До мамите на "лакуми" дечица.

  • 1 247
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Не знам как да започна,но имам чувството,че ще ми олекне като изложа мислите си в писмен вид и ще съм благодарна на всички съвети които ще ми дадете. Та Вили още от бебе е така припряна за яденето. Като бебе беше плача за млякото, пюрето,а сега крещи "манджа,манджа" Честно да ви кажа едвам ме дочаква да й приготвя закуската или да добавя сухари в обяда.На вън рови из количките за храна. В общи линии преди малко ме изнерви неудържим плач за обяда който само претоплях(голямо нетърпение, ама с пълно гърло ви казвам..и подскача и реве) в общи линии побърква ме на темата за ядене. Опитвам се да я храня здравословно, но все по- трудно я удържам, а особено на вън: проси от всички които види да си похапват Embarassed Смешничко звучи наистина,но преди си мислех, че ще я храня така както смятам за добре,а сега тя взе да се налага и няма нещо което да можем да й откажем.Да е жива и здрава Simple Smile Не знам други деца реагират ли така и дали ще отмине този период. Вече се храни сама и за да сгъстя храната от кухнята ми се налага винаги да добавям сухари и това също ме притеснява да не напълнене много. Но отказа аз да я храня е пълен и категоричен. Та всичко с рев се решава и наистина успява да надделее, защото като си пуснег ласището, та чак до посиняване.
Та до мамите с такива дечица,как се справяте и успявате ли да ги храните здравословно?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами, радвай се, че имаш ящно дете, защото другата крайност хич не е приятна, вЕрвай ми...
Моят малчо не е капризен, но е страшно мнителен и подозрителен, към всичко, което искаш да му пробуташ. Да не говорим, че на почти 2 г още се дави на частици и не умее да дъвче като хората... Няма да ти казвам какво притеснение ми е това. Confused

# 2
# 3
  • Мнения: 750
И аз не виждам какво лошо има в това, че детето яде?!
Я да имаш като моето, нищо не хапва и да се чудиш какво да наготвиш, че да го "съблазниш", цял ден да си в кухнята и то накрая да свие устни и да не иска да хапне и една хапка.

И се пише "лакОми"   bouquet

# 4
  • Мнения: 87
Да съгласна съм с това за злоядите деца и ми е ясно. Ето защо съм писала темата до мамите на деца които имат неудържим апетит, защото на тях им е ясно за какво говоря.

# 5
  • Мнения: 812
Ами, радвай се, че имаш ящно дете, защото другата крайност хич не е приятна, вЕрвай ми...
Моят малчо не е капризен, но е страшно мнителен и подозрителен, към всичко, което искаш да му пробуташ. Да не говорим, че на почти 2 г още се дави на частици и не умее да дъвче като хората... Няма да ти казвам какво притеснение ми е това. Confused
мда по-добре да е ящно

# 6
  • Мнения: 2 431
И двете ми деца са такива и досега, вече са ученици. Шегувахме се, че другите родители си молят децата да влязат в кухнята, а ние си ги гоним. Буквално - след третата филия бяха поканвани да се махнат от масата, дотогава бяха яли супа или салата, основно с филия, филия с мезе, филия без мезе и плод.

# 7
  • Мнения: 87
И двете ми деца са такива и досега, вече са ученици. Шегувахме се, че другите родители си молят децата да влязат в кухнята, а ние си ги гоним. Буквално - след третата филия бяха поканвани да се махнат от масата, дотогава бяха яли супа или салата, основно с филия, филия с мезе, филия без мезе и плод.
И успявате ли да се справите с този проблем?

# 8
  • Мнения: 2 431
Нали това описах - ядат по много до определен момент, след това - вън. Звучи грубо, но тази тактика се прилага след като редовно повръщаха от преяждане. Сега тези случаи са веднъж годишно. Но пък никога не са насилвани да седнат да ядат, или да им стои някой и да ги моли или да им изрежда менюто. Всеки ден разнообразна храна, основно печени и задушения ястия, никакви излишни "гризканици" между храненията.

# 9
  • Мнения: 3 499
Пише се лакОмо дете, лакОми дечица. Моята е същата. Винаги е обичала да си хапва. За мое най-голямо щастие е луда почитателка на здравословната храна - обожава сирене, кисело мляко, всякакви плодове, краставици и домати, печено пилешко месо. Да са ни живи и здрави!

# 10
  • Мнения: 87
Пише се лакОмо дете, лакОми дечица. Моята е същата. Винаги е обичала да си хапва. За мое най-голямо щастие е луда почитателка на здравословната храна - обожава сирене, кисело мляко, всякакви плодове, краставици и домати, печено пилешко месо. Да са ни живи и здрави!
ОК де грешка признавам

# 11
  • Мнения: 3 456
Иска ми се поне за ден да видя моята да е лакома.

# 12
  • Мнения: 417
Като гледам и ние натам сме тръгнали.Вчера едва дочака да маркират вафлите в магазина за да почне да яде CrazyПо добре е от злоядо дете  #Crazy

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Моята много яде, но все разни сухоежбини. Непрекъснато обикаля из кухнята, катери се по столове и шкафове и вади храна  ooooh! Повече от половин час без да дъвче не издържа  Thinking Съответно ми е голям проблем да й направя режим и да седне да хапне нещо готвено  Rolling Eyes Не ми е пищяла никога от глад, защото от както започна сама да се придвижва, започна да се самообслужва в шкафа с плодовете  Crazy Пищеше само ако го заключех. На магазин избягвам да ходя с нея и там все набива, кашкавалчета, кисели млекца, грозде, ягоди, банани, неизмити ги яде, не мога да я спра! Неудобно ми е, като отидем на касата и половината неща отворени и похапнато от тях  Embarassed
Синът ми пък беше точно обратното, злояд  Confused
та от личен опит, да е злоядо е лошо, но пък да има такъв апетит е също толкова неприятно Crossing Arms
В момента ходи два пъти седмично на градина, там няма как нон-стоп да набива и щом я прибера в къщи, е порядъчно огладняла. Използвам случая да й дам топла манджа  Peace За моята това е решението на проблема, да ходи на градина и да вижда храна на определен час, така постепенно ще влезе в ритъм и ще си изгради режим.

# 14
  • Мнения: 1 197
И аз съм мама на лакомо дете и какво от това,няма лошо,важното е да е здраво

Общи условия

Активация на акаунт