Кога останахте на мляко само вечер?

  • 1 925
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте, питам защото ние от една седмица сме на 4 хранения /9.00-попара, 13.00- пюре, 17.00 - каша, 21.00 - мляко/.Преди това имаше още едно сутрин - мляко. Реших , че е готова да мине на 4 хр. защото сутрин започна да спи по- до късно и я хранех около месец сутрин в заспало състояние.Сега ми се струва , че и е добре с този режим.Незнам само дали не е рано обаче.Вие как мислите?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
От седми месец като започнахме попарата, останахме на мляко само вечер.Велизар от четвъртия месец е на 4 хранения.В началото много се притеснявах и го будех, но педито ми каза щом спи да не го вдигам.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 183
Ние от седмия месец до сега сме сутрин и вечер на АМ и така ще е за напред предполагам  Wink

# 3
  • Мнения: 46 489
Ако детето си пие млякото, не му го спирай  Tired
Броя също го остави да си определи самО.

На около 1 г. беше моята, когато започна да яде 5 кратно:
- мляко като се събуди
- обяд
- следобедна закуска
- вечеря
- мляко преди сън

Сега е на 3 и половина, но сутрешната й закуска си е още мляко. Детето си го иска, а аз го приемам, защото е много по-здравословно от тестени и други подобни закуски.
Вече и на градина ходи, но я водя след закуската  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 192
Като бяхме на 6мес. и седмица минахме на 4 хранения,попара обаче давам като стана на седем месеца и т.е. имаме вече само едно млечно хранене.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Сутрин и вечер си пием мляко.

# 6
  • Мнения: 2 131
Моят син като стана на осем месеца и половина мина на мляко само вечер. Тоест отказа нощното хранене. Сутрин закусва между 8 и 9 часа. За да приема повече мляко като количество, му давам АМ с бисквити, слагам и в обедното пюре.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 033
Към годинка и половина беше....
на 7 месеца беше едва захранен....
До годинка е хубаво основната храна да е мляко....
Не бих будила дете, но не бих и го спирала нарочно млякото.... за детето ти е по-ценно от попарата, бъди сигурна Wink
И изобщо 4 хранения ми се струват малко за бебе на вашата възръст...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 735
На 4-кратно хранене се минава след 11-ти месец и до тогава млякото/кърма или АМ/сутрин и вечер са задължителни.Като може /през11мес. /вечерното да се замести с кис.мляко и бисквитки.

# 9
  • София
  • Мнения: 627
Педи-то каза като направи 7 месеца да заместим сутрешното млечно хранене с попара,така че и ние ще останем с 1 млечно хранене-само вечер.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Дъщеря ми закусва и вечеря с АМ Peace

# 11
  • Мнения: 9 973
мисля,че ви е раничко още

# 12
  • Мнения: 2 829
Все още сина ми суче по 3-4 пъти на ден Grinning

# 13
  • Мнения: 13 784
Все още сина ми суче по 3-4 пъти на ден Grinning

ох и ние сме така
3-4 пъти на ден цокаме между немлечните хранения (три на брой)
освен това и 3-4 пъти се кърмим и посред нощ
П.С на година и почти един месец сме

# 14
  • Мнения: 1 049
Само на мляко вечер беше докато не я захраних... иначе на 7 мес. вечеряше млечна каша и спеше по цяла нощ.  Wink На 4 храненета мина обаче чак около годинката. Малко рано ми се струва за вас, но все пак ти най-добре си знаеш детето. Предполагам на обед даваш зеленчуково пюре, а кьде остават тогава плодовете? Давай й плодове като още едно хранене, те не засищат и могат да минат даже като междинно хранене. И сутрин определено е за предпочитане да пие мляко вместо попара. Млякото сутрин и вечер се препорьчва и след годинката, не го махай Peace

Общи условия

Активация на акаунт