спешно питане, относно вит.ц

  • 3 988
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
здравейте, пускам тема, че ми е спешно - иван е болен, с температура, док. изписа 3 по 2 вит.ц

аптекарката каза макс по 1 се давало на дете  Shocked

а сега де, къде е 1, къде са 6 на ден.  ooooh!

как се дава? (100 гр от за големите говорим)?

# 1
  • Мнения: 2 992
Когато детето ми беше по-малко му изписваха два пъти по 1 детска ампула вит С и никога вечер

По принцип знам, че вит С се изхвърля от организма, това което му е в повече и съм чувала за еднократни по-високи дози, но ЕДНОКРАТНИ, защото и той вредителства на някой органи.
Витамина няма да излкува детето, тя сигурно цели да му вдигне имунитета, но аз не бих дала по три пъти такава доза. Бих дала еднократно, после бих се консултирала и с друг лекар, а междувременно много течности, но с лъжичка и на често по малко

# 2
  • Мнения: 315
колко е голям?доктора каква разфасовка е изписал/има и по0,200 мг/по принцип витамин с не се отлага в организма, така че ще го изпишка, но няма да има ефект за температурата.
само това ли изписа?звънни на доктора,като не си разбрала и питай подробно.
иначе-дава се с лъжичка и повечето деца го харесват.

# 3
  • Мнения: 33
да, да от 100гр. вит. Ц се дава максимум по едно и то сутрин. Предполагам, докторката е имала предвид малките хапчета, които незнам колко грама са (хапчето). Аз, на мойто дете, (5год.) така му давам- по шест хапчета на ден.

# 4
  • Мнения: 1 092
и нашата док. ми каза по 5-6 хапченцца от тези малките на ден,но аз повече от една не давам...
малко множко ми се виждат за детенце

# 5
  • Мнения: 5 577
благодаря ви - на 3 и половина е иван.

аз питах в 2 аптеки има ли по-малко от 100 гр (нали има някакъв детски) но казаха не.

явно аз не съм разбрала нещо ...

# 6
  • София
  • Мнения: 181
Много е и няма смисъл. Раздели апулката на две и му я давай сутрин и вечер. Колкото и голямо количество да дадеш ще го изпишка, защото вит С не се натрупва в организма, но и няма смисъл от него. Ако е по-голям от 2г. по добре му изтискай малко лимон с водичка и захар, защото от лимона се усвоява много по-добре от организма, но не и лимон и вит.С заедно.

# 7
  • Мнения: 1 344
Раздели апулката на две и му я давай сутрин и вечер.
Извинявам се, но така от втората половинка до вечерта от витамина С нищо няма да остане... Simple Smile

# 8
От разтворимите таблетки - има от 500мг и 1 гр. За възрастен по листовка дозата е до 1 г (1 000мг) дневно. За дете - няма проблем да даваш 3х1 таблетка от 100мг, което отговаря на 300мг).

Четете листовките за пациента - те са за вас!

# 9
  • София
  • Мнения: 39 715
Давала съм само на ампули. Когато Дияна беше по малка 1х1 ампула (от малките, разделена на два приема). Сега когато е хремава и давам по 1 (от големите).

За таблетките

Цитат
Дозировка и начин на приложение

Лекарствена форма и опаковка
таблетки по 100mg, по 40 броя в опаковка.

Дозировка и начин на употреба
За дозировката на Витамин С със лечебна цел се консултирайте с лекар!
Лечебните дози на Аскорбиновата киселина за възрастни се движат от 100 до 300mg дневно (от 1 до 3 таблетки дневно); за деца - от 20-50mg до 100mg (четвърт, половин и една таблетка) съответно възрастта от 1 до 17 години.

# 10
  • Мнения: 2 567
Моята е по- голяма, ама ще ти кажа нашата лична как и предписа да пие витамин C преди месец, като беше болна.
Нарече го ударна доза - 3 пъти по 2-3 таблетки. Аз и давах 3 пъти по 2 таблетки, защото чак по 3 ми се стори много. Не знам по колко грама се водят. Мънички са.

# 11
  • София
  • Мнения: 181
Раздели апулката на две и му я давай сутрин и вечер.
Извинявам се, но така от втората половинка до вечерта от витамина С нищо няма да остане... Simple Smile
Съгласна съм с теб, но този съвет лекарка ми го е дала.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Дневните нужди от вит.С са от 30 до 70 мг дневно.За подсилване на имунитета и по време на настинка е хубаво да се приема и по-голямо количество,но аз не бих дала повече от 200мг/2 от тези хапченца,максимум 3/.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 715
etti не може да се съхранява отворена ампула вит. С. Да, дава се по 1/2, но 2рата 1/2 няма как да се съхрани. Педиатърката на Дияна се смеше - едната 1/2 на Дияна, другата - на теб.

# 14
  • Мнения: 64
 Отворена  amp.vit C  се съхранява ,като се запечата отвора на ампулата и се слага на тъмно.

Общи условия

Активация на акаунт