За 4естотата на акане

  • 624
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте мами,

Моят изклю4ително кърмен 4 месе4ен син продължава на ака по 2-3 пъти на ден (понякога дори по 4 пъти) и акитата му са много редки...

Ина4е наддава в норма (първия месец 1 кг, след това по около 600-700 г на месец) и е много живо и весело дете...

Кога запо4наха вашите деца да акат по веднъж на ден?

  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами не си спомням много добре, но мисля, че горе- долу 3-4 месец. Според мен няма нищо притеснително в състоянието, което описваш- все пак сте само на кърма, така че е нормално акитата да са течни (всъщност и на Роси бяха такива, дори дълго след като въведох твърдите храни). Честота просто показва, че обмяната на веществата при твоето бебче действа бързо.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами още не е почнала да ака по веднъж на ден....имало е няколко дни примерно веднъж, на другия ден си навакса...но смятам, че ака така заради кърменето...вчера ака 3 пъти, днес 2 пъти...Акитата досега не са били корави и оформени...леко кашкави, но не и редки...и пак си мисля, че е от кърмата, независимо, че вече яде почти всичко....

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
За изключително кърмените бебета няма НЕНОРМАЛНА честота на акане...
На което бебе както му скимне... За ужас на мамите... Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266552.0

# 4
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Моят син за последните 3 седмици е акал 3 пъти. Ако акаше по веднъж на ден щях да се радвам Peace

# 5
  • Мнения: 415
Здрасти Нани,
Моят също изключително кърмен син е на 4 месеца и половина и още не е почнал да ака по веднъж на ден - от около месец ака по 2 пъти кашаво по-скоро течно и според мене това му е нормалното акане (като се има предвид какъв адски запек е имал понякога), коремчето му е меко, не се напъва. Преди месец акаше по 3 пъти когато нямаше запек, по-преди месец по 4 пъти, но по-често не помня да е акал.
Забележи че нашата педиатърка смята че ака малко - миналия път ми рецитираше нещо от сорта че кърмените бебета трябвало да акат на всяко ядене, ама тя май пак забрави че не сме на режим.
Според мене бебетата са си различни, мерките им са различни, майките им са различни... според мене моят така трябва да ака каквото ще да ми говори педи дето го вижда веднъж в месеца че и не помни  Mr. Green.

# 6
  • Мнения: 174
Ох, мерси...дано да сте прави и да е ок...

Напоследък съм си внушила 4е има алергия към нещо което ям, тъй като о4и4ките му са леко подути, има екзема на бузите (и май запо4ва да се изрива и на корем4ето), има 4ервен (алерги4ен) кръг около анус4ето (който не минава въпреки непрекъснатото сменяне на пампи и мазане с пенатен), ака, както написах, доста 4есто и рядко и понякога (на 2-3 седмици) забелязвам микроскопи4ни петънца кръв в аките му (надявам се 4е са от раздразненото му анус4е, но...)...

Педиатъра ни твърди, 4е нищо му няма и не бивало да се притеснявам за толкова кръв, но...

# 7
  • Мнения: 3 205
Щом има кръв, непременно пусни секрет за изследване. Ако не се открие нищо, трябва да се търси друга причина. Кървенето НЕ Е нормално явление.

# 8
  • Мнения: 174
Секрет пускахме, няма вируси, бакрерии или паразити...

# 9
  • Мнения: 415
Ами може да има връзка с храната, ние например днес акахме 4 пъти - 2 пъти повече и се подсече и аз мисля че се дължи на киселото зеле което ядох 2-3 пъти, ама много ми се ядеше.

Общи условия

Активация на акаунт