Една лесна и вкусна тортичка!

  • 1 438
  • 1
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много се чудих дали да публикувам тази рецепта. Но в крайна сметка реших, че тази вкусотия трябва да се сподели. Реших да експериментирам и да направя торта от това което ми се намира в къщи и се получи нещо страхотно на вкус, което се омаха за нула бройки. Ето го и него:



ЛЕСНА И ВКУСНА ТОРТА
 
•   1 пакет бисквити с овесени ядки и пълнозърнесто брашно (Ревю)
•   600-650мл. пр. мляко
•   1 пудинг на д-р Йодкер ванилия
•   1пакет локум
•   1 голям банан
•   пасирани ядки  (аз сложих фъстъци и орехи)
•   1/2 малка опаковка сметана от 250мл.
•   1 желатин (аз ползвам на д-р Йодкер)
•   1с.л. течен шоколад
Повече от половината пакет бисквити (да останат няколко бисквити за най-отгоре)се пасират заедно с ядките (фъстъците се белят предварително). След което се заливат с малко подсладено пр. мляко, да се получи гъста каша. Пудинга се прави според указанията. В 400мл. студено мляко се слага пакетчето и се разбърква с миксер 3мин., след което се добавя сметаната предварително мината с миксер. Желатина се накисва за 5мин. и след това се разтваря на водна баня. След като изстине се добавя към пудинга и се разбърква с миксера. Съда в който ще бъде тортата се облепя с прозрачно фолио и се слага цялата смес от пасираните бисквити и ядки. Залива се половината от сместа с пудинга и се нареждат нарязаните на ленти или на кръгчета банани и нарязания на дребно пакет локум. В останалата половина от сместа с пудинга се слага 1 с.л. течен шоколад и се разбърква с миксера. След което се залива върху бананите и локума. Отгоре се нареждат накиснатите в подсладено пр. мляко останалите бисквити от пакета. И се слага във фризера за 1ч. или хладилника за няколко часа. След като се изкара от хладилника се обръща в чиния и се маха фолиото. Може да украси със заливка от шоколад. 100гр. шоколад се разтваря на водна баня с 50-70гр. масло. Залива се тортата и се слага в хладилника да стегне по-бързо шоколада.

# 1
  • Мнения: 139
Изглежда добре тортичката и е лесна за правене.Благодаря за идеята!

Общи условия

Активация на акаунт