За безработните майки

  • 3 529
  • 25
  •   1
Отговори
От близо два месеца съм безработна и вече усещам,че ще се побъркам.Страшно ми липсва навикът да стана сутрин,да се оправя,да знам,че денят ми ще протече някак си.По цял ден само лежа,гледам телевизия,ровя се малко в интернет итова е...Усещам се,че даже спирам и да говоря,не че няма с кого-имам четири деца,но грижите по тях ме оставиха без приятели.Много ми е самотно...

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
при 4 деца как успяваш "По цял ден само лежа,гледам телевизия,ровя се малко в интернет итова е" .... ????

# 2
  • Мнения: 425
А защо не започнеш нова работа? Нещо което да ти доставя удоволствие.

# 3
  • Мнения: 3 929
Наистина - защо не започнеш нова работа? Очевидно децата са или на ясла/градина, или на училище, щом по цял ден гледаш ТВ, ровиш се из нета и т.н. Не виждам защо не си потърсиш работа, вместо да се отпускаш, да се самосъжаляваш. Вземи се в ръце. Създала си и гледаш 4 деца, а си допуснала да изпадаш в депресия. Горе главата!

# 4
  • Мнения: 118
Аз съм безработна от месец и знам как се чувстваш. Все още си мисля, че съм в отпуска и скоро ще свърши, но не е така. Непрекъснато си сънувам работата, доста работа свършвам на сън. Не е толкова лесно да си намериш нова работа, особено ако си в малък град като мен. Гледам да мисля позитивно, приемам това като поредното изпитание за волята и духа ми и съм сигурна, че ще се справя.  Peace

# 5
Донякъде сте прави,но само ще ви кажа,че не искам никой да ме съжалява.Обичам много децата си,създала съм ги с желание, а не ..по погрешка..,но лудото ежедневие-кой си идва от училище,кой заминава-хоп дошло време да взема и близначките,кой учи,кой крещи--това е.Не мисля,че съм мързелива-за бога задължително готвя по поне две ястия на ден,да не говорим,че съпругът ми е манияк на тема чистота и не мога да си позволя дори боклуче на земята....Не ме разбирайте погрешно..Липсват ми срещите с хора на моята възраст-нищо друго....

# 6
А относно това защо не започна нова работа-ще ви отговоря.Не защото не искам,а защото първо работа в малък град много трудно се намира-особенно за такива като мен с много деца,които често се рзболяват,и по лошото е че на мъжът ми му хареса така-наготвено,прибрано,децата наред и то без да моли например майка му да ни помогне,защото после се започва едно мрънка  колко трябва да сме й благодарни,че помага.Човекът си спести проблемите с това аз да си стоя вкъщи....

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ти си жена за пример !
Не се шегувам, казвам го сериозно. Мисля че би могла да си намериш и някоя надомна работа, или нещо на половин ден, или да работиш за някоя добра кауза .... въпроса явно не е в парите а в социалните контакти ....

# 8
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Пиши ми на лични.

# 9
  • Мнения: 142
iva-lina - разбирам те прекрасно.Аз също от известно време се чудя какво да правя с живота си в провинцията.Трудно е с пораснали деца и изведнъж да се почувстваш "непотребен"в общественния живот. Дано скоро нещата се оправят.

# 10
Разбирам те напълно. И аз все още не работя, въпреки че майчинството ми отдавна свърши. Не е лесно да намериш нова работа в по-малък град. Месеци наред ме отхвърляха с думите : " ами имаш малко дете, кой ще го гледа като се разболее, не можем да ти даваме свободни дни когато стане нещо с него и т.н. Категорията " майка с малко дете " не е от най-предпочитаните за работа, особено на място, на което не знаят възможностите ти и качествата, които притежаваш

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Така си е социалните контакти много липсват,както и работната атмосфера. ThinkingАз влязох във второ майчинство веднага след предното и забелязах как живота ми се върти около битовизмите.Сдухващо е,но при първият удобен момент се връщам на работа,никакви такива мъжът ми да свиква жена му да си стои само вкъщи,слава богу и той ме подкрепя да не изкукам напълно. Blush

# 12
  • Мнения: 6 991
Ех, а аз си мечтая да си стоя вкъщи и да не говоря много много с хора.  Rolling Eyes Толкова ми е писнало от работа.  Confused

# 13
  • Мнения: 1 632
И аз съм в това положение.Деца с малка разлика,и вече доста време съм си в нас.Усещам как отвиквам да общувам.И всеки ден едно и също.Сега започнах да правя някои неща,за да се разтоварвам.Измислям си разни аксесоари,и когато децата спят така се разтоварвам,правейки ги.

# 14
  • Мнения: 461
Пред дилемата - скука в къщи или проблеми и интриги на работа от недобронамерени колеги и клиенти - предпочитам да си стоя вкъщи.

Ти си жена за пример !
Не се шегувам, казвам го сериозно. Мисля че би могла да .... или да работиш за някоя добра кауза ....

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт