До всички мами от Бургас

  • 4 039
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте момичета!
Искам да споделя проблем, който предполагам не е само мой а касае всички нас. Става въпрос за невъзможността да ползваме тротоарите в града /за да се движим по тях с количките/ поради факта че всички са пълни с паркирани коли. Често се налага да се движим по уличното платно , което от своя страна е свързано с доста рискове за децата и за нас.
Дайте своите идеи какво бихме могли да направим и към кого да се обърнем за да можем спокойно да излизаме на разходка с децата по бургаските улици, а не всеки ден да участваме в рали и да рискуваме живота на нашите деца.

# 1
  • Мнения: 323
Този проблем съществува много отдавна.Не мисля ,4е скоро ще има разрешение за съжаление Thinking

# 2
  • Мнения: 1 298
Ужасно е наистина!
Лятото бях 4 месеца в Бургас и това беше едно от нещата,които най-много ме изнервяха.
Даже се чудех как хората го търпят. Особено във Възраждане, където живея е ад.
Не може ли да се оплачем в общината?

# 3
  • Мнения: 26
ами ако се организираме всчки заедно може и да се направи нещо, но ако всички цъкаме с език и е ядосваме нищо няма да променим

# 4
  • Мнения: 1 298
Бетула, така е да!
Аз лятото отново съм в родния град и определено бих участвала.
Ще ми се наложи да ходя до общината и смятам да повдигна този въпрос( а и някои други).
Дано повече бургазлии се включат с предложения.

# 5
  • На морето!
  • Мнения: 5 728
дано наистина се намери решение.Освен петиция, обаче за друго не се сещам Thinking

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
дано наистина се намери решение.Освен петиция, обаче за друго не се сещам Thinking
Peace
и на мен ми се струва "мисията невъзможна" Tired
пък и този проблем не е само при нас, въпреки че лятото става съвсем лудница #Crazy

# 7
  • Мнения: 1 168
Toва ми беше огромен проблем преди 3г. и нещо. Живея близо до "Борисовата градина" и ми беше почти невъзможно да стигна до там с количката. Ходих в жк "Славейков" при бабите да си разхождам детето. Там положението е по различно. Не знам какво може да се нправи по въпроса, но някой ако има идея, ще го подкрепя.

# 8
  • Мнения: 128
Казвайте какво ще правим. Този проблем ме тормози отдавна.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 01:43 от Рейвън

# 9
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
така е,особено в малките ули4ки около центъра.ако тротоара не е разбите,то върху него ще има паркирани коли.направо издивявам като трябва да минавам оттам.освен да напишем няккво писмо и д а го пратим на кмета newsm78
  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 168
Аз съм сигурна, че новият кмет може да направи нещо по въпроса, където не са го извикали, там не е отишъл, амбициозен е. Но това ще отнеме време.  До тогава може всяка майка да си направи някакви стикерчета с текст примерно "остави ми 1метър място да мина" и картинка с едно сладко бебче в количка и да ги лепва по колите, които и пречат.

# 11
  • Мнения: 5 539
Аз съм сигурна, че новият кмет може да направи нещо по въпроса, където не са го извикали, там не е отишъл, амбициозен е. Но това ще отнеме време.  До тогава може всяка майка да си направи някакви стикерчета с текст примерно "остави ми 1метър място да мина" и картинка с едно сладко бебче в количка и да ги лепва по колите, които и пречат.
Това е решението и според мен.
Постепенно ще започнат да се сещат за нас, когато паркират. Може да се съберем и да поръчаме общо стикери

# 12
  • Мнения: 617
Според мен решението е да се поставят колчета по тротоарите така, че колите да не може да спират. Това е решението и  то е много просто според мен.

# 13
  • Мнения: 26
Предложението  за стикерите е добро и аз съм на мнение че кмета ще обърне внимание ако се обърнем към него за решаване на този проблем.

# 14
  • Мнения: 617
Мисля, че стикерите няма да решат проблема. Всеки който паркира на тротоара знае, че така ще пречи на хората ама това не го интересува. Според мен трябва да им се попречи да паркират другото не върши работа.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт