Домашни игри за 10 - 12 месечно?

  • 12 389
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте мили мами,

По средата на зимата сме, а кретивноста ми взе да намалява.   newsm78 . Та да открадна идеи.
 Как се забавляват в къщи с 10 месечни активни бебета, които почти ходят, но .... не съвсем, почти говорят, но .... не съвсем (тоест тя само си разбира какви ми ги нарежда, но доста убедително ги реди Laughing)?!?

Редя и кубчета, нижем топчета, четем книжки, търкаляме топки, подхвърляме си плюшени играчки, гоним се около масата, както виждате все двете. Какво правят вашите бебета САМИ, с какво се забавляват 10 - 15 мин сами?

 

# 1
  • Мнения: 43
моето съкровище на тази възраст не се отделяше от мен,постоянно по-петите ми Rolling Eyes,до полите ми...дори и когато съм в кухнята тя седеше до краката ми на пода...давах й хаванчето и чукалото,лъжица да се занимава,но ако река да изляза хвърля всичко и по-следите ми Mr. Greenта така и ние все двете Grinningнеразделни

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Ами моята дъщеря винаги си е била абсолютно самостоятелна Peace
Пък и аз винаги съм я събирала с деца,а аз никога не съм играла с нея на каквото и да било Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
На 11 месеца разглеждаше гумени книжки /продават се в книжарниците/. Не знам какво е разбирала newsm78, но поне 15 мин. съзерцаваше една овчица и едно коте и беше много доволна.


Ами моята дъщеря винаги си е била абсолютно самостоятелна Peace
Пък и аз винаги съм я събирала с деца,а аз никога не съм играла с нея на каквото и да било Peace


За теб това, че не си играла с детето си гордост ли е?

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458


За теб това, че не си играла с детето си гордост ли е?

Да!Радвам се на умно и самостоятелно дете Peace
Но не за мен и моето дете е темата Naughty
Моето предложение е да го събира с други деца

# 5
  • Мнения: 9 814
Да!Радвам се на умно и самостоятелно дете Peace
[/quote]

А разбрах: Това, че играя с моята дъщеря я прави тъпа! Joy

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Не ми приписвай неща,които не съм казала Peace

# 7
  • Мнения: 9 814
Не исках да те обидя. Но пък ми даде идея да пусна тема във форума: дали родителите играят въобще с децата си. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
ами моята дъщеря сама си гледа книжки, или си вади играчките от коша или пък дрехите от шкафа, обича да трака и съм и дала едно канче с 2 лъжички и си се занимава та пушек се вдига. Когато и стане скучно, идва и започва да ме дърпа или директно ми подава кубчето, за да почнем да строим кула и така.

# 9
  • Мнения: 478
Купила съм му различни музикални играчки, пирамиди, обича да дъвче разни неща - това е като е сам за 15,20 мин и задължително трябва да дават нещо по телевизията, което му харесва (например - реклами) и той си стои в стола за хранене. Обожава да щъка из коша за игра, но понякога се удря лошо. Скача и с бънджито там стои по един час (уви не е добре за него защото ортопеда му ми каза че сухожилията му не са разтегнати както трябва и стъпва само на пръсти)

# 10
  • Мнения: 350
Хубаво ще е да я събирам с други деца, а моята кифла само да види друго дете и отива да го прегръща, но в това грипаво време, не ми се рискува (някои майки на които отклоних поканите малко се сърдят, но наистина не ми се рискива). Виж това с лъжиците и канчето е идея.

Давайте още предложения, мисля че ще сме си полезни!  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 243
Моята дъщеря много обича децата да си играе с тях да ги закача дори и да не ги познава хуква и се закача с тях.Инъче се гоним из дома играем с разни купчета или плюшени играчки Grinning

# 12
  • Мнения: 1 477
Моят син пък сам се занимава единствено в кошарата за игра.Извън нея трябва някой да си говори с него или най-малко да му почете.Много му е интересно като го сложа в кошарата да го затрупам с всички възможни играчки и да ги разгледа и опипа една по една.Музикалните естествено са с предимство.

# 13
  • Мнения: 2 821
Моето предложение е да го събира с други деца
Че те на тази възраст не играят едно с друго...

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Написала съм аз,какво правя  Peace
Пък всички знаем,че ССФ е идеална Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт