Няколко въпроса за парочистачките

  • 973
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Четох някои теми. Няма много писано по въпроса за тези уреди  Rolling Eyes Повечето теми са за чистене на килими с парочистачка. Мен ме интересува чисти ли добре теракот, платнени щори и дали може да се ползва за почистване на праха от мебелите  Rolling Eyes
Дъщеря ми се очертава с алергия. Още не се знае от какво. Но искам да направя нещо по-радикално за прахта в къщи, като начало. За това и основно искам да я купя. Дали ще ми свърши работа  Rolling Eyes
И искам да питам за марка. Четох, че много се препоръчва Цептер. Но 500евро просто не ми се дават за такова нещо. Четох и за Солак добри отзиви и тя май беше по-нормална цена. Други някои да ми предложите. Примерно нещо на Филипс, Браун...
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 539
не съм спец,отскоро имам на цептер,т.е. съм чистила само няколко пъти,но праха си мисля че не го чисти,на моята пише ако е от мебели-дивани,да се изчисти с прахосмукачка първо и после с парочистачка.иначе е идеална за теракот,за бани,тоалетни,мивки,след нея подсушаваш,предимството е в неизползването на препарати,а не в това че няма прах.аз имам и прахосмукачката на цептер с воден филтър,с нея обирам праха,а с парочистачката си чистя всичко което бих търкала с някакви препарати.за примери на други марки не мога да дам,само да не е тази от tv shop,или има едни малки за по към 80лв на метро май,те правят пара с ниска температура.само това знам,дано да помогнах малко.

# 2
  • Мнения: 132
Имам такъв уред в къщи от доста време ,но не го ползвам.За мен е излишен и само ми заема място.Една стирка или четка,с хубав препарат ще свърши по-добра работа.Скоро реших да си освежа килима,но само го намокрих с тази пара.Освен това на парочистачката се слагат и кърпи,които после трябва да пера и суша.Не си налагам мнението.Всеки сам решава дали ще му върши работа и дали си заслужава да се купи. Peace

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Аз имах голяма парочистачка, но я продадох, защото когато я купувах, имах погрешна представа за функциите и Simple Smile
Не можеш да чистиш прах от шкафове с нея, освен ако не искаш да останеш без мебели  Mr. Green Не може да я ползваш върху никакви други повърхности, освен метал, теракот и фаянс. Тях обаче ги чисти идеално. Не си и помисляй да я ползваш върху дърво, талашит, разни плоскости, плотове, паркет или ламинат. Парата е много гореща и ще ги раздуе веднага. Печка и фурна може да се почиства с нея, освен ако не е много замърсена. Но после пак бършеш и попиваш. Може да се мие и гаражна или входна врата, която е метална. Завесите, както са окачени, могат да се опънат от парата, но не трябва да са били прекалено измачкани. Освен това, парата ще запоти стъклата на прозорците моментално. Ако ти се бърше и лъска после ... Идеално изглажда дрехи или завеси от кадифе и плюш. Също можеш да сваляш с парата тапети при ремонт, падат веднага  Mr. Green Венецианска мазилка също не си помисляй да чистиш с пара, веднага ще я развалиш. Щори не можеш да переш никакви, това е глупост. Килими - намазва се препарата върху него и отгоре минаваш с парата. Тя ще го размаже и намокри. После търкаш и попиваш с парцал на ръка. Много трудно се изплаква и много търкане на ръка. И ще се почисти, само ако не е много изцапано. Иначе - не, остава петно. Автомивката е много по-добър вариант за килими.  За мокет - първо прахосмукачка и после с пара, за освежаване става, за пране - не, само ще го намокри и ще размаже мръсотията, ако е мръсен, същото като с килимите. За дивани и фотьойли - става за освежаване. Първо минаваш с прахосмукачката, после с парата. Не ги пере за сведение  Simple Smile Трябва да пазиш от деца. Парата е много гореща и ако случайно се сложи ръката пред накрайника, изгарянето ти е в кърпа вързано.
За мен този уред е идеален само за доста големи помещения с теракот и за големи бани, иначе не виждам смисъл.

# 4
Unknown_lady  е напълно права, за твърди повърхности е чудесна но съвсем без търкане не става. Важното е колкото е по-мощна толкова по-добре и ако и резервоара е по-малък също.

# 5
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ще следя темата и аз.
Добра алтернатива ли е прахосмукачката с воден филтър? Мен ме интересува заради килима в кухнята и дивана...

Общи условия

Активация на акаунт