хемангиом-операция

  • 1 418
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804
след няколко месеца на дъщеря ми която е на 2г и 4 месеца и предстои операция премахване на хемангиом на устни4ката-та искам да попитам майки на 4ийто деца е правена подобна операция за рисковете,евентуалните усложнения и срока на взстановяване
благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 2 865
Защо не пуснеш темата в Здравословни проблеми, може би повече майки ще я видят.
На племенника ми е правена такава операция като хемангиома беше на тялото и беше колкото голямо бобено зърно някъде. На твоето дете колко е голям?
С операцията нямаше никакви проблеми (в Пирогов), но тези неща са много дълбоки. Когато е дошъл денят за вадене на конците лекаря е бил в операция и ги е вадила сестра. Оказа се че не са били все още за махане, трябвало е да стоят още известно време. Бяха останали конци вътре, които доста време след това предизвикваха възпаления на мястото,  с течение на времето някои излязоха сами, а някои ги вади хирург. Вече всичко е наред, та обърнете внимание на това и настоявайте хирурга да си прецени и да извърши махането на конците.

# 2
  • в джунглата
  • Мнения: 916
На дъщеря ми е правена такава операция когато беше бебе на 3-4м. Възстанови се много бързо, нямало е проблем. Неиният беше на главата в окосмената част.

# 3
  • Мнения: 1 938
На дъщеря ми е правена такава операция когато беше бебе на 3-4м. Възстанови се много бързо, нямало е проблем. Неиният беше на главата в окосмената част.

Кое наложи премахването му?

# 4
  • Мнения: 3 804
АРИЗОНА нейния е много малък ве4е но сам няма да из4езне,дори и сжета на устни4ката се оправи

# 5
  • Мнения: 3 804
понеже темата скоро е преместена тук интересуват ме и други мнения  bouquet

# 6
  • Мнения: 191
Дъщеря ми е на 8 години. Има хемангиом на коремчето, който се появи малко след раждането. Още тогава в Кожната клиника на Медицинска академия ми казаха да не водя детето на хирург за този проблем, защото веднага ще искат операция, а от такава нямало смисъл. Посъветваха ни да следим размерите, дали не нараства. С израстване на тялото и хемангиомът се "разтяга", но мосля, че не нараства. Няма да го оперираме. Дъщеря ми знае, че това е нейния "чар". И аз искам да питам - ако е малко образуваните на Вашето дете защо искате да го оперирате?

# 7
  • Мнения: 3 804
при вас е на корем4ето а при нас на лицето,вярно е не голям,но все пак е забележим и от година си е все същия размер-проблема е 4е когато беше бебе изкара вирусна инфекция и тогава хемангиома се пукна и на мястото остана белег-така 4е проблема ни е по скоро естети4ен-ако не направим операцията сега ,то след години тя самата ще поиска да и се направи,а след консултация с няколко доктора разбрах 4е най подходящата възраст за тоззи род операции е около 3 година

# 8
  • в джунглата
  • Мнения: 916
На дъщеря ми е правена такава операция когато беше бебе на 3-4м. Възстанови се много бързо, нямало е проблем. Неиният беше на главата в окосмената част.

Кое наложи премахването му?

бързото му нарастване, за около два месеца се появи и стана колкото лешник!

# 9
  • Мнения: 1 938
На дъщеря ми е правена такава операция когато беше бебе на 3-4м. Възстанови се много бързо, нямало е проблем. Неиният беше на главата в окосмената част.

Кое наложи премахването му?

бързото му нарастване, за около два месеца се появи и стана колкото лешник!

    Попитах, защото и дъщеря ми има в окосмената част на главата. Не нараства обаче. Размерите му не са се променили от появата му. Смятаме засега да не го пипаме.  Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 315
Нашата бебка като се роди имаше едва забележимо петънце на нослето.Лека полека петънцето почна да расте и да променя цвета си(винено червено).Кожен ни каза,че до 8м ще расте,после ще задържи размера си и постепенно ще почне да намалява.До 2-3 год. щял да се скрие.Дъщеря ми вече е на 7м и хемангиома започна лека по лека да променя цвета си и да намалява PraynigНадявам се да се скрие по барзо и да не се стига до хирургическа намеса Hug Успех и на вас Peace

# 11
Здравейте! И синът ми има хемангиом на гърдичките. Не расте за сега само се поду, но аз си мисля да не го оперираме. Незнам обаче има ли някакви рискове ако не се махне? Имам познати, на които малката имаше на лицето. Оперираха я докато беше бебе - на 1-2 месеца. Незнам кое е по-правилно да се оперира или не?

Общи условия

Активация на акаунт