секреция от млечните жлези

  • 798
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте, мами!

На 29 години, имам дете на 2 години, което кърмих до навършване на 6 месеца.

Този месец, малко преди овулацията, започнах да усещам гърдите си доста напрегнати, точно като когато се препълваха с кърма. Това продължи около седмица, а няколко дни след овулацията (т.е. когато намаляха болките в яйчниците) установих, че и от двете гърди имам бяла секреция, като стисна зърната.

Имате ли идея на какво може да се дължи това?

# 1
  • Мнения: 1 900
Не мога да ти помогна, но мисля, че ако темичката беше в кърмаческия повече жени ще се отзоват.
Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 266
Това което мога да кажа че и при мен все още излиза (предполагам кърма  newsm78) и от двете ми зърна бяла течност, капчици и то от повече от едно каналче, при това е постоянно...
Аз се цедих около 4 месеца, а сега синът ми е вече на 1г и 6м! За съжаление и идея си нямам на какво се дължи  Thinking
Не съм пила хапчета за спиране на кърмата, просто спрях да се цедя!

# 3
  • Мнения: 620
при мен имаше секреция от гърдите при натискане, кога повече, кога по-малко - след като спрях да кърмя та чаааак до следващата бременост, т.е. 7 години. Ходих на мамолог - каза ми, че е нормално, при някои жени е така.
Но на твое място все пак бих отишла на преглед, никога не е излишно.

# 4
Предполагам ти е повишено нивото на пролактина. Но само предполагам, не съм специалист. Посети ендокринолог. Той ще ти пусне изследвания на хормона. 

# 5
  • Мнения: 367
Предполагам ти е повишено нивото на пролактина. Но само предполагам, не съм специалист. Посети ендокринолог. Той ще ти пусне изследвания на хормона. 
Съгласна!Мисля,че няма от какво да се притесняваш,но за всеки случай иди на лекар!То и на мъж може да се случи(сериозно!),та камо ли на кърмила жена Crazy Wink

# 6
Много благодаря! Щом може да се случва в продължение на 7 години, не мисля да се притеснявам Simple Smile

# 7
но май наистина е добре да ида на консултация... дали знаете някой добър мамолог?

# 8
Мамолог не знам, но ендокринолог задължително. От опит го казвам.

# 9
  • Мнения: 9 973
и аз усещам напрежение,въпреки,че от 3 мес. нямам грам кърма........ Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 266
Интересно ми е когато е повишено нивото на пролактина това какво значи, може ли да има някакви по- сериозни последствия  Thinking
Ако някой има някакви познания по въпроса моля да пише!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 773
Напрежение в гърдите съм усещала винаги. Сега все още като стисна изтичат капчици. Ходих на лекар, казаха че било нормално. На мен ми откриха и кисти, които сигурно ще оперирам.

# 12
на какъв лекар? ендокринолог ли? винаги съм мразела лекарите, дори сега, като ходим за детенце, все им нямам вяра и търся инфо из нета. ако нямаше нет, не знам какво щеше да ми е...

# 13
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Отивай не лекар...не се знае какво е

# 14
  • Мнения: 1 173
Здравейте,

аз също имах секреция от млечните жлези година след като кърмих и мисля че не ми се отрази добре,
яви ми се киста, не знам дали е свързано разбира се.

Доктора ми даде 2 хапчета много скъпи, не помня какви бяха но ми спря секрецията и вече е ок

Общи условия

Активация на акаунт