окосмяване на мястото на ваксината

  • 833
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Въпросът ми е на какво се дължи и дали е нормално да се появи леко окосмяване на местата, на които сме поставили Пентаксим? По крачетата няма никакви косъмчета, а там се появиха малки и пигментирани.
Крайно възмутена съм, че вече две седмици вървя с този въпрос и получавам само празни погледи от медицински и не медицински лица!
Ако някой знае нещо, моля да каже!!!
Копирала съм темата от Доктор Нивеа бейби, незнам там дали ще получа отговор.....

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
За пръв път чувам за такава странична реакция. Аз работя в педиатричен кабинет и поставям тази ваксина понякога. С какъв диаметър е окосмяването, кога го забелязахте?
Ако не Ви представлява проблем, може да снимате местенцето което е окосмено Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 393
Окосмяването забелязах, двеседмици след като поставихме третия Пентаксим. Разпростира се точно в рамките на синината, която имаше след ваксината. Ваксините са 3, а петънцата са 2 още. Не мога да го снимам, защото предполагам, че нищо няма да сеполучи, все пак ще опитам. Окосмяването е много фино, ако не се вгледаш стои като сининка.
Вече сериозно взех да се притеснявам.

# 3
  • Мнения: 393
Ох, ами нищо не става на апарата, дори не се вижда като петънце, пък мъхчето изобщо......
Fresh, много благодаря, че се отзова! Моля ако имаш поне предположение или ако разереш нещо да ми пишеш!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт