пак за дискриминацията

  • 1 307
  • 15
  •   1
Отговори
здравейте мамчета.....пиша ви че вчера ми стана едно такова тъжно и да споделя с вас, да си порасъждаваме заедно и може пък да ми олекне!!!

събрахме се в къщи българките тук (да полеем книжката) - около 10 по сериозни. Едното от момичетата роди преди 2 месеца и има доста кърма. Обадила се в банката за кърма да я предложи без заплащане на някой нуждаещи се, от другата страна първо и казали, че "пари не дават" на отговора и че тя не иска пари, а просто само предлага доста се смутили помълчали.....казали и да изчака и точно както Деби писа (за по - гласа и говора ни познават) ония им казали че "от чужденци майчина кърма не взимат".....направо не можах да повярвам на ушите си. Тук е всеизвестно че кръв чужди граждани не дават а ония "не взимат" НО ...... С КАКВО Е ПО РАЗЛИЧНА НАШАТА КЪРМА ОТ ТЯХНАТА!!!??? #Shocked  #Shocked

почнах да се чудя дали са в ред тия хора и как може като държавата им е бъкана ....буквално гъмжи от чужденци да са такива "расисти" и чак толкова изразени "националисти"....

отделно преди около 10 дни по ТВ дадаха една норвежка "дама" как изкарала 70 000 крони (около 12 000 евро) САМО ОТ БАНКАТА ЗА КЪРМА!!! Нали не плащаха на тая кой се намери да плати и то толкова много????

аз досега не съм почувствала дискриминация, но такива ми ти случки много ме трогват и ми става гадно.....знам ли как е при вас?? споделете случки и въобще "борите" ли се срещу тях или #Sniper  #2gunfire ??

благодаря ви предварително и лек ден на всички:wink:

# 1
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Тук в Англия думата дискриминация така плаши англичаните. Парва класа са пакистанци, индийци и всички подобни. Втора са си самите англичани, трета останалите от Обединена Европа, а ние българите даже не сме и в Европа.
А случката. И аз бях дискриминирана от англичаните, но за сметка на пакистанците. Кандидатствам за най- обикновен работник в един от супермаркетите им, минавам три интервюта, чакам два месеца да ми се обадят и накрая назначават само пакистанци, дето даже и английски не говорят. Но да не ги обвинили в дискриминация, че назначават мен, бял човек, а не тях, че те си знаят правата, а аз не.
Нека уточня, че говоря за Бирмингамския регион. Тук е средната работническа класа на Англия, тук са и тези така наречени бежанци. Сигурно в по-малките градчета е доста по-различно, там кадето тези азиатци са малко или ги няма.
Англия ми разби представите за една демократична държава, в която нейните си хора са втора ръка.

# 2
  • Мнения: 2 452
Не се засягай от тези неща. При Деби е различно - там наистина е ДИСКРИМИНАЦИЯ! Но в този случай най-вероятно става въпрос за здравна политика. Например в Канада също не вземат кръв (вероятно и кърма; нямам представа как е) от хора от определени националности, вкл. всички европейци. Моят съпруг е англичанин и ако се обади по телефона и поиска да даде кръв ще му откажат - заради лудата крава. Същото важи и за мен; Аз това не го намирам за дискриминация, а за правилна политика за опазване здравето на населението. Както кръвта, така и кърмата могат да пренасят най-различни болести, включително смъртоносни. Вместо да дават пари и да правят изследвания си спестяват средства по този начин.
А този вид "дискриминация" не е само по отношение на чужденците - моя приятелка канадка, младо момиче, поиска да даде кръв но не и разрешиха, защото приятелят и е живял в Африка преди по-малко от 6 месеца, т.е. тя е потенциален риск.
Това имам да кажа за кръвта и кърмата - според мен не е дискриминация, а здравна политика; а аз самата доста отдавна съм със самочувствие на човек успял да се справи с доста трудности, постигнал определен статут и някаква материална стабилност и не виждам кой и за какво ще ме дискриминира. Много важно, че на границата някой ме е погледнал злобно за това, че съм българка - минавам и заминавам! Изобщо не се връзвам. След 2 минути ще съм извън тяхната власт и аз пак ще съм аз, а те никога няма се променят, така че защо да хабя нерви?

# 3
Здравей Лаура.....сигурно си права....не се бях замислила че кърмата може да е заразоносител нали все говорим за ползата от нея и досега не съм чула да е "заразила" с нещо. все съм си мислела че по - хубава и здравословна храна за едно бебче няма......
за работата и тук чувам че е доста трудно за чужденци и повечето вършат "черната" и трудна работа където те никога не биха я свършили - детски градини (децата са им буквално луди и без грам хигиенни навици), гледане на стари и болни хора...........

а като няма дискриминация защо направо не са и казали, че от чужденци не взимат, ами са се "съветвали" сред като разбрали, че тя пари не им иска!!!?? може и да е здравна политика ама да го кажат направо!!

а иначе наистина особено в нашият град е пълно с чужденци....

Права си където казваш да не им обръщаш внимание и да не се ядосваш и мъжът ми е на същото мнение......дано да успея да се променя малко. Преди и на мен не ми пукаше ама от пустото му раждане тия емоционални състояния още не са ме напуснали Wink  Sad

айде пак до скоро отивам на вън докато не е заваляло пак Wink

# 4
  • Мнения: 1 072
Аз по принцип в Холандия не съм се сблъсквала с дискриминация, много добре се държат навсякъде с мен, и в работа, и по институции, изобщо навсякъде.
Но миналата година какво ни се случи: заминахме на ски за 2 седмици в Серфаус, Австрия. Беше много готин хотел, почти нов, абе супер беше, и 2 пъти на седмица имаше без пари сауна и турска баня. За да ги ползваш трябваше сутринта да кажеш, че искаш, за да пуснат да се топли. Ползвахме си ние с мъжа ми 2 пъти сауната и турската баня, и на 2-та пъти бяхме само с едно немско семейство там.
Дойде края на 1-та седмица, заминаха си останалите гости, само ние и немците останахме. В съботата, деня на смяната, бяхме ходили да се разхождаме с мъжо и се прибираме, и съдържателката на хотела ме вика и ми казва "Колко пъти ползвахте вие сауната?",аз й казвам "два", тя вика "ама на мен други гости ми казаха, че сте били там всеки ден!", аз й казах да ми каже кои са другите гости, за да ги питам кога всеки ден са ме виждали там. Тя отказа, естествено. Стана ми много криво. Ако аз й бях казала, че ония са били там всеки ден нямаше да ги пита. Защо реши, че ТЕ й казват истината? А и много тъпо от нейна страна, защо просто втората седмица не дойде да провери дали наистина така правим? Ама, не, ония немците няма как да лъжат, а на нас доверие не може да ни се има.
А и тия немци не разбрах защо го направиха, ние сме толкова кротки по принцип, и все се съобразваме с другите...

# 5
  • Мнения: 4 244
Мисля че Лаура е права за здравното отношение.
Най вероятната причина за отказ е че българките много пушат, не се хранят здравословно и да не оставим настрана факта Чернобил
Те ни познават по акцента - миришем от километър че сме от източна Европа и  няма спасение. Аз самата тук различавам всички националности - имат си характерен акцент, така че самите местни няма как да не ни усетят.
Не знам дали е дискриминация, но страната която се слави с 90 % кърмещи майки до 6 месец е направо странно че изобщо плащат за Банка за кърма. Много странна работа!

# 6
  • Мнения: 114
И аз съм се сблъсквала с дискриминация, и то дори и в университетските среди /където уж трябва да са свикнали и да по-либерални/- като се почне от факта, че професорите се учудваха, че хем съм чужденка, хем изкарвам добри оценки, мине се през това, че когато работех в група с колеги, моето мнение или се игнорираше или се правха, че не са ме чули и се стигне до безмерна завист, когато се справя с дадена задача по-добре от тях. Не казвам, че постоянно и у всички има негатовно отношение, но определено забелязвам разлика откакто си смених фамилията с немска- не ме гледат като теле в железница като си кажа името /особено ми прави впечатление това в лекарските кабинети/.
Иначе се сещам и за една случка- завършвам стаж в немска фирма и шефа накрая ми казва> Елена, ВЪПРЕКИ че сте българка, се справихте учудващо успешно със задачите си. На мен нещо ми кипна тогава и му отговорих, че той въпреки че е немец, е успял да ме оцени обективно.
Гледай като цяло да не обръщаш внимание на подобни неща, макар че знам, че на човек може да му стане много кофти...

# 7
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Мисля,4е дискриминация на vsякьде има.
Смятам ,4е Испания е най- толерантната дьржаvа кьм 4ужденците ,но и тук понякога сьм среЩала дискриминация.
Трябvа да се дьржиш като преvзета кукла и няма да те питат дали ти....еди какvо си,или ти еди какvо си....
Преди vреме бяхмe отседнали  v един много скьп хотел и като се регистрирахме ,онзи от рецепцията на дvа пьти напраvи една физIOномия ,която показvаше у4удvане ,как може 4ужденец от балканите да отседне v такьv хотел.Резултьт беше ,4е аз на края побеснях и vдигнах скандал ,по4нах да 4упя рьце и да искам да гоvоря с упраvителя и настана един хаос......................та на края дойде упраvителя и ни се изvини най-у4тиvо,та даже ни опрoстиха и престоя Twisted Evil хахахаха,с колко пари се vкараха само заради нас.
Но трябvаше да има скандал и стойки от наша страна ,4е да ни гледаt ,като нормални хора.
Но като цяло не мога да опла4а.По скоро може би има дискримация кьм мьжете ,от колкото кьм жените.

# 8
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Doret
Тук в Англия думата дискриминация така плаши англичаните. Парва класа са пакистанци, индийци и всички подобни. .


Да добавим "популярните" в момента народи като иракчани, иранци и о,Боже, любимите ни-либийци Imp

# 9
Цитат на: E_lena
...шефа накрая ми казва> Елена, ВЪПРЕКИ че сте българка, се справихте учудващо успешно със задачите си...
Off - е, такъв 'комплимент' само германец може да измисли Sign Exclamation  Братовчедка ми работи от 20 и кусур години в икономическата секция на немското посолство в София и една подобна случка я разправям при всеки удобен повод като някой почне да се оплаква, че шефът му е серт човек. Викат ги извънредно една неделя на работа - не за официално мероприятие, бумащина някаква да се свърши, зор голям, трябвало да се реагира бързо. Съответно тя намята едно сако върху дънките и отива - почивен ден е, няма официални лица, никой няма да я гледа. Цял ден превеждат някакви спешни материали и на финала като си тръгват шефката й казва нещо от рода на: 'Благодаря Ви за съдействието - работата Ви, за разлика от външния Ви вид, е перфектна..'  Mr. Green. Не ти ли звучи познато Laughing ? Пак си имала възможност да отговориш адекватно, но тя - смее ли да се изрепчи баш на посланичката? Замълчала си и дотам..

# 10
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Съжалявам, ама то от много работа човек изкуква понякога - аз съм гостът, забравих да се логна  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 114
Цитат на: Adriana
Цитат на: Doret
Тук в Англия думата дискриминация така плаши англичаните. Парва класа са пакистанци, индийци и всички подобни. .


Да добавим "популярните" в момента народи като иракчани, иранци и о,Боже, любимите ни-либийци Imp


ей тва не мога да го разбера! и в Германия предпочитат да си напълнят държавата с араби, дето си водят после майката, 10-те си братя и сестри и лелинчото на вуйната, а на образовани хора от Източна Европа /които искат и да работят, а не само да раждат всяка година и да живеят на соц. помощи/ живота им стъжняват за една проста виза!
Същото е и във Франция, алжирците и прочие хора от бившите им колонии им дали права,  едва ли не по-големи от тия на французите, а източно-европейците са трета глуха...

# 12
  • Мнения: 3 394
Цитат на: E_lena
Цитат на: Adriana
Цитат на: Doret
Тук в Англия думата дискриминация така плаши англичаните. Парва класа са пакистанци, индийци и всички подобни. .


Да добавим "популярните" в момента народи като иракчани, иранци и о,Боже, любимите ни-либийци Imp


ей тва не мога да го разбера! и в Германия предпочитат да си напълнят държавата с араби, дето си водят после майката, 10-те си братя и сестри и лелинчото на вуйната, а на образовани хора от Източна Европа /които искат и да работят, а не само да раждат всяка година и да живеят на соц. помощи/ живота им стъжняват за една проста виза!
Същото е и във Франция, алжирците и прочие хора от бившите им колонии им дали права,  едва ли не по-големи от тия на французите, а източно-европейците са трета глуха...


Напоследък нали имаше и доста тревожни стантии за изчезването н абялата раса и за инвазията на арабските народи към  Европа.
Явно сме едни от живите наблюдатели на този процес Cry

# 13
  • Мнения: 3 423
Айде, моля, ние не сме по-стока.  И ние дискриминираме, и отгоре. Като се почне с цените на хотелите, муzеите, такситата и т.н. и се стигне до това, че ако мъжът ти е черен или дръпнат, едва ли има работа zа него. Мен само веднъж една баба на една опаШка ми каzа да си ида, откъдето съм доШла, народът наоколо обаче се раzвика, явно горката съжаляваШе, че Освиенцим е zатворен zа клиенти. Но, както каzах, хората наоколо се раzвикаха да се zасрами.
Абе навсъкъде може да му се случи на човек. Даже и в собствената му държава.
Айде, айде, да си погледнем в канчето.

# 14
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Те не само идват, но и белите хора ги издържат. Миналия ден мъжът ми се връща ядосан. Колегата му от онези азиатци напуска работа че вече и петото дете било на път и нямало нужда да работи.Ще го гледа държавата, или по-точно такива като мъж ми дето работят. А и този е на 25 години само. И на всичкото отгоре си купи къща със взет заем пак от тук. Ха познайте колко му плаща държава, т.е работещите будали.

Общи условия

Активация на акаунт