Нещо с варени яйца???

  • 1 122
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Останаха много яйца от Великден. Дайте идейки за нещо интересно с варени яйца за да не ги хвърлям. На мен ми омръзнаха така да ги ям, мъжът ми също се ослушва и накрая ще се развалят..... Sad

# 1
# 2
  • Мнения: 3 861
Голямоооо БЛАГОДАРЯ. Има страхотни идейки #Milti  #Milti  #Milti

# 3
  • Мнения: 414
Цитат на: Lilly
Останаха много яйца от Великден. Дайте идейки за нещо интересно с варени яйца за да не ги хвърлям. На мен ми омръзнаха така да ги ям, мъжът ми също се ослушва и накрая ще се развалят..... Sad


Вкъщи правим нещо много лесно с варени яйца почти винаги, като има гости Simple Smile
Сваряваме ги, разязваме ги на половинки и ги нареждаме в голяма чиния с отрязаното надолу.
Разбъркваме една кофичка кисело мляко с лъжица-две майонеза, сол, малко чесън и заливаме яйцата с този сос.

Ако ми се играе, същото нещо го правя така: жълтъците ги омесвам с нарязани на ситно кисели краставички и шунка, пълня пак обратно в дупчиците и заливам със соса.

# 4
  • Мнения: 3 743
Цитат на: medusa

Сваряваме ги, разязваме ги на половинки и ги нареждаме в голяма чиния с отрязаното надолу.
Разбъркваме една кофичка кисело мляко с лъжица-две майонеза, сол, малко чесън и заливаме яйцата с този сос.

И аз правя нещо подобно, но соса го правя от: 1 майонеза, 3 с.л. кисело мляко, 1ч.л. горчица, сол и черен пипер.

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз намачквам с вилица сварените яйца,прибавям ситно нарязан пресен лук,сол,оцет и олио.Става вкусно-аранжираш с маслинки.Може яйцата,лука,сол и майонеза-пак става.Хем бързо,хем вкусно!

# 6
  • Мнения: 191
Аз мога да ти дам рецепта за пиленца. Многа са ефектни и вкусни. В нас са на голяма почит особено по детските празници.
   Сварявам няколко картофа, намачквам ги и към тях прибавям малко маргарин и жълтъците от сварените яйца. Всичко се обърква добре на гъсто пюре. От така получената смес оформям топчици -една по -голяма и една по- малка. По- голямата за телцето на пиленцето, а по малката за главичката. Поставям ги в разполовения белтък, от морковче правя човка, крилца, гребенче а с черен пипер очички. Нареждат се върху зелена салата. Ако ти остане смес от картофите можеш да оформиш и кокошка.  Stuck Out Tongue Дано съм ти била полезна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт