Съвети за много суха руса коса

  • 24 829
  • 61
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 246
От изрусяването косата ми стана ужасно суха - на пипане е като прежда. Sick Вече доста порасна, мога да кажа, че съм с дълга коса, естествено къдрава. Тъй като не ми хваща само боята, първо я блондирам (фризьорката, де, вече не ми се ще да експериментирам с косата си). Дайте съвети каква козметика да ползвам. В момента я мия са Pantene за къдрава коса. 1-2 дни е мека и после пак много суха. Вече започнах с маски - само с тривитаминол да омекне хубаво. Ползвала съм VO5, доволна бях, но трудно ги откривам, Shauma за суха коса също са добри. Но ми се ще нещо ново и ефикасно най-вече. Whistling

# 1
  • София
  • Мнения: 202
VО5 има в аптеки Ремедиум,преди два дни ги видях.Иначе,аз сега ползвам на Фруктис бързодействащата маска за изтощена коса и съм много доволна,косата е мека и с блясък макар,че и моята е много третирана с блондор и боя .Сега мисля да си взема на Тиджи серията за изрусени коси има ги в фризьорския салон в мола на Стамболийски,но са малко скъпи. Шампоана / 400 мл. / е 32 лв. балсама / 200 /-34 лв.но пък за сметка на това са хубави и икономични продукти

# 2
  • Мнения: 812
пробвай с професионалната серия на Лореал -рипеър

# 3
  • София
  • Мнения: 6 246
Благодаря ви много!

Кате, а като цени нещо да кажеш горе-долу?

# 4
  • Мнения: 812
ами около-25-30 лв

# 5
# 6
  • Мнения: 171
Аня, моето лично мнение е, че за коса като твоята е нужна наистина качествена козметика. Особено пък щом се правиш и с блондор. Такива масови продукти като тези, които ползваш в момента просто ги забрави. Моята коса е същата и за да я поддържам в наистина добро състояние ползвам само Керастаз и професионалните серии на Лореал.

# 7
  • Мнения: 2 414
От кои продукти на Лореал си доволна?

# 8
  • Мнения: 1 941
Аня Wink , най - добре спри да се изрусяваш. Това е убийствено за къдравата коса, тя е много по претенциозна от правата. И много повече се изтощава след третиране, пък да не говорим за обезцветяването. Съветвам те от опит - аз бях руса до преди 2 години. Косата ми беше станала ужасна - суха, падаше, чупеше се ..... Сега е голяма, лъскава и буйна. Опитвала съм почти всички маски, за които можеш да се сетиш. Най-много ми помогна Елсев нутрис - оранжевата.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 246
Аня Wink , най - добре спри да се изрусяваш.
Ох, знам Confused, но доста време исках да съм руса, като се решх пък трудно стигнах до този цвят. Като ми втръсне сигурно пак ще мина на кичури, ама суета искам русо. Sunglasses

# 10
  • Мнения: 2 414
И аз се изрусявам от доста време и не мисля,че косата ми се е изтощила много. Naughty
До сега използвам Абсолът рипеър на Лореал,но искам да сменя малко серията,понеже съм чувала,че е хубаво да има разнообразие.

# 11
  • Мнения: 9 865
Моята също е доста суха, само в салона става хубава, но немога да съм там всеки ден, нали.
Мислех да си взема шампоан от там, но нямаше и сега ползвам шампоан и маска без отмиване на keranove, които обаче не ми се струват с особен ефект.

# 12
  • Мнения: 375
пробвай hennaplus. www.verdesbg.com Има ги в ремедиум и данет

# 13
  • Мнения: 171
От кои продукти на Лореал си доволна?

От L'Oreal professionnel съм ползвала сериите Аbsolut Repair и Intense Repair. И от двете съм доволна, но като че ли първата е по-подходяща за мен. 

# 14
  • Мнения: 171
Аня Wink , най - добре спри да се изрусяваш.
Ох, знам Confused, но доста време исках да съм руса, като се решх пък трудно стигнах до този цвят. Като ми втръсне сигурно пак ще мина на кичури, ама суета искам русо. Sunglasses

Разбирам те напълно, и аз не се отказвам от русото Laughing Просто гледай да не се правиш с блондор или поне да не е всеки път, защото наистина съсипва косата.

# 15
  • Мнения: 177
И моята без обезцветяване не ще да хване боята-сега обаче си взимам един обезцветител на Пол Мичъл и не гори толкова. Освен това поне веднъж седмично на процедурка регенерираща с Керастаз и мисля че съм закрепила положението в момента Peace

# 16
  • Мнения: 171
И моята без обезцветяване не ще да хване боята-сега обаче си взимам един обезцветител на Пол Мичъл и не гори толкова. Освен това поне веднъж седмично на процедурка регенерираща с Керастаз и мисля че съм закрепила положението в момента Peace

То Керастаз май успява да оправи и най-изтормозените коси Simple Smile Уникални са им продуктите, особено Цимента. А ще споделиш ли какъв е този обезцветител на Пол Мичъл и къде го купуваш? Или те прави фризьор? Наистина ли не гори много? Имам много лоши спомени от блондорите и от доста време съм само на силно изсветляващи бои.

# 17
  • Мнения: 177
Фризьор ме прави, но мисля че можеш  и да си закупиш от някакъв салон. Преди време когато ми удължаваха косата в Дима стил в София забелязах, че работят с такива продукти. И не само обезцветителя му е хубав на Пол Мичъл, аз тогава си бях взела някакви шампоани за русо и много бях доволна.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 246
Просто гледай да не се правиш с блондор или поне да не е всеки път, защото наистина съсипва косата.
Не става без блондор, става лееко по-светло кафява. Пробвах дори и с една боя на Гарниер за изрусяване без допълнително обезцветяване - нищо пак.

Последния път фризьорката не ме послуша (щото обикновено изрусявам корените и после искам да ми боядиса цялата коса) и ми боядиса само корените. Мисля засега така да продължа, за да не изтощавам допълнително косата.

А професионалните серии на L'Oreal от къде ги купувате? Embarassed Скъпички са ми, но като ми преведат майчинството май ще си взема.

# 19
  • Мнения: 171
Просто гледай да не се правиш с блондор или поне да не е всеки път, защото наистина съсипва косата.
Не става без блондор, става лееко по-светло кафява. Пробвах дори и с една боя на Гарниер за изрусяване без допълнително обезцветяване - нищо пак.

Последния път фризьорката не ме послуша (щото обикновено изрусявам корените и после искам да ми боядиса цялата коса) и ми боядиса само корените. Мисля засега така да продължа, за да не изтощавам допълнително косата.

А професионалните серии на L'Oreal от къде ги купувате? Embarassed Скъпички са ми, но като ми преведат майчинството май ще си взема.

Да, зависи си от косата. Тези бои по магазините, които не са професионални са по принцип по-слаби. Аз съм се правила със суперизсветляващите на Гарние и ми ставаше хубав цвят, но не толкова светъл, колкото искам. Пробвай с професионални бои и оксидант 12%, изсветляват значително повече. Но всъщност ти си знаеш, може и наистина косата ти трудно да се поддава на изсветляване  newsm78
Лореал може да си вземеш от салоните, които работят с тях. Аз ги купувам от салони "Кало" или от тези на Капанов.

# 20
  • Мнения: 516
Много сухата изрусена коса я спасява само ножицата.

# 21
  • Мнения: 9 865
Стига ма Флоранс, аз няма накъде повече да я режа.

# 22
  • Мнения: 30
Моята коса е много къдрава и руса (боядисана) +кичури, а и самата ми коса е много. Аз съм много доволна от сериите на Paul Mitchel и също от една българска маска на "Билка", има я в аптеките.

# 23
  • Мнения: 31
ееееееее, момичета, какъв е този керастаз .... срам не срам, питам, не бях го 4увала даже  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 7 765
ееееееее, момичета, какъв е този керастаз .... срам не срам, питам, не бях го 4увала даже  newsm78

http://www.kerastase.com/

# 25
  • Мнения: 288
Има ли БГ сайт от който могат да се поръчат продуктите на Керастаз

# 26
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Смени си фризьорката и боята за коса #2gunfire

# 27
  • Мнения: 27 524
Тези, които си изброила, са невероятно боклуци, и без изрусяване ще ти се скапе косата  Laughing
Ползвай хубави - на Лореал, на Гарние, ако можеш да си го позволиш - професионалните серии на Лореал или Керастаз, и обезателно течни кристали. Помага  Peace

# 28
  • Мнения: 288
Кажете има ли сайт от който мога да си поръчам сериите на Керастаз, че ме зарибихте де!  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 31
Иля, супер си, благодаря ти  Hug

# 30
  • Мнения: 9 865
Керастаз, доколкото ми е известно, може да се купи от фризьорски салон, който работи с Лореал и техните професионални продукти.
Доста салони работят с тях, така че малко обикаляне и готово.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 765
И аз съм с руса, суха коса препоръчвам ти Керастаз, сериите са божествени.  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 27 524
И аз съм с руса, суха коса препоръчвам ти Керастаз, сериите са божествени.  Heart Eyes

И аз исках да ги ползвам, но след като дадох 94лв за 200мл маска, мерси  Crazy А и не са толкова вълшебни, има и други нелоши серии. Иначе са хубави, де, но цените са им повече от ужасни  Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 7 765
И аз съм с руса, суха коса препоръчвам ти Керастаз, сериите са божествени.  Heart Eyes

И аз исках да ги ползвам, но след като дадох 94лв за 200мл маска, мерси  Crazy А и не са толкова вълшебни, има и други нелоши серии. Иначе са хубави, де, но цените са им повече от ужасни  Grinning

Така е, има и други не лоши марки, но специално за мен Керастаз наистина са вълшебни, при положение че при изгорял цял горен пласт на коса при изрусяване успяха да ми я възстановят изцяло.  Heart Eyes

# 34
Кои са тези  суперизсветляващи бои на Гарниер   Thinking

# 35
  • Испания
  • Мнения: 60
  bouquet аз също съм руса и много съм доволна от шампoан- , маска и реконструктора на YUNSEY . Косата става много мека и жизнена.Купих си ги от фризьорката , но мисля че ги има и по магазините . А реконструктура е точно за цъфтящи краища и изтощена коса -фризьорката ми обясни, че този продукт затварял тея цъфтежи -на мен ми действа страхотно- косата ми е дълга и мн хубава. Слава Богу не изгледжа опърпана-  Blush Дори всички ми се чудят как може при руса коса- да изглежда по този начин  #Crazy -нали се сещате че повечето изрусени какво става  #2gunfire
Дано намериш правилния продукт за косата си  Hug

# 36
  bouquet аз също съм руса и много съм доволна от шампoан- , маска и реконструктора на YUNSEY . Косата става много мека и жизнена.Купих си ги от фризьорката , но мисля че ги има и по магазините . А реконструктура е точно за цъфтящи краища и изтощена коса -фризьорката ми обясни, че този продукт затварял тея цъфтежи -на мен ми действа страхотно- косата ми е дълга и мн хубава. Слава Богу не изгледжа опърпана-  Blush Дори всички ми се чудят как може при руса коса- да изглежда по този начин  #Crazy -нали се сещате че повечето изрусени какво става  #2gunfire
Дано намериш правилния продукт за косата си  Hug
Molq te, kaji ot kyde tochno si gi kupuwash, tyrsila sum gi, no neuspeshno

# 37
  • Испания
  • Мнения: 60
ами .. както казах купувам ги от моята фризьорка, ако си от варна мога да ти кажа къде точно Wink пиши на лични Wink Simple Smile) ако не се лъжа съм ги виждала в "Елитис"

# 38
  • Мнения: 171
kali_20, ако си от София, Yunsey можеш да намериш в малкото магазинче за продукти за коса на ул.Алабин. Пада се точно срещу Съдебната палата.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 246
Смени си фризьорката и боята за коса #2gunfire
Shocked Еее, косата ми не е чак толкова зле, че да предприемам такива радикални мерки. Laughing


Ето така изглежда след измиване. В момента е доста опърпана, защото много ми пада (нали от хормоните след раждането, т.н.) и скоро ще подрежа краищата. Мисля, че след като си възстанови предишния обем (че доста ми опада, по едно време се бях ошашкала) и с една хубава козметика ще живне. Wink

  bouquet аз също съм руса и много съм доволна от шампoан- , маска и реконструктора на YUNSEY . Косата става много мека и жизнена.
А някакви ориентировъчни цени може ли? Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 6 246
пробвай hennaplus. www.verdesbg.com Има ги в ремедиум и данет
Разгледах това, което имат в Данет. Но нали боя и къна не могат да се смесват, а гледам, че в почти всичките им продукти има безцветна къна за подхранване. newsm78

# 41
  • Мнения: 65
Само да вметна, че от фризьори знам, че боите на Гарние са с по-меко действие, говоря за русото, за русите тонове от по-обикновените бои най-добри били Вела и Лонда, за Лореал от първо ползване не може да се получи желания цвят - така ми казаха от един салон на Капанов.

# 42
  • Мнения: 52
Zdraveite az sashto imam tozi problem.Kosata mi e suxa i caftiashta ot 2-3godini sam rusa i sam polzvala razli4ni boi za kosa.Niakoi da mi kaje pove4e za tazi boia Kerastaz kolko struva i samo pri friziori li e prodavat.Posledniat pat se boiadisax sas chifeli no mi kazaxa 4e e mnogo silna.

# 43
  • Мнения: 5 643
А какво ще кажете за серията на PHYTO  за суха и много суха коса?Аз съм ползвала един балсам на растителна основа, без отмиване- PHYTO 9 и бях доволна.Малко скъпички са продуктите ,но мисля че си струва.

# 44
  • Мнения: 171
Zdraveite az sashto imam tozi problem.Kosata mi e suxa i caftiashta ot 2-3godini sam rusa i sam polzvala razli4ni boi za kosa.Niakoi da mi kaje pove4e za tazi boia Kerastaz kolko struva i samo pri friziori li e prodavat.Posledniat pat se boiadisax sas chifeli no mi kazaxa 4e e mnogo silna.

Kerastase нямат бои за коса.

# 45
  • Испания
  • Мнения: 60
цените са следните Yunsey
шампоан за боядисана коса 8 лв
маска за боядисана коса 15 лв
реконструктор 15 лв

# 46
Различни видове ли са маските на Гарниер Фрукти или са само един вид?

# 47
Искам да ви помоля за съвет понеже виждам ,че има доста отговори по темата. Сега съм с черен цвят на косата ... последно се боядисах преди месец, а преди това съм се боядисвала само един път. Дефакто с черна боя съм се правила 2 пъти. Сега вече искам да съм руса,но много се притеснявам дали да рискувам с обезцветяване,защото съм чувала ,че много изгаря косата. страх ме е да не окапи точно преди бала ми ...имате ли някакъв съвет за мен? наистина не знам какво да правя ,а страшно много искам да съм руса  newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 6 246
Наистина много изсушава косата. Tired Но ако те направи фризьорка, която си разбира от работата може да постигнеш доста добър цвят, зависи и косъмът ти колко е устойчив. Аз като се изрусих цялата не се бях боядисвала черна цяла година (и само веднъж бях слагала черна боя) и пак където е било черното по краищата не хвана добре дори от блондора и в крайна сметка постепенно го подстригах.

# 49
  • Мнения: 72

Здравейте искам да ви попитам нещо.
Каква е разликата между оксидант 40% и 12%?
Последният път като си купувах боя ме попитаха
какъв оксидант да ми сложат.
Става въпрос за боя ALFAPARF русата гама. Thinking




# 50
  • София
  • Мнения: 6 246
Предполагам, че единият е по-силен, но не съм сигурна.

# 51
  • Мнения: 13 623
Колкото по-голям оксиданта, толкова по-засилва цвета...тоест дали го засилва с 1,2 3, 4 или повече тона

# 52
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Аз се изрусявам от няколко години и си оправям косата само с масла. Някой път си забърквам домашни маски и си добавям от маслата вътре. ползвам бадемовото масло или стимуланта на Икаров. А понякога се мажа сасмо с него и стоя по 1-2 часа, определено има ефект.

# 53
  • София
  • Мнения: 202

Здравейте искам да ви попитам нещо.
Каква е разликата между оксидант 40% и 12%?
Последният път като си купувах боя ме попитаха
какъв оксидант да ми сложат.
Става въпрос за боя ALFAPARF русата гама. Thinking






Едното което си написала е 40 волюма,а другото е 12 %,тоест едно и също.Всеки 10 волюма се умножават по 3 и се получава процента оксидант .Ако е 30 волюма,значи е 9% процента оксидант  Wink
Колкото е по-голям процента на оксиданта толкова повече изсветлява косата,но толкова по-малко покрива бялата коса ...

# 54
  • Мнения: 72

Здравейте искам да ви попитам нещо.
Каква е разликата между оксидант 40% и 12%?
Последният път като си купувах боя ме попитаха
какъв оксидант да ми сложат.
Става въпрос за боя ALFAPARF русата гама. Thinking






Едното което си написала е 40 волюма,а другото е 12 %,тоест едно и също.Всеки 10 волюма се умножават по 3 и се получава процента оксидант .Ако е 30 волюма,значи е 9% процента оксидант  Wink
Колкото е по-голям процента на оксиданта толкова повече изсветлява косата,но толкова по-малко покрива бялата коса ...
Благодаря за изчерпателния отговор  bouquet

# 55
  • Мнения: 1 941
Виждам темата е все още актуална Simple Smile Затова ще си позволя пак да пиша тук. Моята приятелка се изрусява още от както бяхме 9-ти клас. Говоря за яко изсветляване - платина нон стоп. От нея зная, че голямо спасение за изтощената коса е зехтина. Мисля, че го затопля малко на водна баня, след това маже с него краищата. Говорим за малко количество, за да не оставя мазни петна върху дрехите и тн. Освен, че подхранва, от него така лъсва русото, че направо заслепява  Whistling

# 56
  • Мнения: 121
Виждам темата е все още актуална Simple Smile Затова ще си позволя пак да пиша тук. Моята приятелка се изрусява още от както бяхме 9-ти клас. Говоря за яко изсветляване - платина нон стоп. От нея зная, че голямо спасение за изтощената коса е зехтина. Мисля, че го затопля малко на водна баня, след това маже с него краищата. Говорим за малко количество, за да не оставя мазни петна върху дрехите и тн. Освен, че подхранва, от него така лъсва русото, че направо заслепява  Whistling

Може ли да обясниш по - подробно.
 На суха коса ли го маже?
 изплаквали го после? и т. н.........

# 57
  • София
  • Мнения: 6 246
И аз често-често се клепем я със зехтин, масло на Икаров, тривитаминол, каквото имам в момента. Ако си правя маска преди баня се мажа хубаво - корени и краища и завивам за няколко часа. А може и както Петрина е писала - вместо кристали, леко се намазват краищата и се оставя да изсъхне. Моята както е къдрава става супер на кичури, но после по-бързо се омазнява.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 94
Искам да питам, блондора в самата боя ли го слагате или първо с него и след това с боята. Питам, защото и най-светлия цвят на бота да си взема, корените ми винаги жълтеят и са различни от останалата част от косата ми Wink

# 59
  • София
  • Мнения: 6 246
Първо блондор, измиваш, изсъхва и след това с боята. Даже е препоръчително да се изчака няколко дни, дори седмица, но на мен вече ми се появяват корени и гледам на следващия ден да се боядисам.

# 60
  • Мнения: 1 941
Sesil_8122, не го мие зехтина. Ккакто някой е написал ползва го точно като кристали - минимално количество на пръстите, което разтрива в краищата. Опасявам се много да не навредя на някой и да си прецака дрехите, понеже моята приятелка ходи винаги на кок и реално косата й не е пусната. А и зехтина освен подхранването, до известна степен служи и като стилизатор. Просто трябва и повечко парфюм, за да не миришеш на салата  Joy И все пак първата проба е добре да е в домашни условия и със стари дрехи....

# 61
  • Варна
  • Мнения: 94
Първо блондор, измиваш, изсъхва и след това с боята. Даже е препоръчително да се изчака няколко дни, дори седмица, но на мен вече ми се появяват корени и гледам на следващия ден да се боядисам.
Благодаря Аня, ще пробвам, че искам навсякъде равномерен цвят. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт