Колко дни, може да издържи дом.приготвената храна?

  • 1 359
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Въпроса ми е колко дни мога да държа храната на малкия в бурканче, в което съм сипала гореща манджата  и естесвено капачката се херметизира и после се чува пук!Ама и аз го обясних Crazy Crazy Crazy
Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 514
Не мога да ти отговоря с сигурност ,но аз като готвя на мойто бебенце го правя в една малка тенджера!От Иван Звездев знам че едно ядене се дава най много 3 дни !То като отворя пюрето и тя изяде 1/2 от него пак се съхранява 24 часа !Значи щом пюрето го яде 2 дни защо да не може яденето да го яде 3!
Много хубав въпрос !Записвам се да следя темата!!!!!!! Peace Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
И аз приготвям храната на Иво по този начин. След това държа бурканчетата в хладилник-за всеки случай. Издържали са по месец и отгоре. За по-дълго-не знам, обикновено я изяжда най-много до месец и половина след приготвянето.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз повече от 5 дена не съм я държала.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз като сготвех повече на дребния когато беше бебе прибирах в камерата бурканчета.Така храната според нашето педи може да стои годна за употреба до 3 месеца.
Много често лятото готвех всеки ден и замразявах в период от седмица.На следващата седмица само размразявах вече сготвените манджи и така докато свършат и после пак готвех.  Peace

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



   Винаги когато готвя манджа я давам 3 дни максимум.

# 6
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Така както си я описала - "херметически и се чува пук" съм държала бурканче най -много 5-6 дни и то в хладилник, просто за толкова време изяжда храната. Най вече слагам бурканчета във фризера и там съм съхранявала до 2-3 седмици.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Така като си го описала съм правила и аз.Обаче като мине 1 седмица и вече ме е страх да ги давам,та правя нови.

# 8
  • Мнения: 1 062
А аз днес хвърлих три бурканчета ориз със спанак. Ами уж ги затворих горещи и ги обърнах с капачката надолу, ама не хлътна капачката и днес като отворих едното .... абе чу се " пук" ама много тихичко почти безшумно и ме хвана страх да и го дам. Та ги хвърлих, а ги направих преди 4 дни. И аз се чудя на този въпрос.

# 9
  • Мнения: 256
Мисля че около 3 дни

# 10
  • Мнения: 9 973
няма  смисъл да се прави ядене за цифра време напред.
нали трябва да има разнообразие+-някои продукти..........
2 дни и хвърлям
аз наша манджа не държа повече,та камоли негова

# 11
  • Мнения: 2 131
На този етап аз предпочитам да приготвям прясно. Варя продуктите, намачквам или пасирам /много рядко вече/ и готово. Не отнема много време. Единствено, когато не успея да сготвя, давам купешко пюре. Алекс като порасне още малко ще давам от нашето ядене, готвя без да запържвам.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 215
А аз днес хвърлих три бурканчета ориз със спанак. Ами уж ги затворих горещи и ги обърнах с капачката надолу, ама не хлътна капачката и днес като отворих едното .... абе чу се " пук" ама много тихичко почти безшумно и ме хвана страх да и го дам. Та ги хвърлих, а ги направих преди 4 дни. И аз се чудя на този въпрос.

Какви бурканчета ползва? Номерът със затварянето на гореща храна става само с бурканчетата с по-широкия винт-като тези на Ам-Ам.
С тесния винт не са подходящи.

# 13
  • Мнения: 135
обикновенно два максимум три дни

# 14
  • София
  • Мнения: 1 457



   Винаги когато готвя манджа я давам 3 дни максимум.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт