Съвет - Едната гърда е по голяма

  • 1 361
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Здравейте. Имам малък проблем и се обръщам към вас за съвет. Моля да ме извините ако е писано по въпроса, но не можах да намеря инфо.
Родих преди 3 седмици и бебето е само на кърма (така смятам да е и за напред). Проблемът ми е следния - дясната гърда е доста по голяма от лявата и почти непрекъснато "прелива" от кърма, става твърда и като махна подплънката (за кърмачки), започва да шурти под налягане. Другта гърда е поне с два номера по малка и нямам проблеми с нея.
Кажете ми какво да направя да нормализирам положението. Благодаря ви за помощта.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При доста жени има такава разлика, не е притеснителна (освен чисто естетически погледнато). Можеш да опиташ да предлагаш на бебето на всяко хранене първо малката, за да може с повече стимулация да се увеличи производството от нея Grinning

# 2
  • Мнения: 307
Благодаря за съвета. Hug

# 3
  • Мнения: 700
 И при мен беше така,но нощем давах по-малката,за да стимулирам повече лактация.Отдавна и постепенно нещата се оправиха.Друго- по-голямата гледай да не се изпива докрай.След като се изравниха,редувам всяка вечер гърдите.Кърмя на поискване,като в рамките на около 3 часа предлагам една и съща гърда,но винаги по-малката съм я предлагала по-често.

Общи условия

Активация на акаунт