Как се справяте със страха и неприятните мисли!

  • 1 959
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте,майчета!Честит празник на онези от вас ,които празнуват  на този ден! Аз съм бременна в 5 м.,чакам второто си дете и понякога в главата ми нахлуват не съвсем приятни мисли около раждането му/със сигурност секцио,2-ро/  доста се страхувам, а вече не съм малка!Как отхвърляте страха и лошите мисли!Не искам да нося отрицателна енергия на детето си Tired

# 1
  • Мнения: 4 784
Лоши мисли ме налягат ако гледам филми или съм чула някакви гадни истории. Иначе не съм имала общо взето лоши мисли, защото бях сигурна, че всичко ще бъде наред и ще протече нармално. Ако са се прокрадвали от лошите, споделях с мъжа ми и той много бързо ме успокояваше. Опитвах се да си създавам повече положителни емоции.
От секциото имам само приятни спомени. Успех и на теб и честит празник!

# 2
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И от мен Честит празник! Искам да ти кажа - "Горе главата". Не се притеснявай, мисли си за момента, в който ще вземеш бебчо на ръце - тогава всичко става различно.
А сега докато чакаш този вълшебен момент си намери някакво занимание - аз например по цял ден шиех гоблен. От него така се отпусках, че не допусках лошите мисли в главата си.
Успех!

# 3
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Разсейвах се с книги, гоблени, телевизия, музика, всичко което ти отнема вниманието.
Успех и честит празник и на теб!

# 4
  • Мнения: 24
Честит празник Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts не си единствена , и на мен по някога ми минават големи глупости през главата гледам да се разсейвам с развлекателни предавания по тв,музика,списания и книги,че ина4е 6те се побъркам Crazy.не се претеснявай Hugлека бременност

# 5
  • Мнения: 327
Насочвах мислите си към настоящето

# 6
  • Мнения: 5 940
Кървях в началото на бременността и цялата ми бременност мина с много страхове. Единственото, което ми помогаше бешее позитивната нагласа на съпруга ми и на лекаря, който следеше развитието на бебчо. Опитай се да мислиш за срещата с бебето, за това колко си щастлива, че в къщата ще има нов човек.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Спираш да мислиш негативно веднага щом се усетиш,че го правиш.Намери си хоби ако нямаш такова .Говориш с приятелки.Разходките навън влияят много позитивно.Разхождай се повече,когато времето позволява. Peace

# 8
  • Мнения: 11
Опитвай се изобщо да не мислиш, нито добро нито лошо, защото не знаеш как ще бъде. Опитай се да се настроиш позитивно, с очакване за нещо хубаво! А когато в главата ти се прокрадне някое притеснение, се опитай да го игнорираш. Може и да е основателно, но може и да не е, и ако не е, само дето си се притеснявала, а с това повече вредиш на бебчето! А и всичко си е до късмет! Пожелавам ти да имаш такъв и всичко да мине нормално и леко! Hug
А, избягвай да четеш или слушаш страшни разкази и преживявания. Naughty Това, е нещо лошо се е случило на някой, не означава, че непременно ще се случи и на теб!

# 9
  • Мнения: 9 973
при мен нахлуха чак в деветия мес.
отърви се,че после ще е ад.......... Hug

# 10
  • Мнения: 357
недей мила мисли за лошо, че аз бях така цялата бременност и рев, рев ...  и сега бебока адски нервен - не ти трябва страх. Все пак за да се поотървавам от него гледах адски много страшни филми от рода на всички сезоне на Досиетата Х и т.н.  Laughing като гледах такива страхотии и забравях за моите опасения, поне за малко  Hug

# 11
  • Мнения: 1 900
Когато се хванеш, че мислиш нещо лошо веднага се захвани с някаква работа. Постарай се хората около теб да носят повече положителни емоции.
Все пак няма начин да не се изпитват страхове, но важното е да не ставаме тяхни заложници.
Успех  Peace

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами не знам, но май започва да ме хваща страх.........  Sad

# 13
  • Мнения: 1 049
Само с музика.  Peace Пускай си всеки ден най-любимите парчета и ги слушай докато ти омрьзнат... определено ще има ефект!  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 39 723
Ще те излъжа ако кажа, че не съм имала и нямам страхове. Но гледам да не мисля за лоши неща. По-голям страх от самия страх няма. Но гледам да му затварям вратата под носа.

Общи условия

Активация на акаунт