Имунна система и зачатие

  • 8 882
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте, момичета!

Започвам тази тема след дълго търсене във форума.
Успях да видя само тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187360.0 , която не даде точен отговор на въпроса ми.
Доста съм притеснена от факта, че през последните два месеца много често настивам, а с моя човек сме започнали бебеправене.

Чувала съм доста страшни неща (от непотвърдени източници) за това колко е важно точно в какво състояние е имунната ти система в момента на зачеването и разни много неприятни последствия и малформации при детето.

Дали е вярно? За сега опитваме само в дните, когато съм здрава. Миналата седмица бях много щастлива, защото оздравях напълно, а тази седмица пак ми тече носът и гърлото ми гори.

Може би въпросът ми ще се стори много глупав на доста от вас, тъй като не е обсъждан, но още съм начинаеща по въпросите с бременността, а и гугъл изобщо не ми помогна. Опитах и с въпрос в яхууу, но там получих един кратък отговор, че настинката нямала нищо общо със зачеването и не можела да навреди на ембриона, ако такъв се появи. Но от един отговор...  Thinking

Иначе имам малка сестричка (1 г. и 8 м.) и си я гледам, откакто се е родила и се имам за много напреднала с гледането на бебета, но съм изпуснала информацията относно бременеенето.

Малко съм разпиляна, та сега, конкретно:

Дали би могло да се окаже проблем за ембриона, ако съм заченала по време на настинка?

Благодаря ви и много усмивки!  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 335
Я по-добре се успокой и не оставяй хипохондрията да ти види сметката  Peace
Няма напълно здрав човек. Не можеш нито да избягаш, нито да се пребориш с всички бацили наоколо. Пий витамини, яж плодове и силна храна и гледай напред. Не забравяй фолиевата киселина!
Не е хубаво да си болна или да си носител на вирусно /инфекциозно заболяване.
Успех с бебето! Дано скоро имаш повод да черпиш!

# 2
  • София
  • Мнения: 626
Я по-добре се успокой и не оставяй хипохондрията да ти види сметката  Peace
Няма напълно здрав човек. Не можеш нито да избягаш, нито да се пребориш с всички бацили наоколо. Пий витамини, яж плодове и силна храна и гледай напред. Не забравяй фолиевата киселина!
Не е хубаво да си болна или да си носител на вирусно /инфекциозно заболяване.
Успех с бебето! Дано скоро имаш повод да черпиш!

 Peace

# 3
  • Мнения: 143
Благодаря Simple Smile
Само че за последните няколко часа вече толкова зле се чувствам, съвсем се разболях  Confused
Сега ако пак откарам 1 месец, кашляйки...
Утре отивам на хомеопат да ми даде нещо за засилване на имунната система.
В момента пия пчелен клей - води се безвредно. Единственият естествен "антибиотик"
Да видим какво друго мога да направя по-възможно най-естествения път.

# 4
  • Мнения: 4 298
В първите дни, след зачеването ембрионът е най-защитен. Ако има проблем с него, то тогава просто няма да се закрепи и ще ти дойде цикъл.
По принцип бременността е състояние, в което имунната система на жената е подтисната в някаква степен. Все пак бебето е чужд белтък.  Когато забременях говорих с лекаря си за имуностимулант, предвид идването на зимата, но той категорично ми забрани.
Недей мисли щуротии преди да знаеш има ли или не проблем!

# 5
  • Мнения: 4 700
Яйцеклетката zапочва да се раzвива от първия ден на цикъла ти. Не мисля, че настинката и хремата Ще имат отноШение към качеството на ембриона. Друг е въпросът, ако пиеШ антибиотик. Паzи се, пий витамини и правете любов.  Embarassed КаzваШ, че една седмица опитвате, на другата не zаради настинката. В таzи връzка нали zнаеШ, че бебе става само по време на овулация, т.е. горе долу по средата на цикъла? Преди и след нея не може да стане бебе.


ПиеШ ли фолиева киселина? Задължителна е zа жените целяЩи zабременяване. Най малко 0,4 мг.

# 6
  • Мнения: 1 335
Bagneto, при натинка пий аспирин с вт. Ц, парацетамол, много лимони и мед.
Без да съм хомеопат, мога да ти кажа най-обикновен чай от коприва (запарка, пардон) е много добо за подсилване на имунната система.
От лекар знам, че имуностимулантите са противопоказни за бременни

# 7
  • Мнения: 4 700
arcana, аспирин съЩо е противопокаzан при бременност.  Naughty

При ин витро процедури, тромбофилия или антитела се иzписва аспирин протект, който е 100мг (една нормална таблетка аспирин е около 400 мг). Но той не би помогнал при настинка.

# 8
  • Мнения: 143
 Laughing знам за овулацията и си я гледам (от календарчетата публикувани тук) Simple Smile
миналата седмица ми беше. а просто миналия месец не опитвахме, защото пак бях болна.

за имуностимулаторите и модулаторите - не. не бих взела.
само естествени продукти. парацетамола и аспирина са точно единствените "изкуствени" хапчета, които бих взела.
въпреки че аспиринът пък е съдоразширяващ... но в моя случай, като не съм бременна знам, че мога да пия.

За фолиевата киселина не знаех, че трябва да се взема от преди това. Майка ми забременя на 39 на втория месец и нищо не пиеше... Доста късно започна да взима дори витамини за бременност и селен. При нея всичко беше много лесно и имаше много късмет.
Сега поръчах на мъжа да ми вземе фолиева и ще попрочета повечко за нея.

Мерси за съветите Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 270
Не искам да звуча грубо, но неща от рода - това не бих пила . . . и т.н., малко ме объркват относно това защо задаваш въпрос след като не възприемаш отговорите?!
Боледуваш често - следователно трябва по някакъв начин да стимулираш имунитета си, а след като това не става само с плодове и зеленчуци . . . сама си прави изводите
Един месец кашляш - не би пила нещо различно от парацетамол и аспирин - да ти кажа ако не знаеш, че тези медикаменти не лекуват кашлица . . .

# 10
  • Мнения: 1 335
arcana, аспирин съЩо е противопокаzан при бременност.  Naughty ...

Да де, ма доколкото разбирам бременност още няма.

# 11
  • Мнения: 143
pretty,
съжалявам, но явно не съм се изразила добре. медикаментите за кашлица и парацетамолът са различни неща. говорех за лекарства за температура, а разбира се, че пия и за кашлица, когато се наложи.
сега опитвам да се оправя с хомеопатия и дано има ефект и то бърз.
хомеопатът (д-р Атанас Михайлов) изрично ми каза да не взимам така любимия ми парацетамол... засега си спазвам програмата стрикно и ще видим.
Благодаря ви! Ще пиша, само ако се случи нещо важно.  Simple Smile
Хубава вечер!

# 12
  • Мнения: 4 700
arcana, аспирин съЩо е противопокаzан при бременност.  Naughty ...

Да де, ма доколкото разбирам бременност още няма.

Имам предвид времето след овулацията до датата на цикъла.  Grinning

# 13
  • Мнения: 54
Здравейте Bagneto. Аз пия витамини: по 1 таблетка дневно - фолиева киселина, витамин Е, витамин С и селен (от няколко дни), както и желязо (тъй като съм анемична). Хапвай повече плодове и зеленчуци и медец. Успех

# 14
  • Мнения: 134
Имунната ми система беше много зле направо се срина последните три години, а уж правихме бебе. При мен проблемите бяха доста тежки при емоционален проблем ми идваше изобщо не се съобразяваше с датата понякога  на 16 дена, докарах си анемия. Но сега нещата долу горе се нормализираха, по малко стрес знам ли поне не идва по два пъти на месец. Сега поне се надявам да стане нещо. Имунната система също е важна при правене на бебе поне това го изпитах. Оправи си имунитета поне ще си сигурна че си направила нещо за теб, което и за бъдещето бебе е важно и тогава продължавай с опитите.

Общи условия

Активация на акаунт