Рев, хленчене, искам, искам

  • 1 803
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Моят син, на година и 1-2 м., напоследък реве толкова, че е постоянно пресипнал. Събуди се - рев. Оставиш го за 2 минути сам, с играчки и какво ли не - рев. Ако му откажеш нещо - рев. Не иска да стои у други хора, освен у 2-3 човека, с които е свикнал от първите си месеци. Не спи добре, на пресекулки, не ще в неговото легло, заспива трудно, въпреки че явно много му се спи.
Не иска да го носят, да го гушкат или някакви такива. Дай му всичко, що е забранено за деца. В количка не иска да се вози нормално седнал - трябва да се върти, да е прав и т.н., освен ако няма някакво забавление, но не играчка, която познава, а нова, или чужда, или някой да го забавлява (повтарям и питам като развален грамофон къде са тревичките, лампите, птичките и т.н., но помага за кратко)

Това хленчене и рев могат да ми скъсат всички нерви. Почти е успял.

Явно някъде греша. Много съм го разглезила? Какво съм направила? Защото този рев и хленч показват, че не е happy. А на мен това не ми харесва Sad

Моля ви, ако някой е минавал по тоя път и се е справял с това, дайте ми идеи!

# 1
  • Мнения: 228
А да не ви растът зъби?
Може за това вечно да е недоволен и сърдит,при нас по това разбираме ,че ще си имаме зъбче. #Milti  #Milti  #Milti

# 2
  • Мнения: 6 206
Не съм специалист, но това си е темперамента на детето.
Все едно описваш брат ми от едно време. Постоянен хленч и рев за нещо, без въобще да говорим за разглезване при него. Дори вече ходеше и мрънкаше постоянно. Питам го какво ти е - "студено ми е", облека го, пак, какво ти е "жаден съм", айде дам му вода. Понякога дори не се чувстваше длъжен да си има причина.
По разказите на свекърва ми и мъжът ми е бил същия ревльо.
Бях се настроила психически и Спасчо да е така, макар че той не е толкова тежък случай, никак дори.
За успокоение ще ти кажа, че брат ми и мъжът ми са най-добрите и разбрани хора към този момент, които познавам.
По приказки на стари баби - излезнала им е лошотията докато са били малки. Grinning

# 3
  • Мнения: 3 591
Цитат на: malina_m
Това хленчене и рев могат да ми скъсат всички нерви. Почти е успял.


ех, ако си сама, да ти кажа че нешо не е наред...ама пусто му ВСИЧКИ деца минават през този прословут детски пуберитет....дето е искам неискам, или по точно НЕЗНАМ какво искам.....
Малко рано ви хваща затова е основно хленчене(щото още незнае как да вика НЕ и НЯМА и да се налага още)

Това е етап от развитието им - детенцето раста, има много неша които ТО неможе да направи и естествено се бори да опознае света - какво го е еня него, че неможе да бърка с вилица в контакта, че не му дават да разлива чашите, че не му давах да си хапне малко кал и т.н....ми и на тебе да ти забранят толкова много работи и ти ще плачеш(като неможеш нишо друго да направиш)......

всички минаваме през това - някои по лесно, други по трудно. Затова просто се зареди със сили, скоро ще дойде и тръшкането,  по късно и ритането и хапането като не стане на неговата.... ще почнеш да чуваш не и няма постоянно....ама някъде към 3 -3,5 години се очовечават:) на 5г напълно управляеми стават Laughing малко почивка преди "големия" пуберитет.

Намери какво успява да го занимава  и си давай такива"почивки" няколко пъти седмично. Моя примерно се укротява ако го оставя да дъфче пясъка на плажа(за около 30 мин), да рови в пепелта и да маже, да скача в локвите.

така че няколко пъти в седмицата просто го оставям да прави тези щуротии а аз си почивам докато се хиля на какво прасе прилича. като се наиграе - в банята, пране, миене...ама това си заслужава половиния час спокойствие!
към тези неща влизат и омазване със крем по мебелите, рисуване с голяма четка по пода(аз постила навсякъде вестници), мазане със шоколад по телевизора....
опитай - ще се изненадаш колко добре работят.... и после детето ще е спокойно, удовлетворено, и дори ще ти даде време да почистиш
 Laughing

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Мда и аз съм възмутена: преди една седмица някой ми е взел кроткото, послушно и добро детенце на мама и го е сменил седно много сладко момченце, което обаче НЕПРЕСТАННО мрънка, реве, тръшка се, и ми се кара - тропа с ръка където намери и вика НЕ НЕ НЕ - тц, туй не е мойто дете. Който ми го е сменил да си признава бързо  #Cussing out
Тъй като положението при мен е така от съвсем скоро за сега нерви имам, но до кога ли........
както са ти казали по-нагоре мамите явно си е период и ще го израсте. Моя примерно се ядосва, че иска да ходи, а не може сам - трябва за ръчичка, ама мама не може нон стоп само да го развежда и като го оставя да седне се започва вой до небесата Абе въобще иска да прави много неща, които или все още не може или не са му позволени - ами то и аз да съм и аз няма да съм доволна и бая ще мрънкам. Той като не може да си каже какво го ядосва и реве.
Спесението е едно: пълна мобилизация на нерви и търпение и чакаме да отмине

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
оххх аз чакам с нетърпение да дойде понеделник и да го дам на ясла. Този уикенд бяхме на вилата и си говорех сама в един момент не се чувствах добре психически. само реве, тръшка се и нон стоп иска това, което не му се дава - ножове, ножици, едни пластмасови патета от фонтана те милите хванали плесен все едно са 100 годипни, а той ги целува и прегръща. Аз се родих с тази ясла направо

# 6
  • София
  • Мнения: 1 546
Боже, мами! Все едно описвате мойто момче Rolling Eyes
Не знам защо но нашият синковец е такъв когато се съберем двамата родители в къщи. КОгато е само с единия е някак по-кротък, но иначе.....малейййй не е за разправяне....
Цитат
само реве, тръшка се и нон стоп иска това, което не му се дава - ножове, ножици

Цитат
НЕПРЕСТАННО мрънка, реве, тръшка се, и ми се кара

Какво да ви кажа ... и моите нерви са опънати до последно но пък деца са ни  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 244
Има светлина в тунела!
При нас взеха да преминават тия пристъпи.
Да се надявам че съвсем ще отзвучат след някой месец
Ми нали станахме на 2 г Wink

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Дааа, ще чакаме да преминат тези периоди, къде ще ходим. Стига само да са нормални - аз все се чудя дали аз нещо не съм сбъркала. Хубаво, че никой не обяснява тези капризи със зъбоникнене - защото напоследък всичко с това ми го обясняват  Imp

Имам чувството, че трябва да вляза в потока на неговото настроение / режим, а нещо все се спъваме един в друг Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 140
Това с тръшкането и ние го правим,като се заинати като магаре на мост.И на мен ми е добре с яслата,иначе започвам да викам за щяло и нещяло и накрая ми става мъчно за нея.

# 10
да успокоя и аз - и ние сме така. Напоследък все по често /но то си е от зъбите/. но както каза  една мама по горе - остави го поне веднъж дневно да се набесува и да нправи всичко което иска /с малки изключения разбира се:)/ Ние като се прибираме от яслата искаме да скочим във всяка локва - няма проблем. Избирам тези които са по близко до дома - ама то е едно щастие, песни, танци, пищи от кеф. Изобщо пълни ми се душата.

Обича да си играе с лигените, но да има какво да вади от тях и после да го слага, но трябва да е мокро - прането ооооо УЖАС!!! #Shocked  Но аз отивам в банята, намокрям няколко кърпи и ги пускам в "обръщение" : Историята с локвите се повтаря. Накрая сяда победоносно в лигена и си казва браво с ръчички... Купона е пълен... Но нали това е детството :
успех Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Май и Мони е влязла в "детския пубертет"... Thinking Аз все си мислех, че има време (нали някъде към 2 години започвал...), но всички изброени по-горе симптоми са налице. Не се спира на едно място, все опасни неща иска да пипа, започна да се тръшка на земята, когато нещо не й е угодно (преди седмица искаше да влиза в един фонтан в Русе, а когато й забраних, се пльосна в цял ръст на земята и рев!), започна да раздава удари, постоянно мрънка за нещо, докато яде, все трябва да й се подава нещо от масата, само вика "Ъ-ъ-ъ-ъ!", а аз трябва да гадая какво иска точно, в к рая на краищата улучвам и й го подавам, а тя го тръшка на пода...
И аз, като Валери, се питам къде отиде послушното ми момиченце!?!

Общи условия

Активация на акаунт