Нормално ли е да занимават децата ни/10годишни/със св. Валентин

  • 7 966
  • 167
  •   1
Отговори
  • Мнения: 599
Та,това ми е въпроса.
Защото в у-щето на сина ми се правят огромни плакати със сърца,изписано на тях на n-брой езици"обичам те",а имат и задача да напишат любовно писмо Shocked-това в четвърти клас.Нима тези деца разбират какво е любов???Толкова объркват децата,че миналата година то отиде и ми купи подарък за св.Валентин.Няма какво да се учи в у-ще ли?Имат страшно много да наваксват,а учителите ги занимават с глупости 4 дни.
Да не говорим,че този празник не е и  наш.

# 1
  • Мнения: 292
По наше време нямаше такива глупости, а и както казваш това не е наш празник ..... За мен не е нормално това, пък чак и лЮбовни писма да пишат ....  #Crazy newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Според мен не е, но при нас дори и в детската градина празнуват този празник. Оня ден слушах госпожата как помоли една от майките да й купи някакви сърчица за всяко дете за св. Валентин, така че явно ще го празнуват в групата с децата.

# 3
  • Мнения: 2 161
На мен приятно ми прозвуча.По-приятно от всички теми тук:къде да празнувааам,какво да ми подарииии,кога да правим сеееекс.Защо да не пишат любовни писма децата?При всички положения ще се получат мили,чисти писма.За Свети Валентин може да поздравиш не само секс партньора си.Пък и така провокираш децата да изразят чувствата си и изобщо да мислят за хубави неща.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата си изживяват техните любови по различен начин, но за тях са си толкова истински, колкото и тези на възрастните.
В поредицата за Франклин валентинките са интерпретирани като знак за приятелство, а не за любов, за каквато ние си мислим.
Така или иначе, ако на децата им харесва, нека си подаряват картички. Чувам, обаче, че ставали големи драми понякога.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
Смятам, че на 10 годишните им отива повече да си пращат валентинки. Учат се да си изразяват чувствата.
Но един 30 годишен(примерно) индивид да раздава валентинки, щото през останалото време на годината не знае как да каже на близък човек, че го обича...това вече не го разбирам.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Трябва да знаят що е любов. Въпроса е как я изразяват, защото любовта между партньори е едно, а между големи хора и деца - друго. Имаше една статийка дето се въртеше из нета за учени попитали дечица от 4 до 8 години "Що е любов?" Мисля, сещате се... Та, няма лошо в идеята, но чак пък любовно писмо да пишат, че и валентинка...
Но като гледам, народа е юруш на празниците и само тема му дай, а дали е наш или не е...  Tired

# 7
  • Мнения: 46 434
Да, за мен щом става дума за нещо хубаво е нормално.

Ние празнуваме всякакви празници, приятно е  Wink

# 8
  • Мнения: 985
В нашето училище има кутия за валентинки. Децата са си я направили. От 2 седмици е там и вече се е попрепълнила. Пишат писма, картички. Не, че съм някакъв запален фен на 14-ти, но е хубаво да видиш как малките се вълнуват. Мисля, че така се учат да изразяват чувствата си, което е много важно за развитието им. Приготвила съм едно love letter за моето дете. Чудя се дали по пощата да й го пратя (тя обича да получава писма по пощата) или да го метна в кутията за валентинки? Нямам намерение да оплюшвам празника. Виж- за виното не смея да твърдя същото.

# 9
  • Мнения: 2 891
Че то си е детски празник. Всяко дете чака да види колко валентинки ще събере. Не виждам нищо лошо в това. В нашето училище, преди 100 г. също сме правили валентинки в час по английски (3 кл.). Спомням си даже, колко зор видях, докато се чудеш дали да пусна една в чантата на един Георги  Laughing

# 10
  • Мнения: 2 099
Разбира се че е нормално,даже и закъсняват !Те са бъдещия консуматор,нали знаете купи това ,за да си щастлив,купи онова да си красив и пр.и пр..Все пак желязото се кове докато е горещо!Даже и да не е нормално е изгодно ,продажбите на глупави джиджавки скачат много!

# 11
  • Мнения: 2 891
Какви джиджавки? На този празник се подаряват картички и шоколад. Всичко останало си го измисляме ние, за да си задоволим щенията.

# 12
  • Мнения: 1 006

...Нима тези деца разбират какво е любов???


Ако задаваш този въпрос сериозно, значи няма смисъл някой да те убеждава в обратното.

Мнението ми по темата напълно се покрива стова на Chanel .

Моите деца си пишат `валентинки` един на друг на Св.Валентин. Аз получавам от сина ми балони с форма на сърце. Класната му до 4-ти клас им организираше празници по повода. Беше много мило...След 4-ти клас инициативата се очакваше да е лична. Laughing Миналата година примерно синът ми беше разочарован, че не е получил нито една `валентинка`. Обясних му, че трудно може да очаква да получи такава, ако на първо място не провокира такова желание у някое момиче, и на второ - ако той пръв не изпрати. Тази година имал планове. Тъй рече. Joy Ще докладвам.

На мен лично вълненията на децата на този празник са ми мили и сладурски.

# 13
  • Мнения: 6 991
В нашето училище, преди 100 г. също сме правили валентинки в час по английски (3 кл.). Спомням си даже, колко зор видях, докато се чудеш дали да пусна една в чантата на един Георги  Laughing

А на мен в 12 ми прати един Георги от съседния клас и ми идеше да го утрепя. Връзката ни трябваше да е тайна  Joy
И ние имахме кутия за валентинки и купидони, които разнасяха писмата в междучасията. Голямо вълнение беше ще получиш или не. Приятелките си ги разавахме картички...
Но от тогава не съм празнувала и нямам намерение.
За децата не съм много убедена как бих реагирала, може би по-скоро негативно, но като се замисля, не е толкова лошо. При тях я няма комерсиализацията.

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
В учебника и комплекта по ДБТ правиха картички миналата седмица и всички деца решили, че това са валентинки, защото шаблонът е във формата на сърце.

Общи условия

Активация на акаунт