Чупливи нокти?

  • 763
  • 7
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ноктите на крачетата на Мая са много чупливи - само малко да израстат, и веднага се чупят и огъват. Не стига, че едвам успявам да ги изрежа на порции, защото има неистов гъдел, а и това.
Дали чупливите нокти са проблем? Да подчертая, че на ръцете ноктите са си наред - здравички и якички...като попораснат, дращи като орел.

# 1
  • Мнения: 3 562
Аз знам, че чупливите нокти са признак за липса на витамини  Thinking
Ама вашия случай май ще е различен  Thinking

# 2
Може крачетата да се запаряват в обувките, ноктите да омекват и от там да идва проблема.

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 993
Ние имаме същия проблем особенно на палците на крачетата.
Ноктите стоят като нацепени по дължината си и се чупят лесно.
Все забраваям да попоитам педиатърката, но следващия път ще гледам да не пропусна.
Ако имаш някакво инфо пиши!

# 4
аз имам сьщият проблем, но на рьцете.Вьпреки че сьм на 26 от както се помня  ноктите ми се разлистват и чупят. Не сьм ходила на лекар но от общи коментари знам ,че е от липса на витамини, но кои?

# 5
  • Мнения: 786
Може крачетата да се запаряват в обувките, ноктите да омекват и от там да идва проблема.
Според мен има логика в това, а решението трябва да са само естествени материи на всичко по крачетата- чорапи, чорапогащи, обувки...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
  И дъщеря ми е с такива нокти на крачетата, а на ръчичките са добре. Снощи й ги рязах и те се чупят(не можеш да изражеш целият нокът на веднъж). И аз си мисля, че може би е от запарване.
Уж гледаме да вземем хубави пантофи и обувки, ама знам ли? Аз изкуствени материи за нея не вземем почти нищо, че тя е с много чуствителна кожа и все има проблем.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И при двамата ми сина ноктите на крачетата са чупливи,а на ръцете не.Мисля,че е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт