Как да си направя кола-маска?

  • 5 896
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Момичета нямам време за козметик нито мога да излезна да си купя в тоя студ с бебето,а мъжа ми не му се ходило по козметични магазини,"нямал време"!До колкото си спомням беше нещо от захар и лимонена киселина newsm78,ако не се лъжа.споделете как ставаше Praynig
предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 459
До колкото си спомням беше нещо от захар и лимонена киселина newsm78
Тва ми звучи мноо гадно  Sick

# 2
  • Мнения: 533
Да, от захар и лимонтузу, но доколкото знам пропорциите са важни, както и температурата при забъркване Peace Все пак ще се радвам някой сведущ да се изкажа по-компетентно, че аз и до сега не съм пробвала...
Цитат
Вмъкни Цитат
Цитат на: dik в четвъртък, 14 февруари 2008, 12:07
До колкото си спомням беше нещо от захар и лимонена киселина newsm78
Тва ми звучи мноо гадно  Sick
Ами хич не е гадно, има аромата и вкуса на захарно петле Mr. Green не че съм опитвала, но от това се прави по принцип  Blush

# 3
  • Мнения: 422
Това съм го пробвала като ученичка и голям кошмар, има си тънкост и не всеки може да го направи.Аз по скоро искам да попитам вие в дом.условия какви ползвате?Моята козметичка затвори салона и сега не ми се ходи да търся друга.Преди съм ползвала Таку с пол-он накрайник, но ми излиза соленичка.Препоръчай те марка кола.

# 4
  • Мнения: 1 371
И аз съм чувала за захар+лимонтузу. Ето това прочетох в един друг форум: "...една домашна, само че пропорциите трябва да се спазват много стриктно, за да се получи добре. Значи - 6 супени лъжици захар(равни),2 супени лъжици вода и една суп. лъжица лимонтузу (сухо). После на котлона докато се разтопи... от твърдостта на водата и от вида на лимонтузуто зависи каква ще стане кола маската... Ако е по рядка, се маже където трябва и се дърпа с плат или хартия, а ако стане по-гъста се ма4ка с ръце и ... като студена..."

Аз не бих рискувала, можеш да се обринеш, изгориш....А и доста трудоемко ми се вижда. Пък с каква ли хартия се дърпа?? Що не се обръснеш? Или притичай малко навън, на бебето, ако е облечено нищо няма да му стане, тъкмп на чист въздух ще излезе.

# 5
  • Мнения: 61
 Naughty не се занимавай това звучи доста #Crazy
а и доколкото знам не е много надеждно защо не вземеш епилатор ?

# 6
  • Мнения: 407
С удоволствие бих излезнала но има много вятър и ме е страх да го извеждам в такова време.Епилатор искам аз да си избера ,а сега нямам никакво време за пазаруване.Вярвайте много ми се излиза,а в това време ...,няма на кого  да оставя и детето...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 176
Във всяка аптека продават студена.
Вярвам, че нямаш време да излизаш и да обикаляш, но все пазаруваш поне храна.
Съчетай магазина с аптеката и така.

# 8
  • Мнения: 1 081
Аз също ползвам студена кола маска зимата, на Кара,  течна в розова кутийка-струва лев и нещо, има я навсякъде по аптеките и в козметиките и изчиства доста добре  Peace
успех  bowuu

# 9
  • София
  • Мнения: 708
Аз също ползвам течната кола маска на Кара (или Jankar, и до сега не разбрах каква е разликата и има ли изобщо), не ходя на козметик. На твое място бих помолила мъжа навръщане от работа да мине през първата аптека!  Peace

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 779
Можеш да си поръчаш епилатор онлайн, пък и виж какво намерих http://www.dalavera.net/read.php?80,75332  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 520
Ако космите ти са по-дълги можеш да постъпиш така: зацапваш си пръстите на ръката с кола-маската докато станат лепкави и после почваш да си скубеш космите, стига да не си чувствителна на болка, естествено. Аз така правех преди да се сдобия с епилатор и ставаше значително по-бързо отколкото да лепя кола-маската на кожата и после да я отлепвам с космите.

# 12
  • Мнения: 32
Аз си спомням една кола-маска, която майка ми си правеше по соц. време - 5 с.л. захар, 1 с.л. вода и 1 ч.л. лим. киселина. Слагаш на котлона на слаб огън, докато сместа стане тъмножълта и като мед. Внимавай да не стане кафява! След това, като поизтине леко /не съвсем, защото става твърда/, започваш да я мачкаш като пластелин - и е готова. Натискаш топчето на тялото и дърпаш рязко. Не го дръж дълго, защото от топлината на тялото се размеква. Също така кожата трябва да е абсолютно суха.
Успех!

# 13
  • Мнения: X
Според мен,по-добре да се "жертваш" да отидеш на козметичка, отколкото да се занимаваш с тоя бъркоч. След това има да чистиииш...

# 14
  • Мнения: 407
Според мен,по-добре да се "жертваш" да отидеш на козметичка, отколкото да се занимаваш с тоя бъркоч. След това има да чистиииш...
До сега съм ходила единствено на козметик,ама времето ми е крайно ограничено,немога да зема бебо с мен,а няма и на кои да го оставя и за 1 час! Всички казват хубаво е да сте сами,ама когато се наложи няма и на кой да го оставя.

Общи условия

Активация на акаунт