Моля,споделете мнение за д-р Чалманов, Шейново

  • 11 236
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте от мен.
Предстои ми да родя през април. Спряла съм се на д-р Чалманов, но реших все пак да събера повече информация за него и ще бъда много благодарна ако споделите мнението си за него.

# 1
  • София
  • Мнения: 94
Ние 2 години се опитвахме да имаме бебе. Благодарение на внимателното му и професионално отношение, нашата дъщеря вече е на почти 3 годинки Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 900
Защо не пусна темата в Здравен справочник newsm78 Peace

# 3
  • Мнения: 22
Здравей,
аз също се доверих на д-р Чалманов и съм изключително доволна. Може би единственият минус беше, че на общите консултации ти казват с точност колко тежи бебето във всеки един момент, а в неговия кабинет няма такава апаратура и съответно малко "гадае". Поне за моето бебче не позна колко е пораснало, но пък всичко друго беше ОК. Вероятно ще раждаш в Шейново, където не съм очарована от последващите грижи след щастливото събитие.
Леко бременеене, а после и красиво здраво бебче  Simple Smile
Оставам да следя темата, ако имаш още въпроси.

# 4
  • София
  • Мнения: 212
Благодяря за бързите отговори.
NLD, би ли разказала малко повече. Например когато започна да раждаш, разбира се си му се обадила, а той веднага ли той се отзова? Препоръча ли ти педиатър в самата болница, който да ти дадае информация за състоянието на бебето? След като роди идвал ли е да те види и евентуално да те прегледа?
И какви са били "грижите" след щастливото събитие?

# 5
  • Мнения: 22
Започвам от самото начало.
Първо плюсовете - налагало ми се е да се консултирам с него дори и в събота и неделя, нямаше проблем, винаги се отзоваваше. Изключително е любезен и внимателен. Когато му се обадих, че контракциите ми са на 10 минути от 5 часа, ведага ме прие и ... раждането започна. През цялото време на консултациите ме уверяваше, че мога да му се обадя по всяко време на денонощието и ако раждането е започнало, ще дойде веднага. Не на последно място, анестезиологът, с който работи е перфектен. Сестрата също. Няколко пъти след раждането ме взе за специални промивки, които по принцип не се полагат. д-р Чалманов дойде да ме види 3 пъти по време на престоя ми в болницата. 1 път лично изпрати сестрата да провери как е бебето ми, за да ми даде повече информация. Достъпът до ВИП стаите е свободен и таткото може да ви посещава по всяко време.
Минусите - всеки път плащаш по 30.00 лв. за преглед, който при общо наблюдение е безплатен. Не можах да използвам услугите на здравната каса за кръвните изследвания, които са безплатни, трябваше да ги направя при него, което ми струваше 2 пъти по около 80 лв. Принципно напълно излишно. Изборът на екип от скоро е 800.00 лв., отделно ако решиш да ползваш ВИП по 30 лв. на ден. До тук с таксите, но всеки си преценява, аз реших, че въпреки, че не е справедливо да не можеш да си ползваш здравните привилегии, е по-добре да си платя за спокойствието.
Сестрите, при които първо попадаш и трябва да те придружат до пред-родилна зала са прости и брутални.  ВИП стаите миришат на мухал, но и това се преживява. Никоя от сестрите не ти помага с информация или съвет, както би следвало да бъде. Никой не ти дава информация как е бебето ти, не те пита знаеш ли как се кърми не знаеш ли. В нормалните болници по света дори стоят при теб при първото кърмене. Довеждат ти безмълвно бебето и излизат със скоростта на светлината. Ама колко трябва да яде, никой не ти казва ... Моята принцеса се роди 2300 кг., а малките бебета ги водят за хранене на майките с половин час разлика. Точно толкова е и времето, през което можеш да слезеш до втория етаж, за да ти дадат информация бебето наддава ли или не, кога ще те изпишат или каквото там те вълнува. Стоях с часове, за да изкопча някаква информация извън приемното им време. Когато водят бебетата, ги оставят без какъвто и да е надзор в коридора пред асансьорите, където обикновено прозорците са оворени, за да се проветрява.  Също там свободно се разхождат външни посетители на родилките. Съветът ми е да си чакаш бебето пред асансьора десетина минути преди часа и да си го караш сама до стаята. Иначе мъника ще трябва да чака да разнесат още 10-12 бебока.
Това е за сега, ако се сетя още нещо важно ще пиша, дано съм била полезна.

# 6
  • София
  • Мнения: 212
Мвого благодаря NLD за изчерпателния отговор!
Относно отношението на сестрите и за това как оставят малките в коридора е ужасно.
Направо мисля да попитам доктора за това дали има възможност бебето да е при мен.

# 7
  • Мнения: 1 896
Направо мисля да попитам доктора за това дали има възможност бебето да е при мен.

Непременно попитай. Това е някво безобразие с тези бебета отделени от майките. Особено при условие че ти искаш бебето да е при теб и ако си във ВИП не виждам на кого може да пречи. Но дори да не ти го оставят, мисля че колкото повече майки питат за това, толкова по-скоро ще отпадне тази практика от каменната ера бебетата да се държат отделно. Така че полза от питането все ще има.
Лека и безпроблемна бременност ти желая и щастливо раждане!

# 8
  • Мнения: 22
Между другото как си решила да раждаш-нормално или секцио?
Сетих се и за още един + и един -
+ докторът шие с животински конци, които после не се налага да ти ги мхат, а те сами падат
- тоалетната във ВИП-а е обща  Sad
Отностно това бебето да е при теб през цялото време- не съм сигурна, че предвид състоянието на една родилка това е най-добрия вариант. Използвай времето да си починеш, а после ще имате цялото време на света  Simple Smile Важно е и ти да си бодра до колкото е възможно, а това става със сън. Ако бебчо е при теб - незнам дали ще сте си взаимно полезни ... лично мнение ... сигурно много майки от форума ще ме порицаят за това мнение.

# 9
  • Мнения: 1 896
Никъде по света не се практикува това с отделянето на бебетата след раждането. Бебето има нужда от майка си, като се роди. Най-добре човек да се наспи, преди да се е появило бебето. Интересно ако вие имате огромна крещяща нужда от най-близкия си човек а той ви прати в другата стая за няколко дни, защото трябвало да си почине от вас и да се наспи как ще се чувствате. Бебето има чувства също.
Новороденото спи много и ако е при майката, тя може да си почива много добре. То ще бъде по-спокойно и тя ще бъде по-спокойна, а кърменето ще върви по-добре.
Говоря от опит - и двете ми бебета са били при мен след раждането, като второто раждане беше доста тежко. Не давах и през нощта дори да ми вземат бебето и си спахме мнго добре, защото при мен тя беше спокойна и не е плакала почти никак. Тези първи дни ще си ги спомням с носталгия цял живот, не бих пропуснала преживяването, от сън спомен няма.

# 10
  • София
  • Мнения: 212
Ами не съм решила дали нормално или секцио. Предпочитах да е нормално, но сега след всичко, което прочетох  във форума, вече съвсем се обърках и незная.....
За сега бебето е седалищно и докотора ми каза, че може би ще е секцио.
АУУУУ, това с тоалетната е ужасно, не знаех, та нали са ВИП стаите.
Все пак, като се познавам каква параноичка съм предпочитам бебето да е при мен, защото така или иначе няма да мога да спя ако не съм до него, така че пак няма да си почина. Иначе всички ме съветват като теб NLD. Но няма да мигна от притеснение ако бебето не е при мен. Как така ще го оставят в коридорите!?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз родих и двете си деца при него, а го посещавам още от преди да забременя с първото.
Много съм доволна от всичко.
С първото дете се бях записала на платена консултация в Шейново, сега с второто си ходих на консултация в поликлиниката, а при д-р Чалманов веднъж месечно на частно и си му носех изследванията да ги види.
Приемал ме е винаги, когато съм се обаждала - дори и събота и неделя  Peace
Винаги си вдига телефона, а ако случайно не го е вдигнал ми се обажда почти веднага.
Мисля обаче че няма да ти разрешат бебето да е при таб - просто практиката в болницата е друга.

# 12
  • Мнения: 179
Шейново е кошмарна болница ,но  д-р Чалманов е един от малкото кадърни лекари,които останаха там,много внимателен и грижовен към пациентките си  Peace Лично аз и досега съжалявам ,че не родих при него ,защото видях с очите си как той се грижеше за мамите към който имаше ангажимент и знам колко доволни бяха те  Peace Направила си чудесен избор,късмет и леко раждане   bouquet

# 13
  • Мнения: 289
Аз попаднах случайно на този лекар при постъпването, беше дежурен, но тъй като имах уговорка с д-р Велев, той само ме прегледа, направи ми обаче страхотно впечатление, много мил и спокоен човек. Мисля че си направила добър избор.
Изключително съм доволна от болницата като цяло, ако раждам втори път, не  бих се замислила за друга болница често казано. Мисля че това "отделяне" на бебетата от майките твърде много се драматизира, възпрепятстването на кърменето също, аз лично кърмих до 1.3 годинки. Относно носенето на бебетата по стаите обаче не съм забелязала това чакане, всъщност дори не разбрах къде точно "пребивават" бебетата, защото ни изписаха много бързо  Wink
Желая ти кратък и безоблачен престой в болницата, и много приятни мигове след това  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 019
Ако искаш бебето да е при теб в Шейново няма да стане. Както вече писах в една друга тема племеничката ми беше свалила 400гр. от теглото си и казаха, че се е обезводнила. Молихме ги да оставят бебето при майката да го кърми по-често, но категорично отказаха - практиката в болницата била бебетата да са отделно. Включиха го на системи. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт