Въпрос за пълната упойка??

  • 13 205
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Момичета с една дума ме интересува всичко,как се почувствахте като се събудихте,колко време ви трябваше за да се освестите напълно,такива работи?
Предстои ми една процедура с такава и ме е страх..

# 1
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Нямам много опит, но мисля че зависи от упойката. На мен като ми правиха серклаж ме приспаха за може би половин час и после много бързо се събудих, без шамари и разни други методи, за които съм чувала. В началото ми беше малко замаяно и замъглен погледа, но бързо се оправих. Успех! Peace

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Еми два пъти съм била под пълна упойка - и двата пъти, първият ми спомен е, че ми беше страшно студено и треперех много. Не знам колко време отнема да се освестиш - съпругът ми каза, че съм била с отворени очи като са ме изкарвали от операционната - но аз имам спомени чак от стаята.
Не се притеснявай и не се страхувай - преживява се.

# 3
  • Мнения: 26
Аз се събудих още в момента в който ме сваляха от масата.След това около 15 минути усещаш студ и треперене но минава бързо . Няма нищо страшно.

# 4
  • Мнения: 2 960
два пъти съм била под пълна упойка..първият -при чернодробна операция......под упойка два часа...излязох половин час след свършване на операцията...така ми казаха близките ,които бяха до мен отгава.Вторият път -секцио....излязох от упойката още като ме сваляха от операционната маса. Идвата пъти не съм треперяла и не ми е било студено.Споко -не е страшно

# 5
  • Мнения: 9 973
за около 15 мин. идваш на себе си,тоест осъзнаваш,че случилото се преди упойката не си го сънувала
не съм имала странични ефекти-студ.............

# 6
  • Мнения: 2 774
Зависи от упойката ,имам 5 пълни и от всички се чувствах различно.От някой си като парцал цял ден-много ми беше отпаднало ,въртеше ми се главата-изпих едно кафе и се почуствах прекрасно.На втората операция поръчах като се събудя да имам кафе до главата за да се освестя по бързо- но не би .Така ми се гадеше че не ми се и помисляше за кафе  Sick.От 3-тата се чувстваш екстра-все едно нищо не е ставало....много странно.От 4-тата много ми прималяваше,цял ден почти припадах по коридорите  ooooh!...много кофти ситуация.Когато родих Мони (5-тата) ми беше  студено и треперех както споменават TarikMom и betula и спах ,ама спах ти казвам.....,но инак се чувствах добре от нея,мисля че треперенето и студа са от родилната треска,защото от другите не съм се чувствала така.Но не мога да се сетя от коя друга пак спах така...... smile3507 много сън ,проспах целия ден  smile3524.
 Joy сега се сещам при първата операция ми биха първо местна  след това пълна,та след този компот от упойки се чувствах много странно,ушите ми хем бучаха хем чувах едно бум-бум(все едно сам на дискотека и баса е усилен на макс)виждах черни петна и постоянно се чудех на глас дали така се чувстват тези които се дрогират  Joy и че са луди щом доброволно се подлагат на това.В същото време ревах като съдрана.Абе цирк голям беше  Joy.
Не се притеснявай мила   bouquet,освестването от упойката ще ти е най малката грижа след операцията.Дано всичко мине добре,вдъхни си сили и не се плаши  Hug.

# 7
  • Мнения: 27 524
Изобщо не се притеснявай. Копирам ти професионалното мнение на Карил:

Значи за пълната упойка, да кажа...Не е страшна за хора със "слаби" сърца, за хора с проблеми в дишането и пр., защото преди да се приложи общата анестезия, \както се нарича\ се прави т-нар.Премедикация с разни медикаменти, които стабилизират болния. Общата анестезия често е комбинирана - инхалаторна\газ\ и венозна. Дълго и широко е за обяснение. Конкретно ще ти кажа за КЪСИТЕ операции, да речем коремни - аборти, миоми, се правят леки медикаменти за премедикация, които приспиват пациента \през вената\ - опиат, после упояването продължава през вената със ВЕНОЗЕН анестетик, който е пречистен, модерен, най-често това е Пропофол или Диприван\млякото в анестезиологията ги наричат, понеже са бял разтвор\. Има операции при които се налага повече "работа" и затова се интубира болния. Това става като първо през вената се вкара венозен анестетик - Тиопентал, \болния заспива за секунди\ и после в трахеата се вкарва ендотрахеална тръба, през която АПАРАТ "диша" пациента, като междувременно апарата подава кислород и "упойващ газ"\простичко казано\. Значи в апарата има т.-нар- летлив анестетик, чийто пари всъщност упояват. Това най-често е Изофлуран.
Права си,  всички медикаменти ПОКРАЙ и В анестезията ВЛИЯЯТ на кръвното на пулса, на дишането. НО всичко се контролира ежесекундно с различни медикаменти и разтвори ТАКА ЧЕ РИСКА ОТ аритмия, от спиране на сърцето, или от ...каквото и да е било е нисък. Най-важното при една операция е анестезиолог-реаниматора да е добър. После \според мен\ е хирурга..

# 8
  • Мнения: 207
Аз бях с пълна упойка, веднага ме събудиха! ПОсле ме смъкнаха в стаята и ми беше замаяно, но за няколко часа всичко се оправи! Не се притеснявай и дано всичко бъде наред Hug

# 9
  • Мнения: 22 430
Секциото ми беше с пълна упойка. Не съм почувствала никакъв дискомфорт. Събудих се веднага, още докато ме изкарваха от залата и в стаята си вече бях съвсем будна. Нямаше гадене, повръщане, виене на свят, главоболие или каквото друго се сетиш.
Изключително доволна съм.

# 10
  • Мнения: 174
Два пъти са ме упоявали (веднъж за да разбият камък в бъбрека и втория път, секцио по спешност след епидурална упоика). И двата пъти - никакви проблеми. Да се събудиш след запой е къде по неприятно!  Wink

Ако ще раждам пак със секцио ще си искам пълната упойка направо...

# 11
  • Мнения: 4 496
Пълната  упойка при различните процедури е различна. Така мисля аз поне.

# 12
  • Мнения: 27 524
Пълната  упойка при различните процедури е различна. Така мисля аз поне.

Точно така е  Peace

# 13
Зависи от процедурата. Първия път, когато ме поставиха под упойка беше за да ме изчистят след спонтанен аборт, събудих се веднага все едно просто не съм била под упойка. Втория път ме поставиха под пълна упойка по време на секциото , тя е съвсем различна, води се ако не се лъжа обща анестезия и те интубират. Събудих се отново на операционната маса, но този път усещането беше, че се будиш от много дълбок сън, усещах болката от операцията, малко ми беше замъглено зрението и ръцете ми бяха малко изтръпнали, това продължи около 30-40 минути. После всичко си беше наред.

# 14
  • Мнения: 1 668
Секциото ми беше с пълна упойка. Не съм почувствала никакъв дискомфорт. Събудих се веднага, още докато ме изкарваха от залата и в стаята си вече бях съвсем будна. Нямаше гадене, повръщане, виене на свят, главоболие или каквото друго се сетиш.
Изключително доволна съм.


Все едно аэ съм го писала newsm10 
Не се тревожи! Hug

Общи условия

Активация на акаунт