Гъбична инфекция и бременност

  • 3 334
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Момичета знае ли някоя дали гъбичната инфекция може да се придаде чрез орален контакт след секс и след като аз имам инфекцията,да се разпространи и достигне до бебето или може да вирее  само във влагалището. Може ли да окаже влияние върху плода  newsm78.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Консултирай се с АГ-то си!!! Аз имах, когато бях бременна и казаха, че трябва да ги лекувам, но никой не спомена, че е опасно за бебето, може би ако се развихри много...  Thinking

# 2
При мен се получи такава инфекция след прием на антибиотик. Казаха ми че няма опасност за бебето,но се лекувах!

# 3
  • Мнения: 702
Не сепритеснявай няма опасност за бебето то си е защитено!

# 4
  • Мнения: 9 973
спокойно,често се случва при бременни,АГ-то ще ти предпише нещо да се лекуваш

# 5
  • Мнения: 113
Опасност за бебето няма докато е в теб. Опасно става, ако когато се ражда инфекцията не е излекувана. Затова 45 дни преди раждане се взема вагинален секрет, за да бъде подготвена майката за раждането.
Не се притеснявай, често се среща при бременни, но все пак навести гинеколога си!

# 6
  • Мнения: 750
Няма страшно, не може да му навреди  Hug

# 7
  • Мнения: 104
Аз също имах в 11 г.с. Точно тогава бях в болница и лекарите казаха, че задължително трябва да се лекува.Мисля че за бебето е опасно докато се ражда, но по време на бременността може да се получи спонтанен аборт. Най-добре се консултирай с лекар.

# 8
  • Мнения: 15 454
Не сепритеснявай няма опасност за бебето то си е защитено!

това не е съвсем вярно - всеки случай си е индивидуален - докато лежах имахме случай на заразен плод с гъбична инфекция /няма да го разказвам, за да не растройвам бъдещата мама/

eli_toshevska ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОТИДИ НА ЛЕКАР - С ТОВА ШЕГА НЕ БИВА.
стискам палци да се окаже фалшива тревога  Praynig Hug

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Подкрепям с две ръце какво  е написала vembi Peace
Отиди на лекар.Вярно е че се появява почти при всички бременни,
но трябва да се лекува навреме  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт