Как се избират детски обувки

  • 2 841
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Моля ви, кажете как се избират детски обувки. Трябва ли да са с 1 или 2 номера по-големи и т.н. Това ще са ни първите обувки и нямам никакъв опит.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 659
Обувките трябва да са точни. Не по- големи. Най-добре, обуй детенце с двете обувки и го пусни да ходи. То само ще си покаже дали са му удобни. И не бързай, разхождайте се спокойно 5-10 минутки в магазина.

# 2
  • софия
  • Мнения: 25 392
Аз пък знам, че трябва да са малко по-големи. Като е стъпило детенце, да можеш да си пъхнеш пръста, т.е. около 1 см. по-големи.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз знам,че като е стъпило детето обуто с обувката и като натиснеш с пръст отпред на пръстите,трябва да има около сантиметър свободно място отпред.Също и като си пъхнеш пръста в петата трябва да влиза

# 4
  • Мнения: 1 464
не 1см,0.6см ако са с 1см по-големи ще са му свободни и ще хлопчат.Гледай петата да е стабилна и подметката да се огъва като я стиснеш с ръка Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 6 360
в сайта на Бг-мамма има хубава статия по въпроса - потърси я.

# 6
  • Мнения: 65
А коя марка бихте предпочели  - Колев и колев или Капчица. За последната всички продавачки казват , че е равностойна на Колев само се различават по цените.

# 7
  • Мнения: 1 464
В никакъв случай не са равностойни,поне за мен NaughtyА в аутлета на колев можеш да си намериш за по 15-30лв обувки ако проблема е цената Peace

# 8
  • Мнения: 8 242
А коя марка бихте предпочели  - Колев и колев или Капчица. За последната всички продавачки казват , че е равностойна на Колев само се различават по цените.
Цената не им е много различна  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 5 228
Като обуеш обувката и детето стъпи на крачето, трябва да можеш да си пъхнеш пръста зад петата, т.е. да има около сантиметър или малко повече. Трябва да са с мека, лесно огъваща се подметка и твърда пета.
И аз съм  на мнение, че трябва детето  да походи в магазина, за да си сигурна, че са му удобни.  Да постои 5-10 минути с обувките, после събуваш чорапа, за да видиш дали няма зачервявания по крачета, което показва, че някъде го убиват.

# 10
  • Мнения: 5 255
в сайта на Бг-мамма има хубава статия по въпроса - потърси я.

За избора на детски обувки

# 11
  • Мнения: 65
В никакъв случай не са равностойни,поне за мен NaughtyА в аутлета на колев можеш да си намериш за по 15-30лв обувки ако проблема е цената Peace
Проблема не е в цената, особено за първи обувки, но все пак ми е интересно да знам къде е този аутлет.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичетата вече са ти казали, трябва да са съвсем малко по - големи.
В магазина на колев ми казаха, че крачетата в тази възраст порастват с един номер на 3 месеца. Много е важно подметката да се огъва лесно - сама ще го установиш в процеса на ползване.
За мен добри са буйките за прохождане на Колев, но тези с цип и връзки.
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=117_253&products_id=3111


Имаме и други обувки, които ползвахме за прохождане, но общо взето крачето влиза трудно без цип през подметката, защото свода още не е оформен преди да проходи, ципа е перфектно решение в случая.
Единственото, което винаги ми прави лошо впечатление при техните буйки е изключително бързото износване на кожата, все едно са носени от 5 деца, ужас.
Иначе на Капчица обувки засега не сме ползвали, но отзивите от други мами са повече от добри.
Аутлет на Колев има в Младост 1А на пътеките.

# 13
  • Мнения: 1 464
В никакъв случай не са равностойни,поне за мен NaughtyА в аутлета на колев можеш да си намериш за по 15-30лв обувки ако проблема е цената Peace
Проблема не е в цената, особено за първи обувки, но все пак ми е интересно да знам къде е този аутлет.

Ами на Пиротска има 2 магазина на Колев,единия от тях е с намалени обувки от минали колекции.Миналата година имаше и по 15лв,само че буйките мисля не ги намалят.Само че се пада не на главната а вътре в една пряка/ама как го обясних саммо/Не съм от сф затова.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Капчица са страхотни обувки. Аз лично Колев не харесвам. Да не говорим за цените им.

Общи условия

Активация на акаунт