смучене на палеца

  • 1 778
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
моята хубавица е на 10 мес и когато эаспива винаги ги смуче палеца.Не иака биберон иэобщо чак и се гади.Незнам какво да правя
чувала сам че може дори да и се изкривят заб4етата.Как да я оту4а след като още е само на 10 месеца?Помогнете ми

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз отказах Тери с горчивия лак Даум Ексол,но чак когато стана на 1г и 5м.Зъбките и започнаха да излизат след годинката и затова на тази възраст не се притеснявах още.

# 2
  • Мнения: 1 820
А какав е този лак Даум Ексол?Мажеше и прастчето ли?Аз дали мога да го използвам когато стане примерно на 1 год заштото ние вече имаме 4 эабчета и наистина се притеснявям

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Лакът е горчиво-лютив.Купува се от аптека.Аз мажех повече на нокътната плочка и гледах да е колкото може по-малък участък,защото ме беше страх да не си бръкне в окото.Според мен е достатъчна и точица от него.То така или иначе детето лапа цялото пръстче и ще го усети/пробвай на себе си  Twisted Evil/.Не съм сигурна дали не беше след 2г,но аз го ползвах по-рано.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Да ви кажа тоя Даум Екзол май не върши голяма работа при силно "пристрастените". Изсмукват горчивото и пак им става вкусно пръстчето.

# 5
  • Мнения: 2 837
Румен си смуче пръста само при никнене на зъбки - гледам да го занимавам, за да има в ръцете си нещо друго. Вечер го приспивам, като го гушкам и уж случайно ръчичките са покрити с одеалце или съм ги хванала в моите ръце...

# 6
  • Мнения: 1 820
ох,какво да ви кажа момичета,ние маи сме вече от пристрастените Winkмачех се и да и даржа рачичките и чорапки слагах и какво ли не и не става.Мисля като порастнем още малко и аз да пробвам с този лак.Може пак да стане нещо.А може ли някои да ми каже нещо повече за него вреден ли е,и специално за това ли е предназначен?

# 7
  • Мнения: 3 146
Даум екзол се маже на нокътя и пръста. Пробвай с него, ако не стане, остови детето.
По принцип, ако няма изкливаване на зъбите, до 3 г не е фатално да го смуче.
Моят син се отказа с Даум екзола на 3г и 4м, като му обясних, че ще се разрани пръста. Просто ме разбра. Аз през цялото време ужасно се терзаех, но е напълно минимален проблем, ако не се изкривяват зъбите.

През цялото време ли, докато спи, си смуче пръста?

# 8
  • Мнения: 1 820
Ами не,не го смуче през цялото време докато спи,смуче го докато заспи само и ако се пробуди нещо,когато е гладна сащо.Чувала сам обаче че има деца които до големи го смучат и аз от това се притеснявам,че колкото повече пораства толкова по-трудно ще ми бъде да я отуча

# 9
  • Мнения: 3 146
И аз така бях чувала и така четох тук, затова много се бях притеснила, но фактът е, че, първо, това не е кой знае колко голям проблем, ако се замисли човек, и, второ, доста деца се отказват малко след 3 годинки, тъкмо защото осъзнават, че е "бебешко" или "лошо" и т.н. Можеш да им обясниш. А сега, освен да се мъчи, друго не виждам... Пък и нищо не ти гарантира, че няма да си намери заместител и да смуче нещо друго - одеалцето, играчка и т.н.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Вярно е ,че колкото по-дълго време продължава този навик ,толкова по-трудно е оттучването.Аз отказах Тери от смученето на 1г и 5м,но оттогава пак си слага палчето на устните и си ги поглажда с нокът.Никога не съм и казвала нищо за това/отстрани изглежда много мило/ и си мисля,че така и ще си порасне.В интерес на истината откакто тя започна да го прави се улавям че и аз го правя,но никога не съм си давала сметка за това.

Общи условия

Активация на акаунт