Екзема, за4ервено дупе, 4есто акане...АЛЕРГИЯ?

  • 1 116
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте д-р Слън4ева,

4 месе4ния ми син, хранещ се само с изцедена кърма, има подути о4и4ки, екзема на лицето (струва ми се 4е се прехвърля и по корем4ето, лекуваме я с 1% хидрокотризонов препарат по лек. предписание),  за4ервена кожи4ка около ануса , рядки изпражнения (до 4 пъти дневно), хиперактивен е (от месец се обръща във вси4ки посоки, предвижва се по 20ина сантиметра като гъсеница, хваща и прехвърля игра4ки, имитира звуци и т.н.), а в4ера забелязах и следи от кръв в памперса му...

Според педиатъра му -  на този етап няма няма нищо тревожно (детето наддава добре и е весело и зака4ливо), най-вероятната при4ина за кръвта е фисура на ануса заради 4естото акане (има и газове)...

Аз се опасявам да не е алерги4ен към нещо (първите 3 седмици след раждането го хранихме с АМ тъй като не можех да кърмя по здравословни при4ини)...

Какво е вашето мнение?

Предварително благодаря!
  bouquet

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 00:25 от Nanny Ogg

# 1
  • Мнения: 5 760
За кожата не можете дълго да ползвате кортизон. Не повече от 2-3 дни.!
Добре е да го мажете с крем Ексомега, кйто повлиява много добре такъв тип кожа
За анусчето можете 2-3 дни да го миете с отвара от смрадлика( 2 с.л. смрадлика в 2 л. вада врат 10 мин.) и да мажете с крем Пенатен или здраве.
Вие самата трябва да спрете консумацията на мляко във всякакъв вид, колбаси, шоколад, цитросови продове и сокове, риба.
Ако редките изпражнения продължават до 2 с. след Вашата диета е добре да се консултирате с детски гастроентеролог.

Общи условия

Активация на акаунт