за водите

  • 1 610
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
какво значи "изтекоха ми водите" как става това изведнъж ли изтичат колко време текат  newsm78 боли ли  Shocked нищо не разбирам. Веднага ли трябва да отида в болницата  и как да позная че това са "водите"?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 865
Може и съвсем по малко да изтичат (ако мехура се е пукнал в горната си част или ако главата на бебето е слязла ниско в таза). Ако имаш съмнения отиди в болницата там ще ти кажат -имат реактив с който тестват течността и ако са води се оцветява в зелено.
Ако изтекат силно изведнъж гледай да не се движиш много и да отидеш веднага в болницата.
Успех!

# 2
  • Мнения: 323
Може и съвсем по малко да изтичат (ако мехура се е пукнал в горната си част или ако главата на бебето е слязла ниско в таза). Ако имаш съмнения отиди в болницата там ще ти кажат -имат реактив с който тестват течността и ако са води се оцветява в зелено.
Ако изтекат силно изведнъж гледай да не се движиш много и да отидеш веднага в болницата.
Успех!
Peace

# 3
  • Мнения: 625
При мен стана така,че започнах да се чувствам,че се напишквам ,ама по малко,после това продължи и след 30 мин бях на преглед:е,оказа се,че не се напишквам-просто раждането е започнало.Успех!!!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 161
При мен си изтекаха обилно.Бях в колата и натисках дупето на седалката.Като станах продължиха да си текат.Нямах болки, но веднага отидох в болницата и след час станах мама

# 5
  • Мнения: 676
При мен изтекоха наведнъж - първо ми падна тапата(както разбрах след разговора с лекаря по телефона) и след това като влязох в банята да се измия ми изтекоха и водите - не може да го объркаш,защото изтичането им е неконтролируемо и е доста като количество.

# 6
  • Мнения: 2 131
Може и съвсем по малко да изтичат (ако мехура се е пукнал в горната си част или ако главата на бебето е слязла ниско в таза).
При мен беше така - мехурът беше се пукнал високо /както каза лекарката/, а и главичката на бебо беше много ниско. Започна с капчици - все едно пишкаш, ама не можеш да стискаш Embarassed. И постепенно започна да тече силно, тоест докато отида до болницата, което отне 10-15 минути, вече шуртеше и бях прогизнала. Но се наложи да ми доспукат мехура.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
На мен ми "спукаха" водите в болницата - отидох да раждам с 5-6 см. разкритие и контракции от една седмица  Rolling Eyes След като ми ги пукнаха започна да тече обилно, но не само вода но и кръв и някаква слуз.Може би е била тапата, но иаз не съм много сигурна  Embarassed За болката - не боли.Дори и да ти предизвикат изтичането като на мен пак не боли.Просто усешташ че се напишкваш без да можеш да се спреш  Laughing

# 8
  • Мнения: 493
На мен започнаха да ми изтичат по малко,все едно се напишквам изтичането продължи до раждането(7-8 часа)Не боли Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
И моите изтекоха изведнъж,само станах от дивана и усетих как потече течност,все едно се напишквам и немога да го контролирам.Намокриха ми анцунга,после докато се предвижим до болницата пак бях много мокра,целите ми дънки от вътрешната страна,превръзката изобщо не помогна.Спомням си,че си носих един найлон да седна на него в таксито,щото щях да подгизна седалката.

# 10
  • Мнения: 1 900
И моя мехур го спукаха в болницата. Изтичането както и пукането са абсолютно безболезнени.
Самото изтичане стана при мен постепенно, от време на време се засилваше, имаше някаква слуз.  Peace

# 11
  • Мнения: 641
Първо започнаха контракциите и след това ми пукнаха мехура,но не боли.Просто изтекоха водите. А втория път се спука сам ,но пак след като бяха започнали контракциите.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 715
На тази мама й е рано да й изтичат водите, все пак е 6ти м.

С Дияна водите ми изтекоха изведнъж, у дома. В родилното при прегледа доизтекоха.

На въпроса. Ако водите ти изтекат изведнъж, не боли, и най-добре да се отправиш към родилното. В началото след изтичането на водите нямах никакви контракции, появиха се може би 40 мин по-късно.

Някои мами са написали за изтичането на водите по по малко, майките трудно го определят и не са сигурни. Arizona го е описала.

Елена на теб ти е рано да се притесняваш за това.

# 13
  • Мнения: 1 197
Може и съвсем по малко да изтичат (ако мехура се е пукнал в горната си част или ако главата на бебето е слязла ниско в таза). Ако имаш съмнения отиди в болницата там ще ти кажат -имат реактив с който тестват течността и ако са води се оцветява в зелено.
Ако изтекат силно изведнъж гледай да не се движиш много и да отидеш веднага в болницата.
Успех!
Така си е,много точно и изчерпателно ти е написало момичето

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Зависи, много е индивидуално. Ако мехурът ти е по - здрав, не е индикация, че раждането не е започнало, дори да не са ти изтекли. Моите ги спукаха непосредствено преди да ме качат в Родилна зала. Усещането си е все едно ти изтича мноого вода. Grinning Не можеш да го сбъркаш.

Общи условия

Активация на акаунт