гъбички при малко момче

  • 2 994
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 339
Миналата седмица моят син , който е на 8 години, получи сърбеж по чурата. Веднага го заведох при нашата петиадърка, която пък беше болна и я заместваше друга лекарка. Тя прегледа главичката на чурата и каза, че са гъбички. Всъщност и аз имах подобни съмнения. Изписа му клотримазол. Още след третото мазане сърбежът отшумя. Мазах го 4 дни (сутрин и вечер след измиване само с отвара от смрадлика). Не посмях повече, защото в упътването пишеше да не се маже повече от 5 дни. Другото, което ме смути е, че това лекарство не се препоръчва за деца под 12 ( само в краен случай след изричното предписание на доктор).
Вчера обаче детето се оплака, че има болка в областта на вената на чурата (незнам как точно се нарича). Мястото е леко зачервено и болката е по-силна, когато синът ми забелва главичката за да я измие.
Притиснена съм. Нашата педиадърка е още в болнични и се чудя на уролог ли да го водя. Направо не ми се ходи пак при онази лекарка. Пък и тези гъбички.....възможно ли е  да се появят при дете на тези години? Винаги съм му прала бельото отделно, гладя го, всяка вечер преди лягане се прави тоалет. А и чурата я забелихме още като бебе. Ще го заведа на лекар разбира се (мисля, че трябва да е уролог), но бих искала някой да сподели ако е имал подобни проблеми.

# 1
  Sad  Гъбичките са ужасно нещо  #2gunfire аз постоянно се бора с тази напаст. Незнам дали вече сте ходили на лекар, но е добре да се посети уролок. Гъбичките могат да се появят от много неща от антибиотик от стрес и по- слаба имунна система. На моят приятел му бяха исписали Канестен  , но за малкия незнам дали може  newsm78 ПИши да кажеш дали сте се оправили

# 2
  • Мнения: 1 089
Не се притеснявай от лекарството, то е прилагано само локално и е почти невъзможно да има някакви странични ефекти, въпреки че сина ти няма 12 години.
Гъбичките са опасна напаст напоследък, организма става по-податлив при болест, стрес, лечение с АБ и т.н., а има и някои много резистенти гъбички ( които можеш да пипнеш от къде ли не), на които обикновеното изпиране , гладене и т.н. никак не им пречат.
Най-добре заведи детето на детски уролог, но вероятно има все още някакво възпаление.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
При големия ми син имахме подобни проблеми. Към 2 годишна възраст му се появиха гъбички, на няколко пъти съм лекувала с Канестен. Мажа в продължение на 1 седмица сутрин и вечер. Но наистина тогава той доста често боледуваше, така че е вероятно да е и от намалена имунна.
Желая ти успех и не се притеснявай, въпреки че пише над 12 години да се прилага, съм питала няколко лекари - всички ме успокоиха, че не вреди.

Общи условия

Активация на акаунт