Ако решиш да направиш добро...

  • 2 895
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Ако решиш да направиш добро,нужна ли е мотивация за това?

# 1
  • Мнения: 6 029
Не.

Поне на мен не ми трябва, де.

# 2
  • Мнения: 516
Да, нужна е. Независимо, дали е дълбоко скрита от света или публично оповестена, мотивацията е в основата на всяко добро дело.
Освен, когато не осъзнаваш, че правиш добро. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 401
Малко взаимно изключващи се ми се видят,  мотивация и решение да направя добро, но може и да греша..
Аз разбирам  въпроса по-скоро като нужна ли е мотивация за вземането на такова решение.

# 4
  • Мнения: 3 405
Зависи от нагласата на човек.
На мен не ми е нужна мотивация.

# 5
  • Мнения: 152
"направи добро , че да ядеш лайно" (стара българска поговорка)
Дали е нужна мотивация? За някои е нужна, да...обаче това е така , защото живеем в кофти свят където да правиш добро е нещо порочно и те осмиват за това.
А има и такива кретени , които очакват да им се благодари , в изключително  редките случаи когато сторят нещо такова.

# 6
  • Мнения: 39
Зависи от много неща,но по принцип или правиш нещо или си трай.За да си добър не ти трябва мотив.

# 7
  • Мнения: 3 447
Каква мотивация имаш предвид, Шанел? Когато правим добро, малко или много го правим и заради себе си и собствената си съвест. Дори и да не го признаваме.

# 8
  • Мнения: 599
Не,на мен не ми е нужна мотивация.Просто го правя без да се замислям дали ще ми се върне по някакъв начин.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
Мацко, к'ва ти е драмата - налага ти се да си добра ли?  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 161
Точно такава мотивация имам предвид,Дона.Дали преди да направим добро,пресмятаме какво точно ще спечелим от това.Не го казах съвсем точно,но няма да го редактирам.

# 11
  • Мнения: 3 447
Точно такава мотивация имам предвид,Дона.Дали преди да направим добро,пресмятаме какво точно ще спечелим от това.
Нали не очакваш някой да си признае  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 290
Понякога ми е нужна мотивация. Признавам си. Но пък с времето се научих да не очаквам благодарност.

# 13
  • Мнения: 2 161
Мацко, к'ва ти е драмата - налага ти се да си добра ли?  Mr. Green
Много ми се налага,а не знам заслужава ли си да изневеря на милото си скъпо Аз.

# 14
  • Мнения: 656
Гледам да не правя добро, ако не са го поискали от мен, защото се убедих, че "пътят към Ада е постлан с добри намерения"...

Общи условия

Активация на акаунт