Солен кекс с кори на тити

  • 2 857
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 126
Провокирана от темата "кой какво сервира вчера............." издирих рецептата и тъй като темата е много стара нямаше как да я избутам напред,цитирам предложението на тити.Дано ви хареса:


Може и да я има тази рецепта някъде, не знам, не съм я виждала. Знам я от моя приятелка и е удивително приятна за изпълнение и на вкус. Довечера ще я правя за едни гости, та я споделям с вас:

Взима се един пакет кори/Белла ползвам/ и на плота се разстилат две кори. Намазват се с много малко олио и се поръсват с колбас, нарязан на ситни кубчета. Отгоре се слага една кора и се поръсва с настърган кашкавал.
Пак кора, олио - и скълцани кисели краставички.
Кора, олио - настъргано/натрошено/ сирене.
Кора, олио - лютеница/доматено пюре, кетчуп/
Кора, олио - скълцани маслини.
Кора, олио - пак някаква плънка/гъби, например/.

Така се редят корите и плънката, докато ви свършат продуктите, които трябва да се изчистят от хладилника Simple Smile Може да се повтори колбасът или кашкавалът, изобщо - всичко е на око и на вкус. Олиото не е много, а ако ви е мазен колбасът, или сложите повече кашкавал, може да пропуснете.

Обикновено не слагам всички кори/но поне половин пакет/, защото става много дебело.

накрая това се навива на руло и се нарязва на охлювчета, еднакви по дебелина. Охлювчетата се нареждат в намазана тава с отрязаното нагоре и се залива с 2 яйца, разбити с чаша кисело/прясно мляко. Пече се.

Много вкусно  Peace

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Това звучи вкусно, а случайно да имаш снимка?

# 2
  • Мнения: 2 126
Ето линк към темата в нея има и снимки на пробвали я Peace

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ама това звучи супер!  Peace

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Благодаря!    bouquet  Ще го пробвам задължително!

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На мен не ми се отварят снимките  Sad

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мен не ми се отварят снимките  Sad

На последната страница се вижда една снимка, но е с лошо качество...

# 7
  • Мнения: 2 100
Тъй като и на мен не ми се отварят снимките да питам...Не ми стана ясно как да направя това:
Цитат
накрая това се навива на руло и се нарязва на охлювчета, еднакви по дебелина. Охлювчетата се нареждат в намазана тава с отрязаното нагоре и се залива с 2 яйца, разбити с чаша кисело/прясно мляко.
Колкото и глупаво да звучи, това е  Embarassed

# 8
  • Мнения: 22 867
Нали редиш корите една върху друга, като сложиш и последната, навиваш всичките на руло. Режеш на охлювчета и редиш в тава - отрязаната част да се пада отгоре и отдолу на охлювчето. Дано да ме разбра. Като отрежеш кръгчето го слагаш легнало в тавата.

# 9
  • Мнения: 2 708
Ей това ме изкефи, има баш остатъци - 2-3 кис краставички, маслинки отворени, 1 кюфтета - 2 на бр от вчера,дето се подмятат и т.н остатъци.
Ааааааа и 1 кори замразени в камерата Белла, дето от преди месец чакат да бъдат размразени.
Ама да бях питала кво да ги правя тия неща, надали щеше да се намери по-хубава идея от тази.
Много благодаря за изваждането й на бял свят smile3501  love001 smile3501

# 10
  • Мнения: 420
Хареса ми тази рецепта, ще я пробвам. Преди години правех нещо подобно, но имаше печурки, кисело мляко и 6типка сода в планката. По-скоро нещо като баницо-пица ставаше.

# 11
  • Мнения: 9 901
Дес, много мило, че си извадила рецептата Simple Smile
пускам много рядко рецепти, понеже в този форум вече има всичко, достатъчно е да поровиш Simple Smile
снимките съм ги свалила отдавна, но мога пак да кача, ако искате.

а, и ако мога да коригирам - спестете си олиото. само намажете тавичката.

# 12
  • Мнения: 2 126
тити,с удоволствие ще погледнем снимките ти.Качи ги ако имаш време  bouquet

# 13
  • Мнения: 9 901
ето ги http://www.snimka.bg/album.php?album_id=9279&photo=6 оттук нататък - редя сиренце; навивам на руло/и то се пукна/; наредените охлювчета с отрязаното нагоре; опеченото.

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
тити, слюнкоотделям вече..........  Hug

Общи условия

Активация на акаунт