Домашни пюрета със замразени зеленчуци?

  • 3 545
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Досега съм хранила малката само с готови пюрета. Имам желание да започна да й приготвам домашни. Но нямам сигурен доставчик на екологично чисти плодове и зеленчуци, а малко се страхувам да взимам такива от пазара. За картофите няма как - от там ще са. Ще избирам по-дребнички и ще ги кисна дълго във вода. Обаче си мислех дали останалите зеленчуци не е по-добре да купувам замразени на реномирана и що-годе сигурна фирма като унгарската Бандуеле? Предлагат почти всички видове зеленчуци, а качеството им изглежда много добро. Предполагам и имат контрол относно нитрати и т.н. С една дума - вярвам, че са "по-сигурни" от пазарските. Вие какво мислите  newsm78 И някой използва ли замразени купешки зеленчуци за бебешки пюрета?

# 1
  • Мнения: 30
ЛЕКСИ ,изцяло подкрепям въпроса.Аз също като теб се чудя как да постъпя.Бебка е на почти 5м.и започнахме с зеленчукови пюрета.Засега картоф и морков,и по тази причина дори,моркова ми е готово пюре на ГАНЧЕВ.Но за другите заленчуци се чудя.Абсолютно нямам вяра на пазара!

# 2
  • Мнения: 92
И аз да се включа. Може да не много компетентно мнение, но мисля, че след термична обработка няма проблем. Все пак тези в готовите пюрета откъде са?       newsm78

# 3
  • Мнения: 506
ние вече сме по-големи т.е захранихме се в периода на зреене на повечето зеленчуци и успях да сложа във фризера за моменти като този.Запасите са ни на свършване вече и това,което ми липсва го купувам именно от по-горе цитираната фирма,защото изглеждат най-добре и са пакетирани в период,когато тези зеленчуци са били в сезон,защото тогава са най-евтини на пазара.Позволявам си да купувам и не замразени зеленчуци,но по-рядко.Ако сега трябваше да започвам захранване бих купувало точно от тези замразени зеленчуци и от тези,които тепърва ще излизат на пазара/спанак напр./

# 4
  • Мнения: 238
Точно със замразените зеленчуци на Бондюел захраних, а и продължавам да ги ползвам през зимата за готвене на малкия. Днес дори купих и спанак на тази фирма, струва ми се по-сигурен от спанака на пазара в момента. Имах замразени домашни зеленчуци във фризера, но вече привършиха.

# 5
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми е отгледана само с домашно приготвени пюрета със замразени зеленчуци.Според мен нямаш основание да се притесняваш.Имат и друго голямо предимство- много бързо се сваряват (за предпочитане на пара).
 И до ден днешен във фризера имам спанак, грах, броколи, царевица и разни миксове.Определено са ни по-вкусни от купените.

# 6
  • Мнения: 4 546
все още съм ползвала само замразени от моя фризер /но пак купени от пазара/. обаче в най-скоро време смятам да се запася и с купешки замразени. тези на Бондюел къде ги продават?
мисля, че дори и българските трябва да са ок, ако им беше сезон, щях да си купувам от пазара български зеленчуци.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, мисля да почакам да се появят "безопасните" зеленчуци, до тогава - готови пюрета.

# 8
  • Мнения: 238
... тези на Бондюел къде ги продават?


Купувам ги от Била.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Има ги и във Фантастико и Била и всички по-големи вериги  Grinning.
Кати, ама откъде знаеш кои са безопасни  newsm78 . Аз нямам вяра на българските производители, дори и в разгара на сезона.

Ето една подобна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255048.msg6111146 , в която Косе Босе е дала полезна инф. за замразените:

"Замразените зеленчуци са походящи, защото промишлено най-често се използва методът на шоково замразяване – продуктите се охлаждат до -35 градуса и водното им съдържание преминава директно от течна в твърда форма. Ограничава се до минимум образуването на кристали (лед) в продуктите, които увреждат тяхната структура и клетки. Така се спират и биохимичните процеси и развитието на микроорганизми.
 
Витамини
Парадоксът е, че замразените плодове и зеленчуци могат да бъдат по-полезни от пресните: ако са замразени възможно най-бързо след откъсването им. Всеки час престой на пресните плодове и зеленчуци (в хладилник или на стайна температура) води до загуба на все повече витамини.

Размразяване
Замразените продукти се слагат директно във вряща вода - за да се зпазят максимално витамините. Витамин С например се унищожава бързо под въздействието на кислорода. За да се избегне процеса на окисление, зеленчуците се слагат веднага в кипяща вода. "

# 10
  • Мнения: 4 546
хм, аз моя мъж в била го пращах да търси, кой го знае къде е блял  Whistling

# 11
  • Мнения: 1 900
Подкрепям  идеята. Бондюел е чудесен избор.  Peace

# 12
  • Мнения: 113
И аз съм за, първият месец на захранването давах готови пюрета, а вече преминахме на домашни , приготвени от тези замразените.

# 13
  • Мнения: 4 546
а само зеленчуковите ли правите или и плодовите?

# 14
  • Мнения: 27 524
Няма никакъв проблем да ползваш замразени зеленчуци. Иначе пресните белиш, режеш на парчета и накисваш за половин час в студена вода; падат нитратите  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт