Практична ли еко кожата за мебели?

  • 4 239
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Привет на всички от форума. Харесал съм си един ъглов диван за хола, но облегалките и гърба му са облицовани с еко кожа. Тъкмо бях решил да ходя да го взимам и един познат ме разколеба, като ми каза, че тази кожа много бързо се изтривала/олющвала. Моля, който има мнение по темата и е запознат да сподели! Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 262
записвам се да следя темата, защото аз си купих столове за всекидневната с еко кожа  Crazy до момента съм открила недостатъка, че се плъзгат, а лятото вероятно и ще си залепям дупето на тях  Laughing

# 2
  • Мнения: 750
 Joy hahaha
И аз ще се запиша, ако знае nqkoj да даде акъл, че ще си купуваме нови мебели и мислех да е еко кожа, тъй като събира по-малко прах. Но май ще се разколебая.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 19:08 от a.velcheva

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Еко кожа - изкуствена ли значи?

Зависи много от кожата. Имам втори диван от такава/първият остана с бившия/ и съм много доволна, но кожата е доста скъпа и изглежда точно като естествена.

Цапа се трудно, чисти се лесно /Което ми беше основния мотив за покупка/, залепваш на нея /имам си одеалце, за по-голям комфорт/. Олющват се евтините и некачествени кожи, скъпите и добри са си ОК.

# 4
  • Мнения: 682
Не съм почитател на кожените мебели. За офис- ок, но за дом- някак ми стои неуютно. Еко кожата запарява лятото, така че естествената кожа е за предпочитане.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
... Еко кожата запарява лятото, така че естествената кожа е за предпочитане.

А защо мислиш, че естествената кожа не запарва?  newsm78
На сестра ми диваните са естествени и усещането е еднакво с моите, в това число запарването лятото. Колата ми също е с кожен салон/естествен/ и поради това има дупчици с вентилация за лятото.  Tired

# 6
  • Мнения: 1 008
Баба и дядо имат кожена гарнитура,купувана преди да се родя. 25 години не е мръднала. Вече и извадиха душата, но пък сега пари за нова няма,а според дядо ми "няма да я сменям и да имам пари,защото това е качество,а вие купувате само талашити и боклуци!". Вчера си купихме от АЙКО ъглов диван изкуствена кожа. Много ни хареса и за това го взехме, не съм се замисляла колко ще изкара. Все пак няма нищо вечно. Щом си си харесала нещо, взимай го и не му мисли.

# 7
  • Мнения: 1 427
И аз искам за кухнята да се сложим ъглово канапе от изкуствена кожа,за да се чисти по-лесно. Определено е по-практично,но за трайност...ще видим. Все пак не е толкова скъпо,че да очаквам кой знае какво качество.

# 8
  • Мнения: 196
От 1 г. сме с ъгъл от изкуствена кожа и за сега съм доволна това че зависи и от кожата е вярно също лесно се почиства и особенно с малки деца това е мн. важно ...и сега ако трябваше да избирам пак такъв бех си взела

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Имам холова гарнитура цялата от еко кожа  и столове - изключително лесно се поддържат забърсвам с гъба и вода и ако не е флумастер веднага пада иначе флумастера с друг препарат третирам. Може би зависи от еко кожата но моята не залепя през лятото дори държи хладно

# 10
  • Мнения: 1 900
В къщи всичко е от еко кожа, столовете, дивана и фотьойлите.
Страшно съм доволна, не запарват през лятото, лесно се поддържат и просто не може да разбереш, че не е естествена кожа. (не бих използвала такива от естествена,  Naughty)Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 302
Ох имахме диван от еко кожа... много спарва, а лятото е ужас. Сега пак имаме с кожа, но тя е по корпуса.

# 12
  • Мнения: 132
И ние скоро си поръчахме нещо подобно/ьглов/.Подлакътниците и облегалката са с такава кожа,а там където се сяда е с текстил.Нямам търпение да ми го донесат!

# 13
  • Мнения: 8 999
Доколкото разбрах, става дума само за облегалката и подлакътниците да са от еко кожа. Моят диван е такъв, а и като се вземе предвид, че двете диването го използват за "магаре" /опират се на облегалката и се прехвърлят от другата страна/ вече почти година, мога да кажа, че този материал е доста държелив. Нашата коже е тъмна - венге и не се налага да я чистя, освен ако не се е напрашила или има нещо разлято.
Но за седалки мисля, че не е много подходяща. Както и естествената кожа. През лятото няма жива сила, която да ме накара да седя на кожена седалка /независимо дали е изкуствена, или не/. И изобщо не е е приятно да се допира голо дупе до такъв материал. Предпочитам дамаска, в която преобладава като състав памукът или ленът.

Общи условия

Активация на акаунт