За кислородните петна в мозъка и проблемите на недоносените

  • 5 876
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Здравейте!Аз пиша тук от време на време.Сигурно някой знаят, че съм седмаче с тегло 800 г.Била съм много болнаво дете, имам проблеми със слуха.Но забелязвам също, че на моменти ставам много нервна, свръхактивна, също и ще понякога информацията ми се размива, примелно някой ми говори и аз нито мога да го разбера нито да го чуя.Говорила съм лекар интернист и тя ми каза, че това се дължи на т.нар.кислородни петна в мозъка, места в мозъка, където клетките вече са умрели поради липса на кислород и затова понякога се наблюдава забавяне на реакциите и разсеяност.Въпросът ми е към мамите на порастнали вече недоносени дечица, при вас има ли такъв проблем със съсредоточаването.Благодаря предварително.Ще се радвам, ако ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 3 914
Не мисля че има връзка с петната/не бих ги нарекла така де/.
Вероятно си имала разширени мозъчни стомахчета/вентрикули/,но пък има едно твърдение че при голям процент от децата с този проблем,с подходящата гимнастика,живите участъци на мозъка приемат функциите на загиналите.Факта че си стигнала до една определена възраст и осъзнаваш факта че си разсеяна ,значи не е това причината.Някой хора просто са си такива Hug.Имам сестра,невероятно умна,направо е гениална,наистина,но по разсеяност,няма кой да я бие PeaceПонякога и говоря,а все едно не ме чува изобщо,аз се вбесявам,а тя се обръща и вика-Каза ли ми нещо?????? Crazy
Виж проблемите със слуха,вероятно са проблем от тогава,когато си се родила 800 гр. Hug,а там не ми е стихията Wink

# 2
  • Мнения: 129
Не мисля че има връзка с петната/не бих ги нарекла така де/.
Вероятно си имала разширени мозъчни стомахчета/вентрикули/,но пък има едно твърдение че при голям процент от децата с този проблем,с подходящата гимнастика,живите участъци на мозъка приемат функциите на загиналите.
Факта че си стигнала до една определена възраст и осъзнаваш факта че си разсеяна ,значи не е това причината.Някой хора просто са си такива Hug.Имам сестра,невероятно умна,направо е гениална,наистина,но по разсеяност,няма кой да я бие PeaceПонякога и говоря,а все едно не ме чува изобщо,аз се вбесявам,а тя се обръща и вика-Каза ли ми нещо?????? Crazy
Виж проблемите със слуха,вероятно са проблем от тогава,когато си се родила 800 гр. Hug,а там не ми е стихията Wink


Здравей, имаш ли информация каква точно е тази гимнастика, как се прави, от каква възраст на детето може да се започне?

# 3
  • Мнения: 3 914
Не мисля че има връзка с петната/не бих ги нарекла така де/.
Вероятно си имала разширени мозъчни стомахчета/вентрикули/,но пък има едно твърдение че при голям процент от децата с този проблем,с подходящата гимнастика,живите участъци на мозъка приемат функциите на загиналите.
Факта че си стигнала до една определена възраст и осъзнаваш факта че си разсеяна ,значи не е това причината.Някой хора просто са си такива Hug.Имам сестра,невероятно умна,направо е гениална,наистина,но по разсеяност,няма кой да я бие PeaceПонякога и говоря,а все едно не ме чува изобщо,аз се вбесявам,а тя се обръща и вика-Каза ли ми нещо?????? Crazy
Виж проблемите със слуха,вероятно са проблем от тогава,когато си се родила 800 гр. Hug,а там не ми е стихията Wink


Здравей, имаш ли информация каква точно е тази гимнастика, как се прави, от каква възраст на детето може да се започне?
Прави се от рехабилитатор,който работи с деца с този проблем,а те са в Педиатрията или в болницата за деца с церебрална парализа в Кр.Поляна.Започва се веднага ,когато се установи проблема,колкото по- рано ,толкова по -добре Peace

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

Аз съм доносена, но такава разсеяност и при мен я има. Но например като карам кола, абсолютно се изключвам от останалите пътници в колата и много съм съсредоточена в обстановката. Когато поначало ми говорят, мога да бъда много разсеяна и нищо да не чувам.

Общи условия

Активация на акаунт