След ваксина

  • 546
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 303
Завчера биха на малчо Пентаксим и сега крачето около убождането е зачервено и като че ли подуто .Предните пъти не беше така.Нормално ли е?То след ваксина от личен опиот знам че боли и може да е по-подуто мястото,ама като става дума за детенцето съм по-параноична

# 1
  • Мнения: 22
и ние тази седмица минахме Пентаксима. Докторката изрично ме предупреди, че може да се появи зачервяване и да не се притеснявам. При бебка не се появи, но явно си е съвсем нормално. Разбира се, ако ти се струва притеснитлно, се обади на JP-то.

# 2
  • Мнения: 1 008
Нормално е. И при нас се поду само третия път.

# 3
  • Мнения: 814
  И при нас леко се зачерви,но още на втория ден ни мина. Можеш да направиш компрес с риванол ако толкова те притеснява  Grinning

# 4
  • Мнения: 9 973
ние бяхме така на втората ваксина,но не пентаксим,а по ЗК

# 5
  • Мнения: 258
нормално е да се зачерви, дори да се втвърди и да е болезнено около мястото, където е бита ваксината. На дъщеря ми се поду така и много я болеше. Имам някакви спомени, че причината може да е стегнат мускул на мястото където се поставя докато се бие ваксината, но не съм 100% сигурна. Слагай му риванол, ще отшуми скоро  Peace

# 6
  • Мнения: 554
И при нас се получи така, но само на 2-рата и даже стана едно малко топченце, но после си изчезна. А защо в крачето newsm78 има ли някакво значение, че на нас и 3-те са ни в ръчичката.

# 7
  • София
  • Мнения: 672
Нормално е - ние бихме 2-рия пентаксим преди една седмица и имахме същата реакция.

мама на слънчице- редно е да се бие в крачето, ама и наща патка GP- то му ги би 2 пъти в ръчичката - нямам обяснение защо, след като на упътването изрично пише в крачето...

# 8
  • Мнения: 1 900
На нас досега не ни се е подувало, но знам че до омерено подуто и червено е нормално. И все пак ако те притеснява  питай лекаря.  Peace
На нас в крачето ни я слагат. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт