Аборт

  • 1 944
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 224
Налага ми се спешно да направя аборт,бременна съм от 6 седмици.Има ли вариант да се направи с хапчета или някакви инжекции?Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 64
 С хапчета се предизвиква раждане на плода когато той е вече от 4-я месец нагоре и то по медицински показания.В твоя случай варианта е един-класически метод,чрез кюртиране.

# 2
  • varna
  • Мнения: 404
не,няма такъв начин!Късмет ти желая!

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Вариант с хапчета няма. А дори и да има, едва ли някой би ти го препоръчал поради простата причина, че отново след това може да се наложи кюретаж. Не се притеснявай, самата процедура не е толкова страшна.

# 4
  • Мнения: 37
Здравей!С хапчета и инжекции няма да стане почти е сигурно пък и може да си навредиш много.Консултирай се с гинеколог!

# 5
  • София
  • Мнения: 492
Така или иначе от кюртажа няма да се разминеш ... а и по добре да те изчистят за да нямаш после големи проблеми  Naughty Успех!

# 6
  • Мнения: 1 335
С медикаменти е незаконно. Правилно ли си сметнала седмиците? Мисля с вакуум може до 6 г. с. След този срок се прави кюретаж.

# 7
  • Мнения: 130
Така или иначе от кюртажа няма да се разминеш ... а и по добре да те изчистят за да нямаш после големи проблеми  Naughty Успех!

 Peace

# 8
  • плевен
  • Мнения: 1 249
С медикаменти е незаконно. Правилно ли си сметнала седмиците? Мисля с вакуум може до 6 г. с. След този срок се прави кюретаж.
и аз така знам.

# 9
  • София
  • Мнения: 224
Благодаря за отговорите,а някой да ме посъветва къде мога да го направя и за какви пари става на въпрос.А ако някой е правил може ли да обясни на лични за какво става на въпрос че ми е за 1 път и ме е шубе.

# 10
  • Мнения: 1 432
Дано ти е и за последен  Peace . Успех   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 335
Имам 2 аборта, но са по медицински причини. Процедурата обаче е една и съща с аборта по желание. Само не знам как стои въпроса с направлението от личния лекар.
- напавление за хоспитализация от ЛЛ.
-от там отиваш в болница (гинекологична болница или такава с гинекологично отделение)
После те те поемат- кръвно изследвне, процедура и пр.
Недей да закусваш и да пиеш кафе. Кажи си ако имаш някакви алергии, за да го има предвид анестезиолога. Прави се с пълна упойка. Отнема не повече от 20-25 мин. Едва ли ще разбереш нещо изобщо. Като се събудиш от упойката може да си малко замаяна. Сигурно ще искат да те задържат за наблюдение един ден. При изписването ще ти изпишат антибиотик, ще ти кажат кога да отидеш на контролен преглед, кога можеш да правиш секс и т.н.
Аз не съм плащала, защото съм с осигуровка. Платих за болничен престой 3,20 лв.
Мъжът ми видя цена за аборт по желание, но не помня, май 150 или нещо такова. Трябва да питаш в болницата.

# 12
 Simple SmileЗдравей! Това,което искаш да направиш задължително трябжа да се консултира с гинеколог-знам,че има и друг начин освен кюртаж,т.е. с помпа,но това има думата лекаря.Бързо отивай,не е късно,но не се бави,това ще ти се отрази иначе след време. Успех!

# 13
Забравих да ти напиша,че моят беше спешен и неизбежен ,по медицински причини и цената беше 250лв.-при моят гинеколог,който има клиника инвитро,но за такива маниполации и раждания има договор с б-ца Тина Киркова.Успех!

# 14
Има аборт с хапче (медикаментозен), но мисля в България не се практикува. Той е на принципа на помятането:http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_abortion. Затова се води по-щадящ. Обикновено се прави до 12 г.с. Предписва се от лекар, на някои места се прави в болница, на други е разрешено и в домашна обстановка да се вземе медикамента.

Аз мисля, че дотогава се прави и аспирацията. Кюртажът все пак носи по-голям риск от инфекция.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт