Каква е сметката ви за парно?

  • 2 351
  • 27
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 249
Тъй като има тема "Колко ток плащате?",аз реших да ви попитам и за парното.Въпроса е че сме в нов блок от 2г ,но все още не е прокарано парно.В момента се събират документите за присъединяване към топлофикация.Понеже миналия месец сметката за ток ни е със 100лв  отгоре мъжът ми реши че ще ни е по изгодно с парно и сега в нас е война със или без парно.Та моля нека тези които са С ПАРНО да кажат колко плащат и за каква квадратура та да го убедя да не правим тази грешка и да пълним гушите на топлофикация

# 1
  • Мнения: 646
100 лв. като е заявен отопляем обем 30% от 161 куб.м. а ние и толкова не включваме...и накрая доплащаме при изравняването. ЕПК - без външна изолация, пвц дограма - изложение юг, запад. В тях влиза и цената на топлата вода - тока ни е около 20 лв.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 14:14 от Радостина

# 2
  • Мнения: 8 999
Това е много относителен въпрос, който не може да получи еднозначен и абсолютен отговор. Първо, че всеки сезон цените за топлоенергията се менят /в смисъл - увеличават/, второ, че много зависи от наличието/липса на изолация, изложение на апартамента, разположението му в сградата /с повече или по-малко външни стени/, трето - дали съседите се отопляват, или по-скоро разчитат на вашето жилище да им топли тяхното, четвърто - текущите сметки нямат нищо общо с крайната, изравнителна сметка, която получаваме след като е приключил отоплителният сезон, пето - колко студено е навън през зимата.
Мога само да кажа, че това е наистина най-евтиният вариант засега, който ти предлага безкрайно течаща топла вода и еднаква температура на всички помещения в жилището. Някои студуват и с ТЕЦ.
У нас е топло /24-26 градуса/ навсякъде, никога не изключваме радиаторите и съм сигурна, че ако поддържаме този комфорт с електричество, то би ни излязло много по-скъпо. Съдя по междинните периоди /преди и след като спрат парното/, в които пускаме радиатори само в детските стаи, а навън е над 12 градуса средноденонощна температура.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 249
baibibi знам 4е сетката зависи от жси4ко това,но входа ни е населен едва наполовина и в околните апартаменти не живее по4ти никой и тъй като 6те слагаме климатик-понеже лятото не се диша си мисля 4е парното ще ми излиза много пове4е от тока.в ммента плащам около 150-200лв за вси4ко

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Около 110-130 лева за ноември и декември беше.

# 5
  • Мнения: 1 655
В новопостроените блокове стои съвсем по друг начин въпроса с парното. Тръбите не вървят хоризонтално през всички апартаменти, а влизат най-грубо казано през вратата. Топломера е един и е на входа на апартамента, отчита точно колко топлина постъпва. Затвори ли се врътката на топломера, се спира подаването на топлинна енергия в апартамента. Тази система позволява по-добро отчитане на използваната енергия, апартаментите, които не използват топло не са в тежест на останалите. Като добавим това, че блока е изолиран отвсякъде и с добра дограма, отоплението на парно е доста добър вариант.
Парното ни беше пуснато февруари месец миналия сезон, апартаментите в новата кооперация бяха около 60% обитаеми, най-високата изравнителна сметка за сезона да е била около 200 лв, като това включва и подгряването за топлата вода. В повечето случаи, сумата за подгряване на топла вода надхвърляше тази за отопление.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 249
В новопостроените блокове стои съвсем по друг начин въпроса с парното. Тръбите не вървят хоризонтално през всички апартаменти, а влизат най-грубо казано през вратата. Топломера е един и е на входа на апартамента, отчита точно колко топлина постъпва. Затвори ли се врътката на топломера, се спира подаването на топлинна енергия в апартамента. Тази система позволява по-добро отчитане на използваната енергия, апартаментите, които не използват топло не са в тежест на останалите. Като добавим това, че блока е изолиран отвсякъде и с добра дограма, отоплението на парно е доста добър вариант.
Парното ни беше пуснато февруари месец миналия сезон, апартаментите в новата кооперация бяха около 60% обитаеми, най-високата изравнителна сметка за сезона да е била около 200 лв, като това включва и подгряването за топлата вода. В повечето случаи, сумата за подгряване на топла вода надхвърляше тази за отопление.
мерси

# 7
  • Мнения: 1 049
Тук при нас , сега ми дойде сметката за газта за отопление и топла вода за 2 месеца,  за апартамент от 80 кв метра, котела работи само за нас е 460 евро + 27 евро за котлона. За ток сметката е 57 евро. Не ни излиза евтино.  Peace Вече се замисляме за алтернативи.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
BOHU с какво се топлите в момента?

# 9
  • sofia
  • Мнения: 249
с духалки,но др седмица ще слагаме климатик(наложително е тъй като лятото не се диша в нас)

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние за 90 м2 апартамент, поддържаме около 20-21 градуса, плащаме 55 лв. за парно и 45 лв. за топла вода. Това е крайната цена след изравнителната сметка.
В новите сгради нямам представа как стоят нещата, в старите блокове като нашия има огромно значение колко хора ползват парното и колко са с откачени радиатори. В нашия вход няма откачени радиатори, всички имаме топломери и никой не се оплаква от безумни сметки.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
с духалки,но др седмица ще слагаме климатик(наложително е тъй като лятото не се диша в нас)

ами нека минат 1-2-3 месеца от монтажа и пак ще говорим. Ако искаш...

# 12
  • sofia
  • Мнения: 249
с духалки,но др седмица ще слагаме климатик(наложително е тъй като лятото не се диша в нас)

ами нека минат 1-2-3 месеца от монтажа и пак ще говорим. Ако искаш...
да това също  е идея,просто ми беше любопитно какви са сега сметките за парно тъй като в стария апартамент(гарсониера от 35кв.м.)плащахме по 500лв на сезон,при по4ти спрени радиатори.като 4ета другите отговори май нещата са се променили доста.май ще из4акам до следващия сезон.мерси на вси4ки за отговорите.

# 13
  • Мнения: 734
Ние за 90 м2 апартамент, поддържаме около 20-21 градуса, плащаме 55 лв. за парно и 45 лв. за топла вода. Това е крайната цена след изравнителната сметка.
В новите сгради нямам представа как стоят нещата, в старите блокове като нашия има огромно значение колко хора ползват парното и колко са с откачени радиатори. В нашия вход няма откачени радиатори, всички имаме топломери и никой не се оплаква от безумни сметки.

Ти ме разби...Към коя фирма за топлинно счетоводство си?
Ние преди няколко години живеехме в боксониера и студувахме общо взето...всеки месец сметката беше около 60лв (говорим за преди 3-4 години) и след изравняването се оказа, че трябва да се доплаща.... Confused
Иначе и при нас в момента тече процедура за присъединяване към топлофикация, в момента се отопляваме с климатик...Малко ме е страх от парното какви ще са сумите...

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Ти ме разби...Към коя фирма за топлинно счетоводство си?
Към фалиралата Електрон комерс бяхме, която навсякъде я оплюха. Но и други майки от квартала бяха към нея и всички бяха с ниски сметки като нас. Сега директно ще ни отчита Топлофикация, дано няма изненади, все пак топломерите са си същите.

Общи условия

Активация на акаунт