишавам, но в малки количества. На няколко пъти през деня, но по съвсем малко.

# 8
  • Мнения: 1 896
Нареждам се и аз сред майките на лакомниците. И моят син е с огромен апетит още от самото си раждане.Няма нещо, което да не яде с охота и огромен апетит.
На година и 9 месеца е и е 13 килограма.Изобщо не е дебел,защото въпреки,че си похапва доволно, по цял ден е в движение и не се спира и за миг.Той не се движи нормално, а винаги галопира нанякъде.
Засега не го ограничавам, старая се между основните хранения винаги да му предлагам плодове.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 21:36 от Ulia

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Лично аз бих взела мерки.Едно време майка ме е хранила с каквото и колко пискам и резултата след това е диети цял живот.

 Естествено не трябва да сложиш детето на диета!Не са много килограмите за възръстта й(но зависи колко е висока).Бих ограничила сладкото и тестеното.В замяна на това бих наблегнала на плодове, зеленчуци и леки храни.Ти си виждаш най-добре детето и трябва сама да прецениш.Освен това я гледа и педиатър.Ако има нещо обезпокоително с теглото на детето, би трябвало да ти каже.

# 10
  • Мнения: 46 437
... Едно време майка ме е хранила с каквото и колко пискам и резултата след това е диети цял живот ...

Ех, Биляна, с теб пак сме наобратно  Blush аз пък съм била ужасно злоядо дете, да сложа нещо в устата си е било цяло постижение, ама на и аз сега все съм на диети  Tired майка ми ме бъзика, че си наваксвам  Mr. Green Embarassed

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ех, Биляна, с теб пак сме наобратно  Blush

 Ами, ако не сме на различни мнения, няма да сме аз и ти Grinning!

 За злоядите деца е различно.Но да е такова като мен с огромен апетит и да не го ограничаваш не е редно.Синът ми е със структурата на баща си, който е 190см., яде като разпран и е слаб, но въпреки това го ограничавам.

 И на мен са ми се радвали, че съм пухкава, докато децата не започнаха да ми се подиграват, че съм дебела.Много труд ми костваше като голяма да сваля 40кг.За това е по-добре да се вземат мерки от по-рано!

 

# 12
  • София
  • Мнения: 7 174
Никол, 78-79 см е висока дъщеря ми (поне толкова я изкарах аз).
Преглеждала съм различни таблици, наистина не сме извън нормите, но детето си е пухкаво. Thinking
Иначе непрекъснато се катери по столовете и масата, т.е. изразходва енергия.
Хареса ми идеята с даване на краставица. Ще се запася, за да и давам щом ни види да ядем нещо.

# 13
  • Мнения: 4 371
Аз съм против ограничаването на детето, но всеки си решава за него.
Не говоря за случаите, когато е доказано затлъстяло.
Моя позната си ограничава 4 годишния син, защото тя е много дебела и си мисли сигурно че и то ще стане като нея. Но детето й е адски слабо, чак кльощаво.
Много бебета са пухкави, после израстват и стават такива, каквито е определено от гена им, че ще бъдат Peace

# 14
  • Мнения: 1 004
И моята малката много яде Embarassed
През нощта изпива по 1 бурканче мляко, през деня по 1 паничка манджа на всяко хранене. И ако й даваш още не отказва. Чак като преяде спира да иска. Засега не мисля да я ограничавам, тя много се движи и изразходва енергия, но ще видим как ще върви занапред newsm78

Общи условия

Активация на акаунт