Струпване на кърмения?

  • 592
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Искам да попитам по-опитните майки дали им се е случвало бебетата да струпват сученето през 40 минути (даже и по-често) в някоя част от деня?
Например спи спокойно нощем - храни се в 1.00, после към 4.30, после към 7.00. И почват колики и нервност след това до обяд иска все да си седи на цицата през половин час. След това прави следобеден сън от 13.00 до към 16.00 и пак започва да иска често сучене до към 11.00 вечерта. (придружено с колики и желание за носене на ръце Wink)
Всъщност това, което ме притеснява е, че след като хапне първия път преди да започне да иска през половин час и после вече не произвеждам толкова кърма. Тоест няма кърма достатъчно цокне цокне заспи и после пак иска след около 40 минути.
Дали греша, че съм я оставила да яде на поискване?
И един последен въпрос кои плодове в крайна сметка мога да ям? Особено сега зимата, като е пълно с цитруси основно?

# 1
  • Мнения: 236
Здравей,
Аз на вашата възраст се опитвах да й давам през час, час и половина - в останалото време само на ръце и песнички...Питах педито и тя ми кза, че няма проблем да яде през час и половина. А кърменето на поискване ще ти осигури достатъчно лактация. Ако можеш, опитвай се да я разсейваш и да яде на 1 час - аз така правех и си имах достатъчно кърма, още кърмя. Надявам се по-опитните мами да те посъветват също. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 252
Били сме като скачени съдове по 24 часа в денонощието в края на първия месец. Тогава имаше силни колики и само когато сучеше се успокояваше - не че сучеше нон стоп де - просто ме ползваше за залъгалка. Но всичко отмина за няколко дни - може и криза на растежа да е било.

# 3
  • Мнения: 433
И ние сме имали такива дни - имах чувството, че цял ден само кърмя  Rolling Eyes  Още го прави понякога - хапне според мен добре, изпразни добре цяла напомпана гърда и след 30-40 мин се разкриви, а като му дам малко да го залъжа - засуче така гладно, като че не го е правил от два дни  baby_neutral  И то пак си слиза кърма...  А други дни е спокоен и си прави добри интервали.
Още ти е малко бебенцето, нека си суче когато поиска, така се успокоява, освен че се храни. Обичат да са закачени за мама, това е природен инстинкт, какво да се прави.

За цитрусите - нямаш проблем да си ядеш, стига да не са в големи количества, примерно кило мандарини за един ден. Аз обикновено ям по един портокал и някоя и друга ябълка на ден, други дни - сухи ядки, сушени кайсии, днес обядвах намачкано авокадо на препечена филийка със сирене. Особено ако си яла цитруси като бременна - нямаш никакъв проблем!

# 4
  • Мнения: 327
При нас също се получава от време на време такова струпване на кърмения както ти ги наричаш SadНе зная на какво се дължи-не мисля,че е колики,но не е и глад изглежда,защото доста повръща Thinking
Ям плодове всякакви Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 440
Случвало се е,разбира се и при двете ми дъщери!В първите месеци е нормално,постепенно те самите си изграждат горе-долу някакъв режим.

# 6
  • Мнения: 941
когато се роди ядеше точно така, през половин един час няколко пъти и после като заспеше спеше по 4часа, сега пак имаме такива периоди на деня, това са сутрин и вечер задължително суче в 19ч после след половин един час пак, и понякога и потретваше и заспива след това, сутрин задължитерво в 9 и после в 10ч, но и аз не знам защо се получава това, нямам обяснение

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Кърменето на поискване е за мен един от най-правилните начини за хранене на бебето... Няма никакъв проблем да бъде кърмено на 30, на 40 или на 50 минути... Бебето си знае кога и колко да изяде... Остави го само да регулира храненията си...
Още повече, сега е началото на неговия живот и в момента то си създава някакви навици... Тепърва ще си установи часове за хранене само...
Това че ти се струва, че "нямаш" кърма не е съвсем вярно... Производството на мляко е зависимо от принципа на търсенето и предлагането... Колкото по-често суче детето, толкова повече мляко се произвежда... Твоят организъм се нагажда стопроцентово към нуждите на бебето... Така че, това съвсем да не те притеснява...
Най-малкото, кърменето на поискване е една от предпоставките за дълго кърмене...
Успех...!

# 8
  • Мнения: 2 825
Често ни се случва, но през нощта. През деня понякога прескача ядене и предполагам после наваксва.
При вас по-скоро е от коликите, успокоява се детенцето като цока.

# 9
  • Мнения: 102
Ако ще те успокоя ние сме на 2месеца и една седмица и ядем максимум през час час и половина (вярно че и коликите ни мъчат). Само 2 пъти ми е спала 3 часа за тези 2месеца- еее  и като  е хубаво времето и излизаме на обяд прави почивка от 2часа, но през другото време си яде на 30-40-50мин.А и на мен ми е по добре да ти кажа така вместо само да я разнасям и да се чудя какво да я правя като реве.... Абе няма да й се разсърдя ако вече реши да си направи някакъв режим поне на 1.30-2 часа(неискам на 3-не съм толкоз нахална).Така че не се притеснявай изобщо - предполагам ще пишат още мами които са като теб и мен Laughing Успех......

# 10
  • Мнения: 254
Много благодаря на всички, които отговориха. Успокоихте ме.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт