*~*СОФИЯ*~* Ла Лече Лига среща - 16 февруари, 11 ч.*~*

  • 3 973
  • 64
  •   1
Отговори

Анкета

ЛЛЛ срещата:

Опции:

  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
16 февруари, събота, имаме ЛЛЛ среща в София.   Grinning


16 февруари, 11 часа, в Център 'Съвременни родители'
Адрес: София, ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41
телефони: 02 962-26-75, 0894-399-942, 0888-95-28-97

Тема: Храненето на семейството: кулинарна среща Grinning Всеки носи нещо, приготвено здравословно и ядем, ядем, ядем, обсъждаме храненето на семейството и децата, накрая разменяме рецепти. Ако предпочитате, можете да си приготвите малки листчета с рецептата предварително или пък на място да кажете какво съдържа. После в тази тема ще публикуваме рецептите така или иначе Simple Smile

Който не умее да готви или няма възможност, може по желание да носи пластмасови чашки-чинийки и минерална вода, например.


Срещата е неформална, в дружелюбна обстановка, продължава час - час и малко.
Залата не е голяма и в нея не се ходи с обувки  Grinning
(който е с количка, за съхранение на колички има отделна стая)

Забележка: Моля ви, опитайте се да дойдете навреме, за да може срещата наистина да започне в 11 - 11,10ч. Разбира се, с малко дете пътуването и стигането някъде в определен час може да е наистина трудно, но нека се опитаме този път да започнем по график Simple Smile

Моля, запишете се кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com

# 1
  • Мнения: 5 401
Ех, това ще бъде първият ми пропуск на ЛЛЛ среща..  Confused Но не защото не мога да готвя.. Wink

Пожелавам на всички ви най-вкусното мероприятие след Коледното преяждане! Ще се оглеждам за рецептите ви с нетърпение и с настървение!   bouquet

# 2
  • Мнения: 616
Ххехе, запис  Peace
Даже знам какво ще донеса Wink
Ще звънна по телефона да се запиша!

# 3
  • Мнения: 3 718
Потренирах миналата седмица и май вече съм готова за тази среща  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 328
Аз не знам дали ще дойдем, че много зор тия дни в работата. Ще ми се, пък имам и аз идейки за хапване....
Шаманке, преди няколко дни те сънувах Simple Smile Сънувам си аз просто ей така... """""" ШАМАНКАТА """""" все едно ник само. Е и на живо съм те виждала, ама не беше в цял ръст. Беше нещо страшно обаче, като някоя страшна мед. сестра newsm78 #Crazy Малко шантава работа мойто Wink

# 5
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Утре ще звънна и аз да се запиша.  Peace
И все пак, имам два ангажимента за събота, поради което имам съмнения, че може и да не успея да дойда. Казаха, че събота и неделя ще е студено (нарекоха ги "ледени дни"), та може и да се отложат моите ангажименти. Ако се запиша, а не дойда - проблем ли е?

Шаманке, ако дойда, може ли да сме заедно - в смисъл, да тръгнем заедно от квартала ...?

# 6
  • Мнения: 116
Аз ще съм на линия с Никола и с нещо вкусно Wink.
Pearly, жалко че няма да можеш да дойдеш... таман си мислих, че заедно ще се прибираме през южния парк....
Мъжът ми пита, дали ще се дават порции за вкъщи, та да могат и мъжете да си кажат мнението за кулинарните ни творби Wink  Laughing

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Момичета, ако дните наистина са ледени и няма да има много присъстващи, можем да променим деня на срещата Grinning

Чух нещо за минус 13 градуса, това си е полярна температура cold cold cold

Такива планове е нормално да се променят, когато има извънредни събития. Пишете тук какво мислите.

Темата ще си я направим, няма да се изгуби (и е вкусно, вкусно!). Можем да помислим за други варианти, не е беда.

# 8
  • Мнения: 3 718
Аз не знам дали ще дойдем, че много зор тия дни в работата. Ще ми се, пък имам и аз идейки за хапване....
Шаманке, преди няколко дни те сънувах Simple Smile Сънувам си аз просто ей така... """""" ШАМАНКАТА """""" все едно ник само. Е и на живо съм те виждала, ама не беше в цял ръст. Беше нещо страшно обаче, като някоя страшна мед. сестра newsm78 #Crazy Малко шантава работа мойто Wink
ма не съм толкова страшна бееее, ще ти опека курабийки за успокоение  Grinning

# 9
  • Мнения: 433
Аз ще се престраша да дойда, макар и да не съм сигурна дали ще смогна с нещо вкусно  Rolling Eyes  Понеже съм с кола и идвам от Княжево, ако има затруднени транспортно майки по трасето, да си кажат, да мина да ги взема  Hug

# 10
  • Мнения: 247
Предишната среща беше в не по-малко мразовит ден. Аз отмених едно пътуване, за да дойда и съм заинтересувана да не се проваля срещата Simple Smile Не знам само как ще домъкна супа, защото аз само супи мога да готвя.  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 1 252
Обмислям варианта да дойда без Емо, ако наистина е такъв студ.

Къде трябва да се запиша за срещата?

# 12
  • София
  • Мнения: 12 201
  Аз  за съжаление, няма да успея да дойда този път, защо ли се бях заблудила, че е следващата събота...
  Искам да споделя, че се опитах да кажа нещо за кърменето в предаването "Часът на мама", което излъчиха днес, но само споменах за Консултативния кабинет на д-р Анета Попиванова в МД, за ЛЛЛ не ми остана време... Темичката беше по принцип за близнаци.

# 13
  • Мнения: 3 718
Ако пък искате да отложим за следващата събота, ако е много студено  newsm78

# 14
  • Мнения: 78
какво значи 'да се запиша'? къде? ще се опитам да дойда с бебка и ядене Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт